Ашық сабақ. Әдебиет. 6-сынып
Сабақтың тақырыбы: Б.Соқпақбаев. « Түбі адам болатын бала»
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: 1. Повесть бойынша оқушылардың
ойын тиянақтау.
2. Қожа мінезіне талдау жасап, өз
көзқарасын жүйелі талдауға үйрету.
Дамытушылығы: Оқушылардың ой-өрісі мен
дүниетанымын дамыту, өз ойын ашық
айта білуге қалыптастыру
Тәрбиелігі: бір- бірін сыйлауға, құрметтеуге, сыпайы
сөйлеуге, мәдениеттілікке баулу.
Сабақтың түрі: Сайыс сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ- жауап, СТО стратегиялары.
Сабақтың көрнекілігі:интерактивті тақта, үлестірме қағаздар, кестел кубик
Пәнаралық байланыс; өнер
Сабақ барысы
Ұйымдастыру кезеңі.
А) Сәлемдесу
ә) Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру
б) Оқушылардың зейінін сабаққа аудару
в) Топтастыру
Үй тапсырмасын сұрау .
А) «Мынау кім ?»
Ә) « Қай сәт бейнеленген?»
« Мынау кім?»
-Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде, сыбырлап, сыпсыңдағыш.
( Жантас)
-Мен оқулық емес, қант аламын
Сіздің не шаруаңыз бар, қоя беріңіз. ( Қожа)
- Біз екеуміз таныс шығармыз деймін ( Майқанова)
-Мүмкін орныңа барып айтатын шығарсың? (Анфиса Михайловна)
-Мен сенің әкеңе қарызгер адаммын. Менің мойнымда оның тиыны емес, теңге емес, бақандай бір қарасы жүр. (Сәйбек қарт)
-Келесі сабаққа қайсың бақа әкелесіңдер? ( Оспанов)
«Қай сәт ?»
1. «Төбемнен шатыр етіп жай түскендей болды. Не істерімді білмеген қалпымда орнымнан сүйретіліп түрегеле бердім. Маңдайымнан бұрқ етіп, суық терім шығып кетті. Ох, шіркін-ай!» ( Орыс әдебиетінен Анфиса Михайловна А. Пушкиннің « Қысқы кеш» өлеңін жатқа сұрағанда)
2. «Есікті аша бергенімде, тынысым мүлде бітіп, жүрегімнің соғуы тоқтап қалғандай болды. Сол кездегі келбетім көлденең көзге тірі аруақ тәрізді қыбырлаған бірдеңеге ұқсар деймін» ( Бақа оқиғасынан кейін апасына кездесер сәт)
3. «Маңдайдан буым бұрқырап, есік алдына шықтым. Сәйбек көрінбейді. Омырауымды ағытып, желпініп, ойланып тұрмын. Не деп шешер екен? Мектептен шыныменен шығара ма?» ( Педагогикалық кеңес болып жатқан сәт)
4. « Мен мамамды ғажап аяймын. Ойпырмай-ай, неге мұндай тынымсыз, сотанақ болып тудым! Темір секілді жер қозғалса да қозғалмайтын, маңқиып жайына жүретін момын болып неге тумадым?» ( Педагогикалық кеңес болып жатқан сәт)
5. « -Ал, Қожатай , ақылың бар баласың. Бәрін өзің түсінуің керек. Егер сен тағы бір шу шығаратын болсаң, онда маған өкпелеме… Әкеңнен қалған үй-мүлікке өзің ие бол, мен бұл үйден кетемін,-деді.» ( Мамам жайлауға қайтпақшы болды)
6. « -Айналайын әжетай, барыңызшы! Бөгет жасамаңызшы! –Тартыншақтағанына болмай әжемді шығарып жібердім де есікті іліп алдым» (Қожаның құпия кеңес өкізіп жатқан сәті)
Композициялық кесте
Оқиға қалай басталатын еді?- Есімім өзіме ұнамайды
Байланысы-Жантас қудың әлегі
Дамуы- Ерегіс
Шиеленісуі- Бақа оқиғасы
Шарықтау шегі- педсовет
Шешімі-міндеттеме қабылдау
Қорытынды- Түбінде адам болатын бала
Кубизм әдісі бойынша
1.Қолдан.Шығарманы пайдаланып көрініс дайындау,
2.Салыстыр. Қожамен Жантастың мінездерін салыстыру
3.Суретте. Қожаға мінездеме беру
4. Қарсы шық. Жантастың немесе Қожаның әрекетіне қарсы
пікірің
5. Көз алдыңа елесте. Қожаның шығарма аяқталғаннан кейінгі
болашағын елестету
6.Зертте. Өздеріңнің сыныптарыңда Қожа сияқты бала бар ма?
Мына кестені толтыр
р/с Белсенді кейіпкер Тасадағы кейіпкер
« Теріп алу» стратегиясы
кейін дейін
Алғыр, пысық
өтірікші
ақылды
сотқар, тентек
мейірімді
қу, зымиян
шыдамсыз
тиянақсыз әділетті
ақын
әзілқой
арамза
тапқыр
қателіктерін түсіне біледі
жағымпаз
Сергіту сәті
Біз өзімізге міндеттеме қабылдайық.
Үзілісте жүгірмейміз,шуламаймыз, жақсы оқимыз,кішіге үлгі боламыз.
.
Эссе жазу.
Менің мінезім қандай?
Үйге тапсырма: Б.Соқпақбаев. «Менің атым Қожа»
Өз есімің өзіңе ұнай ма? Эссе жазу
Бағалау кестесі
р/с Оқушының аты-жөні Үй тапсырмасы
Сынып белсенділігі Қорытынды
1 2 3 4
1.
2.
3.
Кеңпейілова Бақыт
№67 орта мектептің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Арал ауданы, Қосжар ауылы
Ашық сабақ. Әдебиет. 6-сынып
Сабақтың тақырыбы: Б.Соқпақбаев. « Түбі адам болатын бала»
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: 1. Повесть бойынша оқушылардың
ойын тиянақтау.
2. Қожа мінезіне талдау жасап, өз
көзқарасын жүйелі талдауға үйрету.
Дамытушылығы: Оқушылардың ой-өрісі мен
дүниетанымын дамыту, өз ойын ашық
айта білуге қалыптастыру
Тәрбиелігі: бір- бірін сыйлауға, құрметтеуге, сыпайы
сөйлеуге, мәдениеттілікке баулу.
Сабақтың түрі: Сайыс сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ- жауап, СТО стратегиялары.
Сабақтың көрнекілігі:интерактивті тақта, үлестірме қағаздар, кестел кубик
Пәнаралық байланыс; өнер
Сабақ барысы
Ұйымдастыру кезеңі.
А) Сәлемдесу
ә) Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру
б) Оқушылардың зейінін сабаққа аудару
в) Топтастыру
Үй тапсырмасын сұрау .
А) «Мынау кім ?»
Ә) « Қай сәт бейнеленген?»
« Мынау кім?»
-Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде, сыбырлап, сыпсыңдағыш.
( Жантас)
-Мен оқулық емес, қант аламын
Сіздің не шаруаңыз бар, қоя беріңіз. ( Қожа)
- Біз екеуміз таныс шығармыз деймін ( Майқанова)
-Мүмкін орныңа барып айтатын шығарсың? (Анфиса Михайловна)
-Мен сенің әкеңе қарызгер адаммын. Менің мойнымда оның тиыны емес, теңге емес, бақандай бір қарасы жүр. (Сәйбек қарт)
-Келесі сабаққа қайсың бақа әкелесіңдер? ( Оспанов)
«Қай сәт ?»
1. «Төбемнен шатыр етіп жай түскендей болды. Не істерімді білмеген қалпымда орнымнан сүйретіліп түрегеле бердім. Маңдайымнан бұрқ етіп, суық терім шығып кетті. Ох, шіркін-ай!» ( Орыс әдебиетінен Анфиса Михайловна А. Пушкиннің « Қысқы кеш» өлеңін жатқа сұрағанда)
2. «Есікті аша бергенімде, тынысым мүлде бітіп, жүрегімнің соғуы тоқтап қалғандай болды. Сол кездегі келбетім көлденең көзге тірі аруақ тәрізді қыбырлаған бірдеңеге ұқсар деймін» ( Бақа оқиғасынан кейін апасына кездесер сәт)
3. «Маңдайдан буым бұрқырап, есік алдына шықтым. Сәйбек көрінбейді. Омырауымды ағытып, желпініп, ойланып тұрмын. Не деп шешер екен? Мектептен шыныменен шығара ма?» ( Педагогикалық кеңес болып жатқан сәт)
4. « Мен мамамды ғажап аяймын. Ойпырмай-ай, неге мұндай тынымсыз, сотанақ болып тудым! Темір секілді жер қозғалса да қозғалмайтын, маңқиып жайына жүретін момын болып неге тумадым?» ( Педагогикалық кеңес болып жатқан сәт)
5. « -Ал, Қожатай , ақылың бар баласың. Бәрін өзің түсінуің керек. Егер сен тағы бір шу шығаратын болсаң, онда маған өкпелеме… Әкеңнен қалған үй-мүлікке өзің ие бол, мен бұл үйден кетемін,-деді.» ( Мамам жайлауға қайтпақшы болды)
6. « -Айналайын әжетай, барыңызшы! Бөгет жасамаңызшы! –Тартыншақтағанына болмай әжемді шығарып жібердім де есікті іліп алдым» (Қожаның құпия кеңес өкізіп жатқан сәті)
Композициялық кесте
Оқиға қалай басталатын еді?- Есімім өзіме ұнамайды
Байланысы-Жантас қудың әлегі
Дамуы- Ерегіс
Шиеленісуі- Бақа оқиғасы
Шарықтау шегі- педсовет
Шешімі-міндеттеме қабылдау
Қорытынды- Түбінде адам болатын бала
Кубизм әдісі бойынша
1.Қолдан.Шығарманы пайдаланып көрініс дайындау,
2.Салыстыр. Қожамен Жантастың мінездерін салыстыру
3.Суретте. Қожаға мінездеме беру
4. Қарсы шық. Жантастың немесе Қожаның әрекетіне қарсы
пікірің
5. Көз алдыңа елесте. Қожаның шығарма аяқталғаннан кейінгі
болашағын елестету
6.Зертте. Өздеріңнің сыныптарыңда Қожа сияқты бала бар ма?
Мына кестені толтыр
р/с Белсенді кейіпкер Тасадағы кейіпкер
« Теріп алу» стратегиясы
кейін дейін
Алғыр, пысық
өтірікші
ақылды
сотқар, тентек
мейірімді
қу, зымиян
шыдамсыз
тиянақсыз әділетті
ақын
әзілқой
арамза
тапқыр
қателіктерін түсіне біледі
жағымпаз
Сергіту сәті
Біз өзімізге міндеттеме қабылдайық.
Үзілісте жүгірмейміз,шуламаймыз, жақсы оқимыз,кішіге үлгі боламыз.
.
Эссе жазу.
Менің мінезім қандай?
Үйге тапсырма: Б.Соқпақбаев. «Менің атым Қожа»
Өз есімің өзіңе ұнай ма? Эссе жазу
Бағалау кестесі
р/с Оқушының аты-жөні Үй тапсырмасы
Сынып белсенділігі Қорытынды
1 2 3 4
1.
2.
3.
Кеңпейілова Бақыт
№67 орта мектептің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Арал ауданы, Қосжар ауылы
Ашық сабақ. Әдебиет. 6-сынып
Сабақтың тақырыбы: Б.Соқпақбаев. « Түбі адам болатын бала»
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: 1. Повесть бойынша оқушылардың
ойын тиянақтау.
2. Қожа мінезіне талдау жасап, өз
көзқарасын жүйелі талдауға үйрету.
Дамытушылығы: Оқушылардың ой-өрісі мен
дүниетанымын дамыту, өз ойын ашық
айта білуге қалыптастыру
Тәрбиелігі: бір- бірін сыйлауға, құрметтеуге, сыпайы
сөйлеуге, мәдениеттілікке баулу.
Сабақтың түрі: Сайыс сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ- жауап, СТО стратегиялары.
Сабақтың көрнекілігі:интерактивті тақта, үлестірме қағаздар, кестел кубик
Пәнаралық байланыс; өнер
Сабақ барысы
Ұйымдастыру кезеңі.
А) Сәлемдесу
ә) Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру
б) Оқушылардың зейінін сабаққа аудару
в) Топтастыру
Үй тапсырмасын сұрау .
А) «Мынау кім ?»
Ә) « Қай сәт бейнеленген?»
« Мынау кім?»
-Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде, сыбырлап, сыпсыңдағыш.
( Жантас)
-Мен оқулық емес, қант аламын
Сіздің не шаруаңыз бар, қоя беріңіз. ( Қожа)
- Біз екеуміз таныс шығармыз деймін ( Майқанова)
-Мүмкін орныңа барып айтатын шығарсың? (Анфиса Михайловна)
-Мен сенің әкеңе қарызгер адаммын. Менің мойнымда оның тиыны емес, теңге емес, бақандай бір қарасы жүр. (Сәйбек қарт)
-Келесі сабаққа қайсың бақа әкелесіңдер? ( Оспанов)
«Қай сәт ?»
1. «Төбемнен шатыр етіп жай түскендей болды. Не істерімді білмеген қалпымда орнымнан сүйретіліп түрегеле бердім. Маңдайымнан бұрқ етіп, суық терім шығып кетті. Ох, шіркін-ай!» ( Орыс әдебиетінен Анфиса Михайловна А. Пушкиннің « Қысқы кеш» өлеңін жатқа сұрағанда)
2. «Есікті аша бергенімде, тынысым мүлде бітіп, жүрегімнің соғуы тоқтап қалғандай болды. Сол кездегі келбетім көлденең көзге тірі аруақ тәрізді қыбырлаған бірдеңеге ұқсар деймін» ( Бақа оқиғасынан кейін апасына кездесер сәт)
3. «Маңдайдан буым бұрқырап, есік алдына шықтым. Сәйбек көрінбейді. Омырауымды ағытып, желпініп, ойланып тұрмын. Не деп шешер екен? Мектептен шыныменен шығара ма?» ( Педагогикалық кеңес болып жатқан сәт)
4. « Мен мамамды ғажап аяймын. Ойпырмай-ай, неге мұндай тынымсыз, сотанақ болып тудым! Темір секілді жер қозғалса да қозғалмайтын, маңқиып жайына жүретін момын болып неге тумадым?» ( Педагогикалық кеңес болып жатқан сәт)
5. « -Ал, Қожатай , ақылың бар баласың. Бәрін өзің түсінуің керек. Егер сен тағы бір шу шығаратын болсаң, онда маған өкпелеме… Әкеңнен қалған үй-мүлікке өзің ие бол, мен бұл үйден кетемін,-деді.» ( Мамам жайлауға қайтпақшы болды)
6. « -Айналайын әжетай, барыңызшы! Бөгет жасамаңызшы! –Тартыншақтағанына болмай әжемді шығарып жібердім де есікті іліп алдым» (Қожаның құпия кеңес өкізіп жатқан сәті)
Композициялық кесте
Оқиға қалай басталатын еді?- Есімім өзіме ұнамайды
Байланысы-Жантас қудың әлегі
Дамуы- Ерегіс
Шиеленісуі- Бақа оқиғасы
Шарықтау шегі- педсовет
Шешімі-міндеттеме қабылдау
Қорытынды- Түбінде адам болатын бала
Кубизм әдісі бойынша
1.Қолдан.Шығарманы пайдаланып көрініс дайындау,
2.Салыстыр. Қожамен Жантастың мінездерін салыстыру
3.Суретте. Қожаға мінездеме беру
4. Қарсы шық. Жантастың немесе Қожаның әрекетіне қарсы
пікірің
5. Көз алдыңа елесте. Қожаның шығарма аяқталғаннан кейінгі
болашағын елестету
6.Зертте. Өздеріңнің сыныптарыңда Қожа сияқты бала бар ма?
Мына кестені толтыр
р/с Белсенді кейіпкер Тасадағы кейіпкер
« Теріп алу» стратегиясы
кейін дейін
Алғыр, пысық
өтірікші
ақылды
сотқар, тентек
мейірімді
қу, зымиян
шыдамсыз
тиянақсыз әділетті
ақын
әзілқой
арамза
тапқыр
қателіктерін түсіне біледі
жағымпаз
Сергіту сәті
Біз өзімізге міндеттеме қабылдайық.
Үзілісте жүгірмейміз,шуламаймыз, жақсы оқимыз,кішіге үлгі боламыз.
.
Эссе жазу.
Менің мінезім қандай?
Үйге тапсырма: Б.Соқпақбаев. «Менің атым Қожа»
Өз есімің өзіңе ұнай ма? Эссе жазу
Бағалау кестесі
р/с Оқушының аты-жөні Үй тапсырмасы
Сынып белсенділігі Қорытынды
1 2 3 4
1.
2.
3.
Кеңпейілова Бақыт
№67 орта мектептің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Арал ауданы, Қосжар ауылы
ашық сабақ
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Материалы / Әдебиеттен ашық сабақтар |
Көрсетілім: 4822 |
|
|
|
Менің атым Қожа
Сабақтың тақырыбы: Б.Соқпақбаев. « Түбі адам болатын бала»
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: 1. Повесть бойынша оқушылардың
ойын тиянақтау.
2. Қожа мінезіне талдау жасап, өз
көзқарасын жүйелі талдауға үйрету.
Дамытушылығы: Оқушылардың ой-өрісі мен
дүниетанымын дамыту, өз ойын ашық
айта білуге қалыптастыру
Тәрбиелігі: бір- бірін сыйлауға, құрметтеуге, сыпайы
сөйлеуге, мәдениеттілікке баулу.
Сабақтың түрі: Сайыс сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ- жауап, СТО стратегиялары.
Сабақтың көрнекілігі:интерактивті тақта, үлестірме қағаздар, кестел кубик
Пәнаралық байланыс; өнер
Сабақ барысы
Ұйымдастыру кезеңі.
А) Сәлемдесу
ә) Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру
б) Оқушылардың зейінін сабаққа аудару
в) Топтастыру
Үй тапсырмасын сұрау .
А) «Мынау кім ?»
Ә) « Қай сәт бейнеленген?»
« Мынау кім?»
-Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде, сыбырлап, сыпсыңдағыш.
( Жантас)
-Мен оқулық емес, қант аламын
Сіздің не шаруаңыз бар, қоя беріңіз. ( Қожа)
- Біз екеуміз таныс шығармыз деймін ( Майқанова)
-Мүмкін орныңа барып айтатын шығарсың? (Анфиса Михайловна)
-Мен сенің әкеңе қарызгер адаммын. Менің мойнымда оның тиыны емес, теңге емес, бақандай бір қарасы жүр. (Сәйбек қарт)
-Келесі сабаққа қайсың бақа әкелесіңдер? ( Оспанов)
«Қай сәт ?»
1. «Төбемнен шатыр етіп жай түскендей болды. Не істерімді білмеген қалпымда орнымнан сүйретіліп түрегеле бердім. Маңдайымнан бұрқ етіп, суық терім шығып кетті. Ох, шіркін-ай!» ( Орыс әдебиетінен Анфиса Михайловна А. Пушкиннің « Қысқы кеш» өлеңін жатқа сұрағанда)
2. «Есікті аша бергенімде, тынысым мүлде бітіп, жүрегімнің соғуы тоқтап қалғандай болды. Сол кездегі келбетім көлденең көзге тірі аруақ тәрізді қыбырлаған бірдеңеге ұқсар деймін» ( Бақа оқиғасынан кейін апасына кездесер сәт)
3. «Маңдайдан буым бұрқырап, есік алдына шықтым. Сәйбек көрінбейді. Омырауымды ағытып, желпініп, ойланып тұрмын. Не деп шешер екен? Мектептен шыныменен шығара ма?» ( Педагогикалық кеңес болып жатқан сәт)
4. « Мен мамамды ғажап аяймын. Ойпырмай-ай, неге мұндай тынымсыз, сотанақ болып тудым! Темір секілді жер қозғалса да қозғалмайтын, маңқиып жайына жүретін момын болып неге тумадым?» ( Педагогикалық кеңес болып жатқан сәт)
5. « -Ал, Қожатай , ақылың бар баласың. Бәрін өзің түсінуің керек. Егер сен тағы бір шу шығаратын болсаң, онда маған өкпелеме… Әкеңнен қалған үй-мүлікке өзің ие бол, мен бұл үйден кетемін,-деді.» ( Мамам жайлауға қайтпақшы болды)
6. « -Айналайын әжетай, барыңызшы! Бөгет жасамаңызшы! –Тартыншақтағанына болмай әжемді шығарып жібердім де есікті іліп алдым» (Қожаның құпия кеңес өкізіп жатқан сәті)
Композициялық кесте
Оқиға қалай басталатын еді?- Есімім өзіме ұнамайды
Байланысы-Жантас қудың әлегі
Дамуы- Ерегіс
Шиеленісуі- Бақа оқиғасы
Шарықтау шегі- педсовет
Шешімі-міндеттеме қабылдау
Қорытынды- Түбінде адам болатын бала
Кубизм әдісі бойынша
1.Қолдан.Шығарманы пайдаланып көрініс дайындау,
2.Салыстыр. Қожамен Жантастың мінездерін салыстыру
3.Суретте. Қожаға мінездеме беру
4. Қарсы шық. Жантастың немесе Қожаның әрекетіне қарсы
пікірің
5. Көз алдыңа елесте. Қожаның шығарма аяқталғаннан кейінгі
болашағын елестету
6.Зертте. Өздеріңнің сыныптарыңда Қожа сияқты бала бар ма?
Мына кестені толтыр
р/с Белсенді кейіпкер Тасадағы кейіпкер
« Теріп алу» стратегиясы
кейін дейін
Алғыр, пысық
өтірікші
ақылды
сотқар, тентек
мейірімді
қу, зымиян
шыдамсыз
тиянақсыз әділетті
ақын
әзілқой
арамза
тапқыр
қателіктерін түсіне біледі
жағымпаз
Сергіту сәті
Біз өзімізге міндеттеме қабылдайық.
Үзілісте жүгірмейміз,шуламаймыз, жақсы оқимыз,кішіге үлгі боламыз.
.
Эссе жазу.
Менің мінезім қандай?
Үйге тапсырма: Б.Соқпақбаев. «Менің атым Қожа»
Өз есімің өзіңе ұнай ма? Эссе жазу
Бағалау кестесі
р/с Оқушының аты-жөні Үй тапсырмасы
Сынып белсенділігі Қорытынды
1 2 3 4
1.
2.
3.
Кеңпейілова Бақыт
№67 орта мектептің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Арал ауданы, Қосжар ауылы
Ашық сабақ. Әдебиет. 6-сынып
Сабақтың тақырыбы: Б.Соқпақбаев. « Түбі адам болатын бала»
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: 1. Повесть бойынша оқушылардың
ойын тиянақтау.
2. Қожа мінезіне талдау жасап, өз
көзқарасын жүйелі талдауға үйрету.
Дамытушылығы: Оқушылардың ой-өрісі мен
дүниетанымын дамыту, өз ойын ашық
айта білуге қалыптастыру
Тәрбиелігі: бір- бірін сыйлауға, құрметтеуге, сыпайы
сөйлеуге, мәдениеттілікке баулу.
Сабақтың түрі: Сайыс сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ- жауап, СТО стратегиялары.
Сабақтың көрнекілігі:интерактивті тақта, үлестірме қағаздар, кестел кубик
Пәнаралық байланыс; өнер
Сабақ барысы
Ұйымдастыру кезеңі.
А) Сәлемдесу
ә) Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру
б) Оқушылардың зейінін сабаққа аудару
в) Топтастыру
Үй тапсырмасын сұрау .
А) «Мынау кім ?»
Ә) « Қай сәт бейнеленген?»
« Мынау кім?»
-Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде, сыбырлап, сыпсыңдағыш.
( Жантас)
-Мен оқулық емес, қант аламын
Сіздің не шаруаңыз бар, қоя беріңіз. ( Қожа)
- Біз екеуміз таныс шығармыз деймін ( Майқанова)
-Мүмкін орныңа барып айтатын шығарсың? (Анфиса Михайловна)
-Мен сенің әкеңе қарызгер адаммын. Менің мойнымда оның тиыны емес, теңге емес, бақандай бір қарасы жүр. (Сәйбек қарт)
-Келесі сабаққа қайсың бақа әкелесіңдер? ( Оспанов)
«Қай сәт ?»
1. «Төбемнен шатыр етіп жай түскендей болды. Не істерімді білмеген қалпымда орнымнан сүйретіліп түрегеле бердім. Маңдайымнан бұрқ етіп, суық терім шығып кетті. Ох, шіркін-ай!» ( Орыс әдебиетінен Анфиса Михайловна А. Пушкиннің « Қысқы кеш» өлеңін жатқа сұрағанда)
2. «Есікті аша бергенімде, тынысым мүлде бітіп, жүрегімнің соғуы тоқтап қалғандай болды. Сол кездегі келбетім көлденең көзге тірі аруақ тәрізді қыбырлаған бірдеңеге ұқсар деймін» ( Бақа оқиғасынан кейін апасына кездесер сәт)
3. «Маңдайдан буым бұрқырап, есік алдына шықтым. Сәйбек көрінбейді. Омырауымды ағытып, желпініп, ойланып тұрмын. Не деп шешер екен? Мектептен шыныменен шығара ма?» ( Педагогикалық кеңес болып жатқан сәт)
4. « Мен мамамды ғажап аяймын. Ойпырмай-ай, неге мұндай тынымсыз, сотанақ болып тудым! Темір секілді жер қозғалса да қозғалмайтын, маңқиып жайына жүретін момын болып неге тумадым?» ( Педагогикалық кеңес болып жатқан сәт)
5. « -Ал, Қожатай , ақылың бар баласың. Бәрін өзің түсінуің керек. Егер сен тағы бір шу шығаратын болсаң, онда маған өкпелеме… Әкеңнен қалған үй-мүлікке өзің ие бол, мен бұл үйден кетемін,-деді.» ( Мамам жайлауға қайтпақшы болды)
6. « -Айналайын әжетай, барыңызшы! Бөгет жасамаңызшы! –Тартыншақтағанына болмай әжемді шығарып жібердім де есікті іліп алдым» (Қожаның құпия кеңес өкізіп жатқан сәті)
Композициялық кесте
Оқиға қалай басталатын еді?- Есімім өзіме ұнамайды
Байланысы-Жантас қудың әлегі
Дамуы- Ерегіс
Шиеленісуі- Бақа оқиғасы
Шарықтау шегі- педсовет
Шешімі-міндеттеме қабылдау
Қорытынды- Түбінде адам болатын бала
Кубизм әдісі бойынша
1.Қолдан.Шығарманы пайдаланып көрініс дайындау,
2.Салыстыр. Қожамен Жантастың мінездерін салыстыру
3.Суретте. Қожаға мінездеме беру
4. Қарсы шық. Жантастың немесе Қожаның әрекетіне қарсы
пікірің
5. Көз алдыңа елесте. Қожаның шығарма аяқталғаннан кейінгі
болашағын елестету
6.Зертте. Өздеріңнің сыныптарыңда Қожа сияқты бала бар ма?
Мына кестені толтыр
р/с Белсенді кейіпкер Тасадағы кейіпкер
« Теріп алу» стратегиясы
кейін дейін
Алғыр, пысық
өтірікші
ақылды
сотқар, тентек
мейірімді
қу, зымиян
шыдамсыз
тиянақсыз әділетті
ақын
әзілқой
арамза
тапқыр
қателіктерін түсіне біледі
жағымпаз
Сергіту сәті
Біз өзімізге міндеттеме қабылдайық.
Үзілісте жүгірмейміз,шуламаймыз, жақсы оқимыз,кішіге үлгі боламыз.
.
Эссе жазу.
Менің мінезім қандай?
Үйге тапсырма: Б.Соқпақбаев. «Менің атым Қожа»
Өз есімің өзіңе ұнай ма? Эссе жазу
Бағалау кестесі
р/с Оқушының аты-жөні Үй тапсырмасы
Сынып белсенділігі Қорытынды
1 2 3 4
1.
2.
3.
Кеңпейілова Бақыт
№67 орта мектептің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Арал ауданы, Қосжар ауылы
Ашық сабақ. Әдебиет. 6-сынып
Сабақтың тақырыбы: Б.Соқпақбаев. « Түбі адам болатын бала»
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: 1. Повесть бойынша оқушылардың
ойын тиянақтау.
2. Қожа мінезіне талдау жасап, өз
көзқарасын жүйелі талдауға үйрету.
Дамытушылығы: Оқушылардың ой-өрісі мен
дүниетанымын дамыту, өз ойын ашық
айта білуге қалыптастыру
Тәрбиелігі: бір- бірін сыйлауға, құрметтеуге, сыпайы
сөйлеуге, мәдениеттілікке баулу.
Сабақтың түрі: Сайыс сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ- жауап, СТО стратегиялары.
Сабақтың көрнекілігі:интерактивті тақта, үлестірме қағаздар, кестел кубик
Пәнаралық байланыс; өнер
Сабақ барысы
Ұйымдастыру кезеңі.
А) Сәлемдесу
ә) Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру
б) Оқушылардың зейінін сабаққа аудару
в) Топтастыру
Үй тапсырмасын сұрау .
А) «Мынау кім ?»
Ә) « Қай сәт бейнеленген?»
« Мынау кім?»
-Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде, сыбырлап, сыпсыңдағыш.
( Жантас)
-Мен оқулық емес, қант аламын
Сіздің не шаруаңыз бар, қоя беріңіз. ( Қожа)
- Біз екеуміз таныс шығармыз деймін ( Майқанова)
-Мүмкін орныңа барып айтатын шығарсың? (Анфиса Михайловна)
-Мен сенің әкеңе қарызгер адаммын. Менің мойнымда оның тиыны емес, теңге емес, бақандай бір қарасы жүр. (Сәйбек қарт)
-Келесі сабаққа қайсың бақа әкелесіңдер? ( Оспанов)
«Қай сәт ?»
1. «Төбемнен шатыр етіп жай түскендей болды. Не істерімді білмеген қалпымда орнымнан сүйретіліп түрегеле бердім. Маңдайымнан бұрқ етіп, суық терім шығып кетті. Ох, шіркін-ай!» ( Орыс әдебиетінен Анфиса Михайловна А. Пушкиннің « Қысқы кеш» өлеңін жатқа сұрағанда)
2. «Есікті аша бергенімде, тынысым мүлде бітіп, жүрегімнің соғуы тоқтап қалғандай болды. Сол кездегі келбетім көлденең көзге тірі аруақ тәрізді қыбырлаған бірдеңеге ұқсар деймін» ( Бақа оқиғасынан кейін апасына кездесер сәт)
3. «Маңдайдан буым бұрқырап, есік алдына шықтым. Сәйбек көрінбейді. Омырауымды ағытып, желпініп, ойланып тұрмын. Не деп шешер екен? Мектептен шыныменен шығара ма?» ( Педагогикалық кеңес болып жатқан сәт)
4. « Мен мамамды ғажап аяймын. Ойпырмай-ай, неге мұндай тынымсыз, сотанақ болып тудым! Темір секілді жер қозғалса да қозғалмайтын, маңқиып жайына жүретін момын болып неге тумадым?» ( Педагогикалық кеңес болып жатқан сәт)
5. « -Ал, Қожатай , ақылың бар баласың. Бәрін өзің түсінуің керек. Егер сен тағы бір шу шығаратын болсаң, онда маған өкпелеме… Әкеңнен қалған үй-мүлікке өзің ие бол, мен бұл үйден кетемін,-деді.» ( Мамам жайлауға қайтпақшы болды)
6. « -Айналайын әжетай, барыңызшы! Бөгет жасамаңызшы! –Тартыншақтағанына болмай әжемді шығарып жібердім де есікті іліп алдым» (Қожаның құпия кеңес өкізіп жатқан сәті)
Композициялық кесте
Оқиға қалай басталатын еді?- Есімім өзіме ұнамайды
Байланысы-Жантас қудың әлегі
Дамуы- Ерегіс
Шиеленісуі- Бақа оқиғасы
Шарықтау шегі- педсовет
Шешімі-міндеттеме қабылдау
Қорытынды- Түбінде адам болатын бала
Кубизм әдісі бойынша
1.Қолдан.Шығарманы пайдаланып көрініс дайындау,
2.Салыстыр. Қожамен Жантастың мінездерін салыстыру
3.Суретте. Қожаға мінездеме беру
4. Қарсы шық. Жантастың немесе Қожаның әрекетіне қарсы
пікірің
5. Көз алдыңа елесте. Қожаның шығарма аяқталғаннан кейінгі
болашағын елестету
6.Зертте. Өздеріңнің сыныптарыңда Қожа сияқты бала бар ма?
Мына кестені толтыр
р/с Белсенді кейіпкер Тасадағы кейіпкер
« Теріп алу» стратегиясы
кейін дейін
Алғыр, пысық
өтірікші
ақылды
сотқар, тентек
мейірімді
қу, зымиян
шыдамсыз
тиянақсыз әділетті
ақын
әзілқой
арамза
тапқыр
қателіктерін түсіне біледі
жағымпаз
Сергіту сәті
Біз өзімізге міндеттеме қабылдайық.
Үзілісте жүгірмейміз,шуламаймыз, жақсы оқимыз,кішіге үлгі боламыз.
.
Эссе жазу.
Менің мінезім қандай?
Үйге тапсырма: Б.Соқпақбаев. «Менің атым Қожа»
Өз есімің өзіңе ұнай ма? Эссе жазу
Бағалау кестесі
р/с Оқушының аты-жөні Үй тапсырмасы
Сынып белсенділігі Қорытынды
1 2 3 4
1.
2.
3.
Кеңпейілова Бақыт
№67 орта мектептің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Арал ауданы, Қосжар ауылы
ашық сабақ
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Автор Бақыт Кеңпейілова
№67 орта мектеп
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
Авторлық бағдарлама |
Коучинг жоспарлары |
Мектеп әкімшілігі |
Мектептен тыс мекемелер |
Сыныптан тыс жұмыс |
Оқушымен жұмыс |
Тәрбие сағаты |
Ата-аналармен жұмыс |
Қосымша жинақтар |
Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар |
Қазақ тілінен ашық сабақтар |
Әдебиеттен ашық сабақтар |
Открытие уроки по русскому языку |
Уроки литературы |
Ағылшын тілінен ашық сабақтар |
Биологиядан ашық сабақтар |
Химиядан ашық сабақтар |
Физикадан ашық сабақтар |
Математикадан ашық сабақтар |
Информатикадан ашық сабақтар |
Тарихтан ашық сабақтар |
Географиядан ашық сабақтар |
Адам және қоғам пәнінен ашық сабақтар |
Психологиядан ашық сабақтар |
АӘД пәнінен ашық сабақтар |
Өзін-өзі тану пәнінен ашық сабақтар |
Құқықтан ашық сабақтар |
Экономикадан ашық сабақтар |
Музыкадан ашық сабақтар |
Технологиядан ашық сабақтар |
Дене шынықтыру пәнінен ашық сабақтар |
Сызу сурет пәндерінен ашық сабақтар |