|
|
Қазақ халқының қолөнері
Сабақтың тақырыбы: Қазақ халқының қолөнері Сабақтың мақсаты: Оқушыларды қазақ халқының қолөнері,қазақ шеберлігін сұлулықты қабылдауға үйрету.
Дамытушылық мақсаты:Оқушылардың ой-өрісін,сәндік нақыштарды бейнелеуде өрнектерді ретімен орналастырып үйрету,сабаққа деген қызығушылығын,шеберлігін дамыту.
Тәрбиелік мақсаты:Ұлттық өнерді қастерлеуге,дәстүрді сақтауға, ұқыптылыққа ,сұлулықты түсіне білуге,табиғатты қорғауға тәрбиелеу.
Көрнекіліктер:интерактивті тақта,ою-өрнек суреттері.
Сабақ кезеңдері |
Мазмұны |
Ж Жеті модульдің қолданылуы |
|
1. Білу «Жылы сөз» тренингін өткізу |
Оқушылар бір-біріне жақсылық,сәттілік тілейді. Жұмбақтар шешу арқылы сабақтың тақырыбын ашады. Қанатын қазша жаяды, Үйрекше мойнын созады, Далаға құсша қонады.(Киіз үй) |
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. |
|
Жаңа сабақты ашу |
Болжау стратегиясы -Балалар мына бейнеде не көріп тұрсыңдар?(киіз үйдің есігі) -Бұл үйдің артында не болуы мүмкін? (оқушылардың жауаптары) –Бұл бұйымдарды кім жасауы мүмкін? (оқушылардың болжамдары)Қолөнер |
Диалогтік оқыту. |
|
2. Түсіну |
1.Ұсталар 2.Зергерлер 3.Шеберлер 4.Ісмерлер Әр топ түсінектеме береді |
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Талантты және дарынды балаларды оқыту Оқытуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану. |
|
3.Қолдану
|
Оюларға сүйсініп, Қайран қалып тұрасың. Көре білсең түсініп, Одан көп сыр ұғасың-демекші қазақтың тарихын,өмірін өрнектер бойынша оқып білуге болады.(Интерактивті тақтадан суреттер көрсетіледі) Әр топ бір ою үлгісін қию. |
Оқытуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану, |
|
4. Талдау |
Оюдың түрлері бар,ассосация құрып топтастыру. қосмүйіз
сыңарөркеш арқармүйіз
құстұмсық қошқармүйіз түйетабан |
Диалогтік оқыту,дарынды және талантты балаларды оқыту |
|
Сергіту сәті. |
Оқушылармен сергіту сәтін өткіздім |
Ақпаратты-коммуникациялық технология |
|
5. Жинақтау |
Венн диаграммасы арқылы салыстыру. Айырмашылықтары Өркеш мүйіз Құстұмсық Түйенің қос өркешін Құстың тұмсығын бейнелейді тұспалдаудан туған Ұқсастықтары Ою. Қазақтың ұлттық оюы.
|
Дарынды және талантты балаларды оқыту. |
|
6. Бағалау |
«Менің өмірімдегі ою-өрнектің маңызы» туралы эссе жазу |
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау |
|
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |