|
|
Компьютердің құрылымы.
Алматы облысы, Жамбыл ауданы, Саурық батыр ауылы
«Көкөзек орта мектеп Бірлік бастауыш мектебімен» мм-нің информатика пәні мұғалімі
Испанбаева Сандуғаш Қойшибаевна
Пәні: информатика
Сынып: 5
Сабақтың мақсаты: компьютердің құрылымдары туралы алғашқы түсінік қалыптастыру үшін жағдай жасау оның құрамдас бөліктерін анықтау.
Оқыту нәтижелері: компьютердің құрамын, негізгі және қосалқы құрылғыларын, енгізу және шығару құралғыларын, пернетақта қызметін біледі. Сыныптастарын тыңдай білуге үйренеді, бірін – бірі бағалай алады.
Ресурстар: оқулық: «Информатика» -5, Е. А. Вьюшкова, Н. В. Параскун, Б.Қ. Әбенов, бағалау парақшалары, ұялы телефон, интернет желісі, стикерлер,
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
1. Ұйымдастыру кезеңі. (2 мин) |
Амандасу. Сыныпты түстер арқылы топқа бөлу. (қызыл, жасыл, сары). Топ басшысын топпен ақылдасып сайлау. Әр оқушы өзінің қай деңгейде дайындалып келгендеріне орай бағдаршаммен бағалау. (жасыл-жақсы, сары-орташа, қызыл-нашар) |
Амандасады. Түстер арқылы топқа бөлінеді. Топпен ақылдасып топ басшысын сайлайды. Әр оқушы өздерін бағдаршам көмегімен дайындық деңгейлерін бағалайды. |
|
2. Білу. (3 мин) Миға шабуыл |
Сұрақтар 1. Ақапарат дегеніміз не? 2. Ақпаратпен адам не істей алады? 3. Ақпаратпен жұмыс істеу үшін қажетті құрылғы қалай аталады?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Бағалау парақашасы 1 сұрақ 1 балл |
3. Түсіну. Оқу Талдау Постер жасау Қорғау Бағалау |
Топтарға оқулықты пайдаланып тапсырма беру. - берілген бөлімді оқу - топта талқылау - постер жасап қорғау. І. компьютер – 31 бет ІІ. компьютерді қолдану. -32 бет ІІІ. компьютер түрлері – 33-34 бет
|
Топтар берілген бөлімдерді оқып танысады, топта талқылайды, оны постерге салып, постерді қорғайды.
|
Топтар бірін бірі бағалау криттерилері бойынша бағалайды. - тақырыбы - безендірілуі - сөздік қоры 0,5-1 балл қою. |
4. Қолдану. |
* Барлық топ 35-36 беттегі «Заманауи компьютерлердің қолдану салалары» деген қызықты ақпаратты оқып шығу. Тапсырма. «Компьютерді үйде қалай қолданамын» деген тақырыпты І топ – ертегі, ІІ топ – комедия, ІІІ топ – трагедия түрінде жеткізуі керек.
|
Барлық топтар 35-36 беттегі «Заманауи компьютерлердің қолдану салалары» деген қызықты ақпаратты оқып шығады. Берілген тапсырма бойынша қойылымдар қояды. |
Топтар бір-бірін саусақтар арқылы бағалайды. |
5. Талдау, жинақтау. |
Компьютерде деңгейлік тәжірибелік жұмыс жасау. А деңгейі Интернет желісінен суперкомпьютерлер туралы ақпаратты тауып, оқып беріңдер. В деңгейі Мәтіндік редакторда берілген тақырыптың біріне хабарлама жазу. «Компьютерді қолдану», «Компьютердің түрлері» С деңгейі Өздеріңе белгілі программалардың бірінде «Компьютердің түрлері» сызбасын сызыңдар.
|
Компьютерде өздері таңдап алаған деңгейлік тәжірибелік тапсырмаларды орындайды. |
Бағалау парақшасына қою. А – 1 балл В - 2 балл С – 3 балл |
Сергіту. |
Тақтадан көз және дене жаттығуларын жасау |
Дене және көз жаттығуларын жасайды. |
|
Бағалау. |
Бағалау парақшалары бойынша жинаған балдарын санау. |
Топ басшысы бағалау парақшасындағы балдарын санап, қорытындысын шығарады. |
Бағалау парағы |
Кері байланыс |
Стикерлер тарату. Бүгінгі сабақ туралы өз ойларыңды жазыңдар да тақтаға іліп кетеміз. |
Стикерлерге бүгінгі сабақ туралы өз ойларын жазып, тақтаға іледі. |
|
Үйге тапсырма |
|
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |