|
|
Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері
Қысқа мерзімді сабақ жоспары: |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері |
||
Сілтеме: |
Күнтізбелік жоспар, слайд, геометрия оқулығы 7- сынып, дидактикалық материалдар, тест жинағы. |
||
Сабақтың мақсаты: |
Білімділігі: Оқушыларды теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттерімен таныстыру, есептер шығаруда сол қасиеттерді пайдалануға баулу, үйрету; Дамытушылық: Жылдам ой қорыта білуге, тапқырлыққа, тиянақтылыққа баулу, сөздік қорларын, ойланып шешім қабылдай білу қабілеттерін дамыту ; Тәрбиелік: Бір-бірін тыңдау арқылы өзгенің пікірімен санаса білуге тәрбиелеу. |
||
Оқытудың мақсаты:
|
Математика сабағында деңгейлік сұрақтар арқылы оқушыны ойлануға, салыстыруға, өзіндік бағалау дағдысын қалыптастыруға үйрету. |
||
Міндеті: |
Оқушылардың тез ойлау қабілетін дамыту,әртүрлі есептер шығару арқылы ой-өрістерін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру. |
||
Оқыту нәтижелері:
Күтілетін нәтиже:
|
|
||
Қызығушылықты ояту |
Тренинг жүргізу |
Психологиялық көңіл-күй орнату |
|
Ой толғаныс |
|||
Қадамдар: |
|
||
Тапсырмалар: |
Блум таксономиясы бойынша топқа тапсырма беру
|
||
Сабақтың барысы: |
|||
Мұғалімнің іс-әрекеті: |
Оқушының іс – әрекеті: |
||
1.Ұйымдастыру кезеңі: - Оқушыларды түгендеу; - Сабақтың мақсатымен таныстыру.
3. Үй тапсырмасын пысықтау. -Үшбұрыштардың ішкі бұрыштарының қосындысы; - Үшбұрыштар теңдігінің I белгісі; - Үшбұрыштар теңдігінің II белгісі; - Үшбұрыштардың түрлері.
4.Блум таксономиясы бойынша топқа тапсырма беріледі: Білім. Оқулықтан оқушылар өздері «теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері» тақырыбын әр оқушы жеке оқып, жұппен, топпен талдап бір-біріне түсіндіреді. Талдау. Сұрақ-жауап арқылы теоремаларды дәлелдеп, алған білімдерін пысықтайды. Түсіну. Жұптасып-ойлан-бөліс Идеялар мен ойларды дамытудың құрылымдық әдісі оқушылар ойланып әрқайсысы жеке жауап жазады, кейін жұптарға бөлініп ең үздік деген тапсырмаларды біріктіреді, оқушылар өздерінің жаңа жақсартылған жауаптарымен сыныппен бөліседі. |
1) Музыка ырғағымен жаттығулар жасайды.
2) Суреттер бойынша сұрақтарға жауап береді. (Слайд-1)
3) Оқушылар өз қалаулары бойынша үшбұрышты таңдап алады. Фигуралар әдісі бойынша топтарға бөлінеді:
4)Сары түстілер өз қалаулары бойынша кез келген топқа бара алады. 1-топ қызыл түстілер; 2-топ көк түстілер; 3-топ жасыл түстілер.
5) топтық жұмысқа дағдыланады, топпен ассоциация құра алады.
6) Оқушылар механикалық есте сақтау арқылы, сұрақтарға жауап береді.
7) Әр топ жұмыстарын постермен қорғайды.
Тыңдайды, жазады,еске түсіреді, есте сақтайды, ойлайды,қорғайды
|
||
Қолдану: Оқулықтағы есептерді шешу.
|
Оқушы есепті топпен шығарады. Әр топтан бір оқушы есептің шешімін көрсетеді. Ең жақсы жазылған жазбаны анықтау. |
||
№178 ( ауызша шығарылады) |
Қабырғаларының ұзындықтары бойынша үшбұрыштың түрін анықтау. |
||
№ 179 |
Үшбұрыштың периметрін табу. |
||
№180(1) |
Теңбүйірлі үшбұрыштың периметрін табу. |
||
№180(2) |
Теңбүйірлі үшбұрыштың периметрін табу. |
||
Жинақтау. Сәйкестендіру тест жұмыстары. |
Әр топ өз жауабын тақтаға жазады. |
||
Бекіту. Ой толғаныс |
1.Қандай үшбұрыштың периметрін есептеу жеңіл? (суреттер, сызбалар) 2.Мына фигураларда қанша үшбұрыш бар?
|
||
Бағалау: üФормативті бағалау
|
Топтар бірін-бірі бағалайды, мұғалімнің бағалауы. - Бір-бірімізді қолдап, аямай шапалақтайық! сабақ үшін, көтеріңкі көңіл-күй сыйлағанымыз үшін ризашылығымыз болсын! |
||
Рефлексия:
|
Осы сабақ туралы көңіл күйлерін білдіреді
|
||
Үйге тапсырма: |
№182,№183. п.14.(1-3) теоремалар. |
Шаймерденова С.Б.
№3 Красный Яр орта мектебінің математика пәнінің мұғалімі
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |