|
|
Интервалдар тәсілімен теңсіздіктерді шешу
Сабақтың тақырыбы: Интервалдар тәсілімен теңсіздіктерді шешу
Сабақтың мақсаты: Сабақ соңында интервалдар тәсілімен теңсіздіктерді шеше аламын және теңсіздіктер жауабын жаза аламын
Табыс критерийлері: 1. Квадрат үшмүшенің түбірлерін таба аламын;
2. Интервалдар тәсілі мен теңсіздіктерді шешуді білемін;
3. Сан аралығына табылған түбірлерді жаза аламын және оның
таңбасын анықтай аламын
4. Теңсіздік жауабын жаза аламын.
Сабақтың көрнекілігі: ЦОР№1502, интерактивті тақта, маркерлер, стикерлер, бағалау парақшасы
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі -3 минут
- Топқа бөлу (нүкте, түзу, шеңбер бойынша). Әр топта топ басшысы оқушыларды бағалау парағына бағалап отырады
- Оқушыларды түгендеу, тақырыпты және табыс критерийлерін жазу-2 минут
- «10 сұрақ» -3 минут
«Интервал» сөзі жазылған стикерді бір оқушының маңдайына жапсырып, иә немесе жоқ деп жауап беру арқылы сөзді тауып алу. Қай топ оқушысының сұрағы бойынша тауып алады, сол топқа қосымша мүмкіндік беріледі.(2 минут)
- Топтық жұмыс: Теңсіздіктерді интервалдар тәсілімен шешудің алгоритмін құрастыр -5 минут
Теңсіздіктерді шешу алгоритмі
- Теңсіздіктің түбірлерін табу
- Табылған түбірлерді сан түзуіне салып, сан аралықтарына бөлу
- Сан аралықтардың таңбасын анықтау
- Берілген теңсіздікке (>, <) қарап, анықталған таңба бойынша жауабын жазу
- «Өкіл» стратегиясы. Берілген теңсіздікті шешіп, оны басқа топтарға түсіндіру(5+5минут)
Табыс критерийі: 1. Таза, дұрыс шығарылуы
2. көркемдігі,суреттердің дұрыс сызылуы
3. жауабының дұрыс жазылуы
4. топ мүшелерінің бірлесе жұмыс істеуі
1 топ |
2 топ |
3 топ |
4 топ |
5 топ |
- Топтық жұмыс: Сәйкестігін табу. Берілген теңсіздіктерді шешіп, дұрыс жауабын сәйкестендіру -10 минут
Тапсырма: «Сәйкестігін тап» Теңсіздіктерге бірнеше артық жауаптар беріледі. Оқушы есепті шығарып, ішінен дұрыс жауапты сол тұсқа жапсырады.
1 |
А |
||
2 |
В |
||
3 |
С |
||
4 |
Д |
||
5 |
Е |
- Жұптық жұмыс. Берілген жауаптары бойынша теңсіздік құрастыру -6 минут
Жұптық жұмыс: Жауабы бойынша теңсіздікті жаз. Әр жұпқа үлгі беріледі. Үлгіге қарап, жауабы бойынша теңсіздікті жазу керек.
Үлгі: бойынше берілген теңсіздікті жазу үшін жауабын сан түзуіне саламыз.
+ - +
Сан түзуіне қарай отырып жауабын жазамыз:
Тапсырмалар : Жауабы бойынша теңсіздікті жаз:
- (-1; 3)
- (-∞; 2]U[ 3; +∞)
- (-∞; -1]U[ 1; +∞)
- (0; 5)
- [-3; 7]
- [-2; 0]
Жауаптары: 1.
2.
3.
4.
5.
6.
- Бағалау. Өзін-өзі бағалау.Топ басшысының бағалауы – 2 минут
- Рефлексия.
- Үйге тапсырма. Үлестірме бойынша есептер. 1 минут
Өзін-өзі бағалау парағы
Оқушының аты-жөні:________________________________
|
Мен көп нәрсе үйрендім |
Мен аз үйрендім |
Мен ештеңе үйренген жоқпын |
Теңсіздікті шешуде |
|
|
|
Топпен жұмыс істегенде |
|
|
|
Теңсіздік құрастыруда |
|
|
|
Топ басшысының бағалау парағы
№ |
Топ мүшелері |
Алгоритм құру |
Теңсіздік шешу |
Сәйкестігін табу |
Теңсіздік құрастыру |
Қорытынды баға |
1 |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |