|
|
Алгоритмдер және оны орындаушылар
Сыныбы: 6 |
Пәні: Информатика |
|||
Сабақ тақырыбы |
Алгоритмдер және оны орындаушылар |
|||
Сілтеме |
Оқулық, ғаламтор мағлұматтары, электрондық оқулық тапсырмалары |
|||
Жалпы мақсаттар |
«Алгоритм» және оны орындаушылар түсінігін енгізе алады. Сөз түрінде сызықтық құрылымды алгоритмді құруды меңгереді |
|||
Оқыту нәтижелері |
|
|||
Міндеттер |
1. Креативті (шығармашылық) ойлау дағдыларын, топтық жұмыстар кезінде ой-пікірін еркін жеткізеді 2. Жүйелі сөйлеу, талдау, дәлелдеу, ұсыныс жасау дағдыларын дамытады. 3. Оқушыларды алға мақсаттар қойып, сол мақсаттарын жүзеге асыруға әрекет етеді. |
|||
Негізгі дерек көздер |
АКТ, үлестірмелер, кесте, стикерлер. |
|||
|
Керек жабдықтар |
Оқыту модулі |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Кіріспе |
|
Топқа бөлу |
Амандасу, Оқушылардың бар назарын сабаққа бағыттау,топқа бөлу ( фигуралармен) |
Сабаққа дайындық, зейіндерін аударып, ден қою |
Білу Жаңа тақырыпқа дайындық |
Алгоритм ұғымына, шығу тарихына, анықтамаларға слайд |
АКТ |
-Енді топ ішінде мына тапсырманы талқылайық. Алогритм ұғымы жайлы не білеміз? Қандай ақпарат бере аласыңдар (ойланып, өз пікірлерін орта салуға бағыт беру)
|
Топтан өз болжамдарын айтады. |
Мақсатты қою кезеңі |
|
Сыни тұрғыдан ойлау, |
Олай болса, балалар, біз бүгін қандай тақырып өтеміз деп ойлайсыңдар? (Балалардың бүгінгі тақырыптың атын айтуын күтеді). Бүгінгі тақырыпты үйрену үшін біз алдымызға қандай мақсат қоюымыз керек деп ойлайсыңдар? |
Балалар бүгінгі тақырыптың атын болжап, сабақтың мақсат-міндеттерін айтуға талпыныс жасайды. |
Түсіну Жаңа тақырып |
улестірме |
Топпен жұмыс. Диалог. Сыни тұрғыдан ойлау. Дарынды балаларды бақылау |
Оқушылар бүгін біз «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісін қолдана отырып жаңа тақырыпты меңгереміз.Оқушыларға «ойлан» әдісі бойынша «Алгоритм және оның атқарушысы» жайлы оқулықтан мәлімет алуға тапсырма берімін. «Жұптас» әдісі бойынша тақырыпты ортада талдату. «Бөліс»әдісінде тақырырып бойынша улестірмелер тарату Оқушыларға алгоритмнің қасиеттерге де ие болатындыға жайлы мағлұматтар беремін. |
Оқушылар «Ойлан » әдісін қолдана отырып өз беттерінше «Алгоритм және оны орындаушылар» туралы оқулықтан мәліметтер алады. . «Жұптас» әдісі бойынша тақырыпты жұпта ортаға салады. Оқушылар «Бөліс» әдісінде тақырырып бойынша үлестірмелерге жауаптар береді |
Қолдану Бекіту |
Кесте толтыру |
Диалог. Дарынды балаларды бақылау. |
Балалар енді жинақтаған білімдеріңді тексеріп көрейік. Жаңа сабақ тақырыбына кесте толтыру
|
Жұмыс дәптерлеріндегі тапсырма бойынша кестелер толтырады. Оқушылар өз жұмыстарын мұғалімнің келтірген жауабымен салыстырып, қателіктерін айқындайды. |
Талдау
|
Постер мен маркер |
Сын тұрғысынан ойлау |
Әр топқа «алгоритм ұғымы», «алгоритм қасиеттері» жайлы ойларын ортаға салдыру.
|
постерге ерекшеліктерін жазып , әр топтан бір оқушы қорғап шығады |
Жинақтау |
Өрмекшінің торы |
Диалог |
-Сонымен, біз бүгінгі сабақта не үйрендік, балалар? |
Қорытынды шығарады |
Жаңа тақырыпты бағалау |
|
Диалогтік әңгіме |
Алгоритм ұғымы жайлы не білеміз? Алгоритм қандай қасиеттерге ие? |
Жауаптарын ұсынады |
Бағалау |
Бағалау критерийі |
Оқыту үшін бағалау |
Дискрипторлар:
|
Топ басшысы дискрипторлар бойынша баллдарын есептеп, оны «5 баллдық» жүйеге ауыстырып топ мүшелерін бағалайды. 1-2 балл – «2» 3 балл – «3» 4 балл – «4» 5 балл – «5» |
Рефлексия |
Бағдаршам |
|
Балалар, бүгінгі сабақ туралы не айтасыңдар? |
Өз ойларын айтады. |
Үйге тапсырма |
|
|
-Онда үй тапсырмасын белгілеп аламыз. Алгоритм және оның орындаушысы жайлы оқып келеміз. Жұмыс дәптері не тапсырмалар орындайды |
Үй жұмысын белгілеп алады |
Сыныбы: 7 |
Пәні: Информатика |
||
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютер - әмбебап есептеуіш машина |
||
Сілтеме |
Оқулық Информатика 7-сынып Н.Ермеков, Н.Стифутина Алматы «Атамұра» 2012 жыл Информатикадан электронды оқулық 7-сынып , |
||
Мақсаты: |
|
||
Күтілетін нәтиже: |
|
||
Сабақтың түрі: |
Аралас сабақ |
||
Негізгі дереккөздер: |
Оқулық, интерактивті тақта, компьютер, плакат, кесте, постерлер, электронды оқулық, интернет материалдары, таратпа материалдар, көңіл күй дидары, топ ережесі, бағалау дискрипторлары мен бағалау парағы |
||
Әдіс –тәсілдер: |
Диалог, топтық жұмыс, сын тұрғысынан ойлау, Жигсо, сәйкестендіру, талдау, қорыту, формативті бағалау, «БББ» түртіп алу стратегиясын қолдану |
||
Сабақтың барысы: |
|||
І. Ұйымдастыру (1 мин) |
- Оқушылармен сәлемдесу; - Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру; - Жағымды психологиялық ахуал туғызу; (тілек сөздер жазылған стикерлер тарату) - Оқушыларды топқа бөлу (компьютер құрылғыларының аттары бойынша ), топ ережесін құру; |
||
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. (3 мин) (Диалог әдісі, дарынды оқушылармен жұмыс, сәйкестендіру) |
|
||
ІІІ. Ой қозғау. (1 мин) (СТО стратегиясы, АКТ) |
|
||
Кезеңдер. Берілетін уақыт (40 мин) |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
«Білу» теориясы. (10 мин) |
|
|
|
«Түсіну» теориясы. (4 мин) |
Қызығушылықты ояту
|
|
|
«Қолдану» практикасы. (8мин) (Қарапайым тапсырмалар) |
Мағынаны тану
|
|
|
«Талдау» теориясы. (5 мин) (Салыстыр, айырмашылығы неде? Ұқсастығы неде? Тақырыптың басты идеясы не?) |
|
|
|
Сергіту сәті. (1мин) |
Аннимация арқылы жасалған қимылдарыды қайталау музыкамен.. |
||
«Жинақтау» теориясы (4мин) (қорытынды шығару, анықтама беру, мазмұнды жүйелі кесте т.б түрінде) |
|
|
|
«Бағалау» практикасы. (2мин) Критерийлер бойынша бағалау |
Мына дискрипторлар арқылы бағалау ұсынады.
Топ басшыларының топ оқушыларын бағалау парағы негізінде оқушыларды бағалау |
Топ басшысы дискрипторлар бойынша баллдарын есептеп, оны «5 баллдық» жүйеге ауыстырып топ мүшелерін бағалайды. 1-2 балл – «2» 3 балл – «3» 4 балл – «4» 5 балл – «5» |
|
Рефлексия (1мин) |
Оқушыларға кері байланыс жасау үшін Смайликтер таратады. |
Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын көңіл күй дидарына іледі. |
|
Үйге тапсырма. |
7 параграф:Компьютер – әмбебап есептеуіш машина оқып кел |
Дарынды оқушыларға: «Компьютер – әмбебап есептеуіш машина» тақырыбына реферат және қайталауға тапсырмалар құрастырып келу. |
|
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |