Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау модулі бойынша коучинг сабағының жоспары.


Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау модулі бойынша коучинг сабағының жоспары.

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау модулі бойынша коучинг сабағының жоспары.

Өткізетін күні:

07.04.14.

Коучтің аты-жөні:

Базарбаева Жания Садуокасовна

Тақырыбы:

 

«Бағалау – оқу мен оқытудың ажырамас бөлігі»

Мақсаты:

Мұғалімдерді бағалау жүйесін өзгертуге бағыттау.

Нәтижесі:

1.Критериалды  бағалауды үйренеді.

2. Бағалаудың түрлелін түсініп, тәжірибеде қолданады.

 

Сілтемелер:

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық 104-108 бет.    Александер (2001)

Ресурстар:

 

Интер  белсенді  тақта, стикерлер, плакат, түрлі-түсті қағаз, маркер.

Коучинг барысы:

Оқыту әдістері

Тапсырмалар.

Коучтің іс-әрекеті

Мұғалімдердің іс-әрекеті

Нәтижесі

1.Ұйымдастыру кезеңі

Мұғалімдерді «Молекула» бойынша топтастыру

Топқа бөлінеді.

І топ- «Ұшқын»

ІІ топ- «Жалын»

ІІІтоп- «Сенім»

топтасуды үйренді

 Психологиялық ахуал туғызу

Көтеріңкі көңіл орнату үшін «комплимент» тренингін ұйымдастырамын.

Ақ қағазға жылы лебіздерін жазады да, бір-біріне лақтырады.

Жақсы көңіл-күй, еркіндік.

2. Ой қозғау

2.1. Сабақтың мақсаты не үшін қойылады?

 

2.2. «Дейін- кейін» стратегиясы Мұғалімдердің бағалау бойынша не білетінін жазуды тапсырамын.

2.1. Мұғалімдердің жауабы тыңдалады.

 

2.2.Мұғалімдер  үлестірілген ақ қағаздың «дейін» бағанына бағалау туралы не білетінін жазады.

2.1. Сабақтың мақсаты бағалау үшін қойылады.

 

2.2.Бағалаудың түрлерін аз білетінін түсінеді.

3. Топтық    

    жұмыс

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау тақырыбын қима қағаздармен үлестіремін. 

 

(форматифті және суммативті бағалаудың аражігін ашып түсіндіремін)

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау модулімен танысып, түсінгендері бойынша постермен жұмыс орындайды.

Бағалау түрлері туралы түсінік қалыптасады.

 

(«2» деген бағаның оқушыға қаншалықты ауыр әсер ететінін түсінеді)

4. Тренинг «Сенімділік»

Бір затты тығып, әр түрлі жағдайда іздеуге ықпал жасау:

-дұрыс бағыт беру;

-теріс бағыт беру;

-қолдау көрсету;

-сенімсіздік таныту;

-эмоция арқылы;

Мұғалімдер берілген тапсырмаларды орындайды.

Оқушыға білім беруде мұғалім тарапынан қолдаудың, яғни формативті бағалаудың маңызын түсінеді.

5.Философиялық мультфильм

«Тоқты мен қоян»

Филисофиялық мультфильм көрсетіледі.

Көреді және өз бағасын береді.

Формативтік бағалаудың өмірде де қажеттілігін түсінеді.

6. Тренинг «Дұрыс баға»

Сызбадағы адамдардың әрекетін түсіндіреді.

Сызба  бойынша әр адамның әркетіне баға береді.

«Байыбына бармай бағалама» ой түйеді.

7. Сергіту сәті

Ауада сан жазу:саусақпен, мұрынмен, шынтақпен, иықпен, жамбаспен.

Аталған әрекеттерді орындайды.

Сергиді.

8. Тренинг

 «Бес маймыл»

«Бес маймыл» слайды көрсетіледі.

Тренингпен танысады.

Әділ бағаламау оқушының оқуға құлықсыздық дағдысын қалыптастыратынын түсінеді.

9. Тренинг «Бағала»

Бейтаныс адам белгісіз қимылдар жасауына ықпал жасайды.

Қолының оң немесе теріс бетімен бағалайды.

Бағалауда критерийдің жоқтығын түсінеді.

10.Өзара бағалау

Гүлдің суретін салу тапсырылады.

Гүлдің суретін салады және өзара бағалайды.

Критериалды бағалауды түсінеді, салынған гүлдің суретіне сай табыс критерийін құрады.

11. «Дейін- кейін» стратегиясы

Мұғалімдердің бағалау бойынша не меңгергенін «кейін» бағанына  жазуды тапсырамын.

Мұғалімдер  үлестірілген ақ қағаздың «кейін» бағанасына бағалау туралы не үйренгенін жазады.

Бағалаудың түрлерін түсінеді және практикада қолданады.

12. Рефлексия

«Жүректен жүрекке»

Стикерлер арқылы мұғалімдер ойларын білдіреді

Стикерлерді тарату, түсіндіру

Кері байланыс 

 

Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Оқуды бағалау және оқыту үшін бағалау әдістерін тәжірибеде қолдану.
Оқушылардың қызығушылығын арттыруда формативті бағалаудың маңызы
Оқушылардың қызығушылығын арттыруда формативті бағалаудың маңызы
«Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау» модулі бойынша өткізген коучинг сабағының жоспар
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Мектеп жұмысы мен оқушы жетістіктерін өрістетудегі негізгі тұлға - мұғалім
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Мұғалімдердің оқыту мен оқудың табыстылығы
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау модулі бойынша коуч сессия ЖОСПАРЫ
«Бағалау - оқушылардың оқу мақсатын бағындыру құралы»
Бөлім: Уроки / Коучинг | Көрсетілім: 5017 | Қосты: Жания | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык