|
|
Неліктен? Оспанхан Әубәкіров
Сыныбы: |
Күні: |
Мұғалім: |
||
Сабақтың тақырыбы |
Неліктен? Оспанхан Әубәкіров |
|||
Мақсаты |
Заң, ереже ұғымдары туралы алғашқы түсінік беру |
|||
Күтілетін нәтижелер |
Оспанхан Әубәкіров туралы біледі Өлең мазмұны арқылы балалар үшін белгісіз болған адам өмірінің кезеңдері туралы мәлімет алады. Зерттей оқу арқылы өлеңдегі мәселелерді шешуге тырысады. |
|||
Керекті жабдықтар |
."ҚР Конституциясы",тірек сөздер Оқулық, №1 жұмыс дәптер, интерактивті тақта, интернеттен алынған тақырыпқа байланысты қосымша материалдар. |
|||
Әдіс-тәсілдер |
"Миға шабуыл"әдісі, Әңгіме-дебат, Топтық жұмыс. Болжау стратегиясы ББҮ кестесі, Лездеме сұрақтар |
|||
Қолданылатын модульдер: |
1. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау 2. СТО 3. Оқушылардың жас ерекшеліктерін сәйкес оқыту және оқу 4. Оқыту және оқудағы жаңа әдістер |
|||
Сабақ барысы: |
||||
Сабақ кезеңдері және тапсырмалар |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
|
Психологиялық дайындық 3мин |
Ойын. «Бұл кім?» Ынтымақтастық атмосфера орнату
|
- Стикерлерге жазылған сөздерді маңдайларына жабыстырады. Бір-біріндегі сөздерді оқып, айтпай мимика арқылы көрсетеді. |
Ынталандыру |
|
Топқа бөлу 2мин |
Стикердегі әртүрлі сөздердің мағынасына қарай топқа бөлу |
Ортақ атауларын тауып, топқа бөлінеді. |
Ынталандыру |
|
Ұйымдастыру 5мин
|
Еңбек+кер =......... Зейнет+ақы =.......... Қандай сөздер шықты? ББҮ кестесімен жұмыс Кестенің бірінші бағанына бұл сөздерді қалай түсінетінін, осы сөздердің бір-бірімен байланысы барма? Зейнеткерлік туралы не білгілері келетінін? жазады.Сұрақтар қою арқылы қызығушылықтарын ояту. Мысалы: -Адамдар неліктен жұмыс істейді? -Үйдегі атай, әжейлер неге жұмыс істемейді? -Олар ақшаны қайдан алады? |
- Оқушылыр сөздерді қосып оқып, кандай сөздер шыққанын айтады. Кестені толтырады. Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақ неге байланысты болатынын біледі. |
Ынталандыру
|
|
Жаңа сабақ 25мин |
Оспанхан Әубәкіровтің өмірбаяны туралы қысқаша түсіндіріп өтемін.Тақырыппен таныстырамын.Өлеңді іштей оқу. Әр топ өлеңді рөлге бөлініп оқуға дайындалады. Рөлді өздері таңдайды."Серпілген сұрақтар " -Еңбек неліктен ырыс? -Адам неліктен кейде бармағын тістейді? -Еңбек етпеген адам қалай өмір сүреді? -дәптермен жұмыс Отбасындағы зейнет жасындағы үлкендер жайлы шығарма жазады. -Диaлoгтiк oқыту. Еңбек туралы мақал- мәтел айту топтар арасында сайыс Қайсысы бұрын? (лездеме сұрақтар)1 теңгема, 1000 тг-ма Зейнеркер ме, зейнетақы ма? Еңбеккер ме, зейнеткер ме? Зейнеткер атай,әжей қалай пайда болады? Оқушылардың ойлары мен дәлелдерін тыңдау |
Өлеңді іштей оқиды. Топтар рөлге бөлініп оқиды. Доп лақтыру арқылы топтар бір-бірлеріне берілген сұрақтарға жауап беру арқылы өлеңдегі зейнеткер атайдың өмір жолын әңгімелеп айтып береді.
-дәптермен жұмыс Отбасындағы зейнет жасындағы үлкендер жайлы шығарма жазады. Еңбек туралы мақал-мәтелдер айтады. Қай топ жылдам, көп, ұйымшылдықпен жауап беретініне көңіл бөлу
Қайсысы бұрын? (лездеме сұрақтар)1 теңгема, 1000 тг-ма Зейнеркер ме, зейнетақы ма? Еңбеккер ме, зейнеткер ме? Зейнеткер атай,әжей қалай пайда болады? Оқушылардың ойлары мен дәлелдерін тыңдау
|
Топбасшының топты бағалауы |
|
Сергіту сәті |
"Қарлығаш"сергіту жаттығуы |
Оқушылар қимыл қозғалыстарды кайталап орындайды. |
Қол соғу арқылы марапаттау |
|
Қорытынды 5мин |
Оспанхан Әубәкіров кім? топтастыру жасау |
Оқушылыр топтастыру жасап әр топтан бір оқушы жауап береді |
Екі жұлдыз бір тілек арқылы бағалау |
|
Үй жұмысы 5мин |
Неліктен? оқу, зейнетақы қоры туралы не білгілері келеді? үлкендерден сұрастырып, ізденіп келу |
Күнделіктеріне жазып алады |
Кері байланыс,форма тивті бағалау |
|
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |