|
|
Хлордың периодтық жүйедегі орны мен табиғатта таралуы мен қасиеттері
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тақырыбы: Хлордың периодтық жүйедегі орны мен табиғатта таралуы мен қасиеттері
Өткізу күні:
Мақсаты: Хлордың периодтық жүйедегі орнын анықтау,табиғатта таралуы мен қасиеттерін білу.
Міндеттері: Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын ояту,топпен оқуға ,іздемпаздыққа жағдай жасау,сын тұрғысынан ойлау үдерісі арқылы бағыт бағдар беру.
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Құрал жабдықтар: периодтық жүйе,ИБТ
Әдіс- тәсілдер: АКТ,СТО,ЖЕ,ТжД,диологтық оқыту,көшбасшылық,бағалау.
Күтілетін нәтиже: жаңа материалды толық меңгеру,ойларың ашық айту,бірін бірі тыңдауға,бірлесіп жұмыс жасауға,СТО стратегияларын тиімді пайдаланып нәтижеге қол жеткізу.
Уақыт |
Жұмыс кезеңдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушылар іс- әрекеті |
Ұйымдастыру түрі |
Бағалау |
Қолданылатын модуль |
2мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал туғызу. |
Тренинг өткізу .
|
Қол шапалақтағанда бір-бірімен амандасу және екі қолды көтерген кезде арқаларын бір біріне тигізу . |
Ұжымдық |
|
АКТ, СТО |
3 мин
|
Өткен сабақта алған білімдерін тексеру. |
Графикалық диктант |
Графикалық диктант
5 электрон.
|
Жеке дара |
Жұп бойынша бағалау
|
ИБТ,бағалау |
1 мин |
Бағдарлау мотивациялық кезең ( тақырыпқа шығу) |
VII топтың негізгі топшасында 3 периодта орналасқан элемент? Сұрақтар қойылады |
Оқушылар периодтық жүйеден элементті таба отырып ,таңбасын,атауын айтады. |
Жеке дара |
|
|
1 мин |
Сабаққа мақсат қою |
Осы элемент жөнінде қандай мәлімет алғыларын келеді? |
Оқушылар сабаққа жоспар құра отырып мақсатты анықтайды |
ұжымдық |
|
ЖЕ |
|
|
|
|
|
|
|
3 мин |
Оқу -танымдық; әрекетіне дайындық |
Топқа бөлу. Заттар бойынша бөлу. Топ ережесін құру. |
Әр оқушы өз құралын таба отырып топ құрады .Топ ережелелерін қайталайды,топ ішінде өз міндеттерін анықтайды,жұмыс жоспарымен танысады. |
Топ бойынша |
|
СТО,ЖЕ |
10 мин |
Жаңа оқу материалын таныту. |
Оқулықпен жұмыс |
Оқулықпен жұмыс «ДЖИГСО» Жұмыс тобына тапсырма Әр топқа тақырып бойынша 1 топ :Хлордың атом құрылысы 2 топ:Хлордың табиғатта таралуы 3 топ:Хлордың физикалық қасиеттері 4 топ: Хлордың химиялық қасиеттері Үй тобына барып тақырыпты ашу. Алдарындағы кестелерді толтыру |
Топ бойынша |
Формативті бағалау. |
СТО,АКТ, ТжД,диологтық оқыту. |
5 мин |
|
Екі шындық,бір жалған стратегиясы |
Оқушылар шеңберге тұрады өткен тақырып бойынша әр оқушы екі шындық және бір жалған ақпараттар айту. |
Жеке дара |
Формативті бағалау |
|
15 мин |
|
Деңгейлік тапсырмалар орындау |
І деңгей
Натрий ,калций,алюминий,сутек ІІ деңгей
ІІІ деңгей
|
Жеке дара |
Жиынтық бағалау |
Оқытудағы басқару және көшбасшылық, ТжД |
2 мин |
Рефлексия |
Сабақ барысында өз жұмысын үшін баға бер
|
Сабақты орындаған тапсырмаларын бағалайды.Сабақ барысында кедергілерді анықтап ,талдайды,Барлық топтың жұмыстары бағаланады.Стикерлерін тақтаға іледі. |
Топ бойынша |
Басбармақ |
СТО,ЖЕ,оқыту үшін ,оқу үшін бағалау. |
3 мин |
Сабақты қорытындылау |
Сабақта алған білімдерін қорытындылау |
Ойларын қорытындылап, жинақтайды. |
Жеке дара |
|
СТО, ЖЕ |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |