|
|
Қалқанша без,оның гормондарының қызметі.Қалқанша безінің қызметінің бұзылуының аурулары.
Павлодар облысы, Баянауыл ауданы, №1Майқайың жалпы орта білім беру мектебінің биология пәні мұғалімі Айтпаева Айгүл Ырымбаевна
8"Ә" сыныбы биология пәнінен қысқа мерзімді жоспар.
Тақырыбы: Қалқанша без,оның гормондарының қызметі.Қалқанша безінің қызметінің бұзылуының аурулары. Сілтеме:Электронды оқулық.Биология оқулығы 8-сынып,интернет материалдары.
Мақсаты: Қалқанша без,оның гормондарының қызметі.Қалқанша безінің қызметінің бұзылуының ауруларымен топта шығармашылық жұмыста,өз пікірлерімен бөлісе отырып танысуға бағыт беру.Дербес тұлғаны қалыптастыратындай білім алуға дағдыландыру,алған білімдерін өмірмен байланыстыра білуге және қажет кезінде пайдалануға үйрету.
Негізгі мақсаттар: -Өзін және өзгені реттеуді үйренеді; -АКТ-мен жұмысты,сыни тұрғыдан ойлауды үйренеді ; -өздігінен білім алуға үйренеді ; Оқу нәтижелері : -сұрақтарды бірлесе шешеді; –өзін және өзгелерді бағалауды үйренеді; -басқаның пікірімен санасады;
Әдіс-тәсілдер: АКТ, СТО, диалогтік оқыту, ЖЕСО,ЖИГСО,
Көрнекілік: электронды оқулық,интербелсенді тақта, «Адам ағзасының гуморальды реттелуі» муляж,стикер, "АӘБ" әріптері, карточкалар, бағалау парағы.
Жұмыс формалары: Жұппен, топпен
Сабақ барысы:
І. Психологиялық ахуал
ІІ. Топқа бөлу
ІІІ. Тақырыпқа шығу
Барысындағы іс-әрекет |
Қолданылатын әдіс-тәсіл |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыты |
Психологиялық ахуал.Топқа бөлу. |
"Гүл шоғы" |
ұйымдастыру |
Оқушылар 3 дегенде 3баладан тұрады, 5 дегенде 5 баладан тұра қалады, 6 дегенде 6 оқушыдан тұрады,топ болып отырады,топ басшысын сайлайды. |
1 мин |
Білу (еске түсіру) « АӘБ» әдісі арқылы үй тапсырмасы тақырыбын тест орындау арқылы еске түсіреді.
|
СТОҮ, ОүБ , ДО, ЖЕСО Формативті бағалау |
Бағыт беру, уәж беру, формативті бағалау |
«10 сұрақ» әдісі арқылы үш нұсқалы жауаптың дұрысын таңдайды «АӘБ» әдісі арқылы тест тапсырмаларын топпен орындайды. Топта бір оқушы "АӘБ" әріптерін көтеріп отырады, дұрыс жауабын топта талқылайды, оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
5мин |
Тақырыпқа шығу Тақырыпқа болжам жасау |
СТОҮ |
Бағыт беру, уәж беру Болжау стратегиясы арқылы тақырыпқа болжам жасау. |
«Гуморальдық реттелу.Ішкі секреция бездері» муляжын талдау арқылы тақырыпқа шығады |
2 мин |
Түсіну (Өз сөзін білдіру) «Қалқанша бездің құрылысы мен қызметі » тақырыбын өз сөзімен жеткізеді, ( 38-39б.)постерге салады 1 топ-38б.№1,2, 2-топ38б Эндемия зоб. 3топ38,39б Кретинизм. Базед ауруы. Мақсат: Өз бетімен дара ойлауға дағдыландыру. |
СТОҮ, ЖЕСО, ЖИГСО диалогтік оқыту, ОүБ |
Бағыт беру, уәж беру, формативті бағалау |
Тақырыпқа мақсат қояды, жұппен, топпен талқылайды, әрбір топтан көшбасшы дайындап,сағат тілімен басқа топқа барып мазмұндайды,өз жанұя топтарына келеді, тақырыппен толық танысады. Топпен постерге түсіреді. |
10мин |
Қолдану. Тақырып мәтінін игерту. Тапсырмалар беру арқылы жаңа сабақты тереңірек түсіну. |
АКТ , ЖЕ, ДО, ОБжК |
Бағыт беру, уәж беру, формативті бағалау |
Постерға презентация жасау, қорғау.Әр топтың презентациясын басқа топ оқушылары постерға стикер жапсыру арқылы бағалайды.Ең көп стикер жинаған топқа қошемет көрсетіледі. Формативті бағалау шығады. |
7мин |
Сергіту сәті |
АКТ |
Ұйымдастырады |
Сергіту сәтін жасайды «Қара жорға » |
2мин |
Талдау (салыстыру, Төменгі және жоғары деңгейлі сұрақтар қойып, тақырыпты талдауға үйрету. «Бой сергіту» әдісі |
СТО, ДО, ЖЕСО,ОүБ
|
Бағыт беру, уәж беру, формативті бағалау |
Сергіту сәті барысында билеп тұрған оқушылар тақырыпқа байланысты сұрақтар дайындайды,музыка тоқтағанда бір-біріне сұрақтарын қояды, музыка қайта ойнап, билегенде, сұрақтардың жауабын дайындайды,музыка тоқтағанда жауаптарын айтады. |
5 мин |
Жинақтау Оқушылардың алған білімдерін жинақтау мақсаты нда сұрақ -жауап ұйымдастыру.»Сиқырлы сандықша» |
ДОЖ, ДО, Көшбасшы |
Бағыт беру, уәж беру, формативті бағалау |
Тақырып бойынша оқушылар сұрақ жазып,оны сандықшаға салады.Қайтадан әр оқушы сандықшадан сұрақ алып,жауап береді. Дарынды оқушыға жеке тапсырма беру. |
7 мин |
Кері байланыс «Блоб ағашы» |
СТО,ЖЕСО |
Бағыт беру, уәж беру, формативті бағалау |
Әр оқушы жетістік ағашынан өзін тауып, белгілеп,бояйды. Неге осы жерде, түсіндіреді, жетістігімен бөліседі. |
3 мин |
Бағалау |
ОБ, ОүБ |
Суммативті бағалайды |
ОҮБ,ОБ, Көшбасшылар Формативті бағалауды жинақта сумативті бағасын шығарады, бағалау парағы арқылы суммативті бағасы шығарылады |
3мин |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |