|
|
7–ге көбейту және бөлу кестесі
Сабақтың тақырыбы: 7–ге көбейту және бөлу кестесі .
Сабақтың мақсаты:
1.7–ге көбейту кестесін құру және бөлу жағдайларын пысықтау..
2. Есепті шығару және түрлендіру, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
3.Балаларды білімділікке, адамгершілікке тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Пысықтау сабағы.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру.
Көрнекілік: Көбейту кестесі.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу ,оқушыларды түгендеу.
ә)Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
2.Үй тапсырмасын тексеру:
Білімді жан-жақты тексеру кезеңі. Көбейту кестесі.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
7×7=7×6+7 7×7=49
8×7=8×6+8 8×7=56
9×7=9×6+9 9×7=63
Жаңа сабақ.
Сабақ мақсатымен таныстыру.
7–ге көбейту кестесін құру және бөлу жағдайларын пысықтау..
Пысықтауға арналған жаттығулар – 1
№2.Бос орындарға тиісті сандарды қой:
|
|
|||||||||||||
|
|
|||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
* : * : * * :
№3.Өрнекті жаз және оның мәнін тап:
1) (36+13):7=7 2)(34+29): 28:4=9
3) 7х7- 16+17=16 4) (70-28) :7=6
№4.Бос орындарға тиісті сандарды қой:
ðх7=2х6+2 56:ð=4х2 5х9+18=9хð
№5 Есепті шығар:
35 өрік пен 49 шие 7 тәрелкеге тең бөлініп салынды. Бір тәрелкедегі өріктер
шиеден қанша кем?
1)35:7=5(ө) 2) 49:7=7(ш) 3)7-5=2-ге(кем)
Жауабы: 2-ге кем.
2)7 банкаға 3кг және 6 банкаға 2кг тосап құйылды. Барлығы неше кг тосап болды?
1)3*7=21(кг.) 2) 2*6=12(кг.) 3) 21+12=33(кг.)
Жауабы: барлығы 33 кг.
Сергіту сәті:
Алға қарай бір адым,
Артқа қарай бір адым
Бiр орнымда қозғалып,
Кезек басып тұрамын.
Жоғары, төмен қарайық.
Орнымызды табайық.
№6 Есепті шығар:
1)Шешуі: 7х8=56
Жауабы:56сағ ұйықтайды.
2)Шешуі:10х7=70
Жауабы:70сағ .
3)Шешуі:24-23+8=9
№7
56:7+6х9=71 (96-33):7х5=45 390+520-580=330
(8х6+15):7=9 90-(7х5+19)=36 145+(300-160)=285
№8 5дм-17см+4дм8см= 81см 6м3дм+42дм-3м6дм=6м9дм
№9 Қалдықпен бөлуді орында, тексер.
8:7 = 9:7= 10:7= 11:7= 12:7 = 13:7=
15:7= 16:7= 17:7= 18:7= 19:7= 20:7=
Мысалы:
19:6=3 (қалд. 1) 3×6+1=19
Қосымша тапсырмалар:
Мынадай кесінділерді сыз: ұзындықтармен дәптерге
Дециметрдің жартысы – 10 см:2=5 см
Екі дециметрдің төрттен бір бөлігі – 20 см:4=5 см
Дециметрдің бестен бір бөлігі – 10см :5=2 см
Дециметрдің оннан бір бөлігі – 10см :10=1 см
Көбейтудің нәтижесін пайдаланып, бөлуді орында.
7 л×7 490 л:7
8 л ×7 560 л: 7
Сабақты қорыту:
Біз не білдік? Талқылау.
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.
Үйге тапсырма: 10,11–тапсырмалар.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |