|
|
Өзін –өзі реттеу.
C.Адамбеков атындағы жалпы орта мектебінің мұғалімі Асирова Мирамкүлдің коучинг сессиясының қысқа мерзімді жоспары
Сабақтың тақырыбы |
Өзін –өзі реттеу |
Өткізілген уақыты |
27.11.2014ж сағ: 15.00 |
Сабақтың мақсаты |
Балалар өз оқуы туралы білетін және өзінің эмоцияларын,ынтасы мен әлеуметтік қарым –қатынасын басқару үшін көбірек мүмкіндік алатын,өзін-өзі реттейтін оқушы ретінде қалай дамитынын зерттеу. |
Мұғалімдердің коучинг барысындағы мүмкіндіктері |
Өзін –өзі реттеу мен метатанымдық қабілеттерді дамыту баланың алғыр оқушы болу ықтималдығының негізгі көрсеткіші болып табылатындықтан, мұғалімдер жоғары сапалы педпгогикалық тәжірибенің көмегімен осы салаға барынша үлес қосу керек. |
Сабақтың нәтижесі |
Мұғалімдер танымдық дамуға арналған дәлелдемелерді анықтауды үйренеді және өзін-өзі реттеуге көмектесу үшін өздерінің жағдайларында инновацияларды зерделейді: *Өзін-өзі реттейтін оқудың мәні мен сипатын түсіну; *Өзін-өзі оқуды көрсететін мінез құлықты бақылау мен бағалауды қамтамасыз ету; *Өзін-өзі реттейтін оқуға ықпалын тигізетін кәсіби тәжірибе түрлерін дамыту; *Оқушы тәжірибесін пайдалану, оқушы пікірін назарға алу; |
Коучингті өткізу әдістері |
|
Ұсынылған ресурстар |
Түрлі-түсті қағаздар, постер, бейнежазба, слайд, маркер,үлестірмелі қағаздар |
Коучинг барысы
Уақыты |
Сабақтың кезеңдері |
Тренердің іс- әрекеті |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Қолданылатын ресурстар
|
10 мин |
Топқа бөлу ,миға шабуыл «Сынық шаршылар» |
Әр топ мүшелері өздеріне берілген конверттердегі бөліктерді құрастырып, топқа бөлінеді. Тапсырманы орындау барысында қандай сезімде болдыңыздар? Топпен жұмыс қалай орындалды? Тапсырманы неге сүйеніп орындадыңыздар? |
Мұғалімдер сөйлемей,бір-бірінен сұрамай, берілген фигураларды қарсылық білдірмей алу арқылы шаршы құрастырады. |
Түрлі фигуралар |
15 мин
|
Миға шабуыл
|
«Күртеше кию,Балмұздақ дайындау,Планшет, Кеңседе» тақырыбында бейнежазба көрсетіледі. Әрбір топтан курстың қалған қатысушылардың алдында өз ролигі бойынша өзінің түсініктерін және бақылауларын ұсынуын сұрайды
Бұл бейнежазбадан не түйдіңіздер? |
Бейнесюжетті көріп, талдау жасайды Сұрақтарға жауап береді.
|
Бейнежазба
|
5 мин |
Сергіту сәті. «Атомдар мен молекулалар» әдісі |
Жүргізуші «атомдар» деген кезде ойыншылар жеке дара жүреді де, «молекулалар, бесеуден» немесе «молекулалар, үшеуден» деген кезде, бес немесе үш адамнан тез арада топтасады. Кім топқа қосыла алмай қалса, айып төлейді: өз өнерін көрсетеді немесе көпшіліктің тілегін орындайды |
. Мұғалімдер тапсырманы орындайды |
|
10 мин |
|
«Мектеп жасына дейінгі балалардың өзіндік реттелуі» презентациясын көрсету
|
Мұғалімдер «Мектеп жасына дейінгі балалардың өзіндік реттелуі» презентациясын көреді
|
Бейнежазба
|
30 мин |
2.«Ойлан,жұптас, бөліс» әдісі |
2. «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі бойынша жұмыс жүргізу. «Өзін-өзі реттеуді зерттеудің негіздемесі» үлестірме таратылады. «Нұсқау: Сіздер осы әдісті сабақтың қай бөлімінде қолданар едіңіз? |
Мұғалімдер жұптасып жұмыстарымен бөліседі
|
А4 форматтағы парақшалар,маркер, түрлі-түсті қағаздар |
5 мин |
Рефлексия. Эссе |
Мұғалімдерге рефлексия жаздырады
|
Мұғалімдер рефлексия жазады |
А4 форматтағы парақшалар |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |