Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Күрделі теңдеуді шешу


Күрделі теңдеуді шешу

Күрделі теңдеуді шешу

Сабақтың тақырыбы: Күрделі теңдеуді шешу

Сабақтың мақсаты:

1.  Күрделі теңдеудің шешу жолдарын пысықтау арқылы оқушылардың жылдамдыққа есеп шығара алу қабілетін  зерттеу.

2. Логикалық ойлау қабілеттерін, қазақтың ұлттық ойындарына қызығушылығын арттыру.

3. Оқушылардың  өз беттерінше есептер шығара беруге, шапшаңдыққа баулу.

Сабақтың әдісі: Биоинформатика және синергетика бойынша ауызша бағалау картасы

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақтадағы  түрлі суреттер, көкпар ойына байланысты аттардың суреті, фигуралар.

Пәнаралық байланыс: бейнелеу, дүниетану

Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды түгелдеу, сынып ұранын айтқызу

ІІ Үй тапсырмасын  тексеру

6-мысал

Жаңа сабақ:

Тақ және жұп сандарды атау. «Жылдамдық» жаттығуларын жүргізу

+1   15,21,36,41,102,109

+2   8,16,22,118

+3 7,56,28,36,107

-Жарайсыңдар балалар! Балалар бізге қонақтар келіп огтыр екен. Сонымен қатар әселді өте жақсы көретін қонағымыз келіпті. Ол сендерге шығуға ұялып тұр екен. Себебі, ол ешкімді тыңдамай үйінен шығып кетіп, қайтар жолды таппай қалыпты. Егер біз оның алдынан шыққан тапсырмаларды шығаруға жылдам көмектессек, ол үйіне барар жолды табар еді. Қане көмектесеміз ба?

2- слайд бойынша бүгінгі күн жазылады.

 

3-4-слайд бойынша күрделі теңдеудің шешу жолдарын қадам жолдарымен түсіндіріледі.

  • Балалар теңдеу дегеніміз не? –құрамына енетін әрпі бар өрнектің мәнін табу.

 

-Балалар біз аюға қырға шығуға көмектестік, енді қандай кедергі күтіп тұр екен, көрейік. 5-слайд

  • Аю сендерге алғысын жаудырып жатыр, көңілі көтеріліп, үйіне жетуге асығуда. Тағы қандай тапсырмалар бар екен, байқайық.

6- слайд бойынша «Дағды есептер» Бұл есептер оқушының жылдам есеп шығара алу мүмкіндігін арттырады. Оқушыларға берілетін уақыт 5-мин. Болғаннан кейін дәптерлерін ауыстырып, бірін-бірі тексереді.

 «Сергіту сәті» Екі қолмен жаздыру, қолды ысқылау.

-Ой балалар, аюымыз бір ауылға тап болыпты. Ол ауылда «Көкпар» ойыны жүріп жатыр екен. Қане балалар біз де көкпар шабайық.

23 оқушыға аттың суретінің артына күрделі теңдеу жазылады, олар нөмірленген. Шығарып болғаннан кейін, әр оқушы өз нөмірімен жауабын тексереді. Берілетін уақыт 3-мин 9-слайд

-Аюымыз балалар жарты жолға келіп қалды, тағы бізді не күтіп тұр екен?

  • Балалар аюдың үйіне жетуге аз жол қалыпты. Жылдамдатып келесі есепті шығарып тастайық.

 

Қорыту:

-Енді балалар сендердің осы сабақта қандай білім алдыңдар, соны байқау үшін қазір біз экс бақылау арқылы тексереміз. Егер осы есепті шығарсақ, аю үйіне жетеді. 14-15 слайд Балаларға берілетін уақыт 5-мин

            -Жарайсыңдар балалар! Аю өз үйіне аман-есен жетті. Сендер әрқашан үлкендерді тыңдап жүріңдер!

 

Бағалау :

І қатар

ІІ қатар

ІІІ қатар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Оқушылардың білімдерін пысықтау.
Теңдеуді шешу.
Теңдеулер мен теңдеулер жүйелерін шешудің жалпы әдістері
Арифметикалық амалдар, есептеу тәсілдері
Квадрат теңдеуді шешу
Квадраттық теңдеуді түбірлерінің формуласын пайдаланып шешу
Квадрат теңдеу. Квадрат теңдеудің түрлері тақырыбына есептер шығару
Квадраттық теңдеу түбірлерінің формулаларына есептер шығару
Рационал өрнектер. Ашық сабақ
Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген теңдеулер
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып | Көрсетілім: 6751 | Қосты: NA | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык