Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутагенез.Селекция жетістігі.


Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутагенез.Селекция жетістігі.

Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутагенез.Селекция жетістігі.

Тақырыбы: Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутагенез.Селекция жетістігі.

Мақсаты:

1) Полиплоидия. Әріден будандастыру, жасанды мутагенез, селекция жетістігі

туралы білу.

2) Жұппен, топпен үйренеді, тақырыпты өздігімен оқып үйренеді, ой жинақтауға үйренеді, бірін-бірі, өзін-өзі бағалауды үйренеді,ойлайды, шапшаңдық, тақырыпты қорытындылауға үйренеді, сыни тұрғыдан ойлауға үйренеді, көшбасшылық қабілеттерін дамытады.

3)Табиғаттағы маңызын білу.

Әдіс-тәсілдер: АКТ, СТО, диалогтік оқыту, ЖЕСО,ЖИГСО,  бағалау

Көрнекілік: электронды оқулық, стикер, карточкалар,  бағалау парағы.

Жұмыс формалары: Жұппен, топпен

Сабақ барысы:

І. Психологиялық ахуал ІІ. Топқа бөлу ІІІ. тақырыпқа шығу

Барысындағы іс-әрекет

Қолданылатын әдіс-тәсіл

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Уақыты

Психологиялық ахуал

Майқайыңның жауын-шашыны

ұйымдастырады

Орнында тұрып, қимыл қозғалыс арқылы көрсету.

1 мин

Топқа бөлу

 

«1,2,3» бойынша бөлінеді

«1,2,3» бойынша бөлінеді

1 мин

Білу (еске түсіру) «Мен саған, сен маған» әдісі арқылы өткен тақырыбын еске түсіреді

Сұрақтар:

СТО, ЖЕСО, ОүБ

Бағыт беру, уәж беру, формативті бағалау

" Мен саған, сен маған» " әдісі арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді.

5мин

Тақырыпқа шығу

АКТ, СТО

Бағыт беру, уәж беру

Электронды оқулықтағы мәлімет бойынша тақырыпқа шығады

2 мин

Түсіну  (Өз сөзін білдіру) «Полиплоидия,мутогенез, селекция» тақырыбын өз сөзімен жеткізеді,

1 топ- Полиплоидия, , 2-топ- . селекция

Мақсат: Полиплоидия. Әріден будандастыру, жасанды мутагенез, селекция жетістігі

туралы білу.

 

СТО, ЖЕСО,

ЖИГСО диологтік оқыту, ОүБ

Бағыт беру, уәж беру, формативті бағалау

Тақырыпқа мақсат қояды, жұппен, топпен талқылайды

6 мин

Қолдану. Білім ағашына жазу

АКТ , ЖЕ, ДО, ОБжК

Бағыт беру, уәж беру, формативті бағалау

Стикер арқылы жазып, ілу

10 мин

Сергіту сәті

АКТ

 

Сергіту сәтін жасайды

 « Қызыл өрік »

2мин

Талдау (салыстыру, талдау) «Ыстық орындық» әдісі

 СТО, ДО, ЖЕСО

Формативті бағалау

 

«10 сұрақ» әдісі  арқылы үш нұсқалы жауаптың дұрысын таңдайды

10 мин

Синтез Шындық па,әлде жалған ба?

 

Бағыт беру, уәж беру, формативті бағалау

Дарынды оқушы эссе ұсынады

5 мин

Бағалау

ОБ, ОүБ

Суммативті бағалайды

ОҮБ,ОБ, Көшбасшылар Формативті бағалауды жинақтап, сумативті бағасын шығарады, бағалау парағы арқылы суммативті бағасы шығарылады

3мин


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Қалқанша без,оның гормондарының қызметі.Қалқанша безінің қызметінің бұзылуының аурулары.
"Мен соғысты жек көрем"
Лиро-эпостық жырлар.
Қоғамның әлеуметтік құрылымы
Шешендік сөздер өміршеңдігі
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Есептеуіш техникасының даму тарихы
Информатика. Ақпарат. Ақпараттардың алуан түрлілігі және оларды өңдеудің тәсілдері
Рационал сандарды бөлу
Жуық шаманың салыстырмалы қателігі
Бөлім: Уроки / Биология | Көрсетілім: 9565 | Қосты: Шайменова Гүлшат Зарубаевна | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык