Ашық сабақ.
Сабақтың тақырыбы: Интернат қоймасы. Шерхан Мұртаза
Сабақтың мақсаты:
1.Оқушыларды Тұрар Рысқұловтың балалық шағының бір көрінісімен
таныстыру. Мәтіннің идеялық мазмұнын ашып көрсетіп, ұғындыру.
2.Оқушының мәтінге мағыналық талдау жүргізу машығын, сын тұрғысынан
қисынды ойлау білігін дамыту.
3.Жақсы және жаман қасиеттерді ажырата білуге тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Тірек-сызбалар, автор және Тұрар Рысқұлов суреті,
.
Сабақтың әдісі: Сын тұрғысынан ойлау, топтық жұмыс.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
1.Сыныпты топқа бөлу
- Оқушылар, бүгінгі ана тілі сабағымызды топпен жұмыс түрінде өткіземіз.
2.Психологиялық дайындық
Мұғалім: - Екі көзің не үшін керек ?
Оқушы: - Жақсыларды көру үшін.
Мұғалім: - Екі құлақ не үшін керек ?
Оқушы: - Ақыл-кеңес тыңдау үшін.
Мұғалім: - Екі қолың не үшін керек ?
Оқушы: - Елге көмек беру үшін.
Мұғалім: - Екі аяғың не үшін керек ?
Оқушы: - Шетте жүрсең, туған жерге жету үшін.
-Олай болса, мен сіздердің дендеріңізге саулық тілеймін!(тілек)
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.
-Үйге берілген С.Торайғыровтың «Кедей» өлеңін сұрау.
Топпен жұмыс. Әр топ өз пікірлеріңді дәлелдеңдер.
1-қатар 2-қатар
Қазір кедей адам жоқ. Қазіргі кезде де кедей адамдар бар.
ІY.Жаңа сабақ.
1) Қызығушылықты ояту.
-Оқып отырған тарауымыз қалай аталады?
-«Ата-бабам тарихы –менің тарихым»
-Ие,Біз ата-бабамыздың тарихы ,бастарынан өткен қиын кезеңдері,ел басына күн туғанда өздерінің батырлықтары,ерліктері,еңбектерін аямаған,елі үшін туған бір туар азаматтар туралы осы тараудан оқып жатырмыз . Осындай тарихта ізін қалдырған дана, ұлы адамдарды бүкіл әлем біледі. Мысалы, батырлар, ұлы ақындар, жазушылар, халқын ойлаған жақсылықты жақындатқан халық сүйіктілері.
-Ендеше, бүгінгі сабақта осы жақсы адамдардың бірінің балалық шағының көрінісінен сыр шертеміз.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Материалы / Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар |
Көрсетілім: 2331 |
|
|
|
Интернат қоймасы
Сабақтың тақырыбы: Интернат қоймасы. Шерхан Мұртаза
Сабақтың мақсаты:
1.Оқушыларды Тұрар Рысқұловтың балалық шағының бір көрінісімен
таныстыру. Мәтіннің идеялық мазмұнын ашып көрсетіп, ұғындыру.
2.Оқушының мәтінге мағыналық талдау жүргізу машығын, сын тұрғысынан
қисынды ойлау білігін дамыту.
3.Жақсы және жаман қасиеттерді ажырата білуге тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Тірек-сызбалар, автор және Тұрар Рысқұлов суреті,
.
Сабақтың әдісі: Сын тұрғысынан ойлау, топтық жұмыс.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
1.Сыныпты топқа бөлу
- Оқушылар, бүгінгі ана тілі сабағымызды топпен жұмыс түрінде өткіземіз.
2.Психологиялық дайындық
Мұғалім: - Екі көзің не үшін керек ?
Оқушы: - Жақсыларды көру үшін.
Мұғалім: - Екі құлақ не үшін керек ?
Оқушы: - Ақыл-кеңес тыңдау үшін.
Мұғалім: - Екі қолың не үшін керек ?
Оқушы: - Елге көмек беру үшін.
Мұғалім: - Екі аяғың не үшін керек ?
Оқушы: - Шетте жүрсең, туған жерге жету үшін.
-Олай болса, мен сіздердің дендеріңізге саулық тілеймін!(тілек)
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.
-Үйге берілген С.Торайғыровтың «Кедей» өлеңін сұрау.
Топпен жұмыс. Әр топ өз пікірлеріңді дәлелдеңдер.
1-қатар 2-қатар
Қазір кедей адам жоқ. Қазіргі кезде де кедей адамдар бар.
ІY.Жаңа сабақ.
1) Қызығушылықты ояту.
-Оқып отырған тарауымыз қалай аталады?
-«Ата-бабам тарихы –менің тарихым»
-Ие,Біз ата-бабамыздың тарихы ,бастарынан өткен қиын кезеңдері,ел басына күн туғанда өздерінің батырлықтары,ерліктері,еңбектерін аямаған,елі үшін туған бір туар азаматтар туралы осы тараудан оқып жатырмыз . Осындай тарихта ізін қалдырған дана, ұлы адамдарды бүкіл әлем біледі. Мысалы, батырлар, ұлы ақындар, жазушылар, халқын ойлаған жақсылықты жақындатқан халық сүйіктілері.
-Ендеше, бүгінгі сабақта осы жақсы адамдардың бірінің балалық шағының көрінісінен сыр шертеміз.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
|
Автор Джыкинбаева Айнур Султамуратовна
Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы Сарға селосы "Бейнеу мектеп-интернаты"
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер