|
|
4 санын көбейту және бөлу кестесін құру
Павлодар облысы. Ертіс ауданы
Қызылжар ЖОББМ
Бастауыш сынып мұғалімі
Азамат Гүлбаршын
Сабақ тақырыбы: 4 санын көбейту және бөлу кестесін құру
Сабақ мақсаттары: 4 - ке көбейту, бөлу тәсілімен таныстыру. Есте сақтау жолдарын іздестіру. Білім, білік дағдысын кеңейту, тереңдету. Есептеу машығын жетілдіру.
Дамытушылығы: Оқушылардың ақыл - ойын, пәнге қызығушылығын, таным қаблеттерін, зейіндерін, белсенділіктерін, логикалық ойлау, салыстыру қаблеттерін дамыта отырып, ауызша және жазбаша есептеу арқылы білім деңгейін дамыту.
Тәрбиелік : Оқытудың өмірмен байланысын нығайту, топта бірлесе жұмыс істеуге тәрбиелеу, өз бетінше жұмыс жасауға төселдіру, алған білімін пайдалана білуге, татулыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Құралдар: интербелсенді тақта, флипчарт беті, маркерлер, түрлі-түсті фломастерлер
Әдіс-тәсілдері: жұптық, топтық жұмыс
Оқыту нәтижесі: Оқушылар 4санына көбейту және бөлу кестесін меңгеріп,тәжірибесіне қолдана алады.
Сілтеме:оқулық, постер, маркерлер, интербелсенді тақта, стикерлер,таратпа тапсырмалар
Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
І.Ұйымдастыру кезеңі | 2 мин | Сәлемдесу
Психологиялық дайындық. Бір, екі, үш |
Орнымыздан тұрып
«Шаттық шеңбер» құрып тұру Отырамыз тып - тыныш Жалқаулықты тастаймыз(қолдарын ұстасады) (Бірге қолдарын көтереді) |
3 мин
ОЖТ |
Топтастыру
Жеміс, жидек, көкеністерді жинау арқылы (жеміс, жидек, көкеністер) 3 топқа бөлу Топ ережесін құрғызу |
Жеміс, жидек, көкеністерді жинау арқылы 3 топқа бөлініп отырады
Ақылдасып топ ережесін құрады |
|
ІІ.Өткен тақырыпты тексеру | 7 мин
АКТ |
Өткен тақырыптарға байланысты сұрақтар беру.
Проблемалық іздену. Үш топқа тапсырмалары бар карточкаларды таратып беру. 3 - топ: 2+2+2+2=8; |
(Топтар арасынан тапсырманы ауыстырып тексеру)Тапсырмаларды орындап, берілген жауап бойынша тапсырманы тексеру,
талдау
4*4=16 2*4=8 |
ІІІ.Негізгі
бөлім. Жаңа тақырыпты меңгеру |
10 мин
Түсіну ОБжК Диалогтік оқыту Жұппен, топпен жұмыс СТО ОЖЕСОжО |
Екінші тапсырма: 1 -топ: 16 дәптерді 4 бала нешеден бөліп алады? 2-топ: 12 қарындашты 3 бала нешеден бөліп алады? 3-топ: 8 кәмпитті 2 бала нешеден бөліп алады? |
(16: 4=4) (12: 3=4) |
Барлығынан неше шықты? Ендеше біздің бүгінгі тақырыбымыз 4 санына көбейту және бөлу.
- Көбейту кестесін не үшін қолданамыз? Көбейту кестесін құрдық, енді оны тез есте сақтау жолдарын ойластырайық. |
- жылдам көбейтіп,бөле алу үшін
Тақырып бойынша өз түсінгендерін топта талқылау
|
||
10 мин
Қолдану ОЖТ Диалогтік оқыту ОБжК
|
Тапсырма беру
Көбейтінді арқылы бөлу кестесін құру.(Көбейту мен бөлу төрттігін құру) 4*5=20 4*6=24 4*8=32 ........... ........... .......... Әр топқа флипчарт, маркер, түрлі-түсті фломаст тарату |
Тақырыпты топта талқылап, флипчартқа түсіреді
Флипчарттарын қорғау |
|
7 мин
Талдау АКТ Топпен жұмыс Диалогтік оқыту СТО |
«Білгенге маржан» Жазылған сандардың ішінен 4 - тің көбейту кестесінде кездесетін сандарды теріп жазып оны мысалдармен дәлелдеңдер. 1 - топ: 15, 16, 74. 36, 86, 18: 2 - топ: 21, 17, 24, 41, 32, 27: 3 - топ: 14, 20, 37, 41, 28, 92: |
Әр топ түсінгендері бойынша интербелсенді тақтаға жазады
Дәлелдеп түсіндіреді |
|
ІҮ. Рефлексия.
Сабақты қорытындылау |
6 мин
Синтездеу Диалогтік оқыту СТО Бағалау Оү БжОБ |
Сабақты қорытындылау.
-бүгінгі сабақта не үйрендіңдер? -бүгінгі сабақта не ұнады? Білетінмін , білдім, білгім келеді Толтырып постерлерді жабыстырады Оқушылар өздеріңді өздерің бағалайсыңдар «Екі жұлдыз, бір тілек» Барлықтарың жақсы жұмыс жасадыңдар. Рақмет ! |
Әр топ оқушылары сөйлемді жалғастырады
Өз ұсыныстарын айту Оқушылар өзін-өз , топты бағалайды |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |