Базарбаева Ботакуз Казиевна №36 ЖОББМ Бастауыш сынып мұғалімі.
Әдебиеттік оқу 4 «а» сынып. Қысқа мерзімді жоспар.
Сыныбы: 4 Күні: 11.02.15
Сабақтың тақырыбы
Диқан баба
Мақсаты
Балаларға диқаншының еңбегі туралы мағлұмат бере отырып өзінің және өзгенің еңбегін құрметтеуді қалыптастыру.
Күтілетін нәтижелер
A/ Аңыздың негізі ойын түсінеді,өз ойларын айтады
B)Молшылық туралымағлұматтарын,ой ұшқырлығын айқындайды
C) Өз өмірімен ,өлкесімен байланыстырады,бидай өнімі туралы талдап қорғайды
Керекті жабдықтар
Әдебиеттік оқыту.Жалпы білім беретін мектептің 4-сыныбына арналған оқулық/ З. Муфтибеков,П.Қ.Жаманқұл – Алматыкітап баспасы 2011 , Әдістемелік нұсқау, Б.Л Хаджиева.
Маркер,карандаш,флипчарт.
Мектептегі тәжірибе кезіндегі тапсырма: 1,2,3,4,7
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңдері Уақыт Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Кіріспе
Психологиялық дайындық
Тренинг:
Пәндер техникасы арқылы 4топқа бөлу
Үйге берілген тапсырманы кім айтып жібереді екен ?
С.М.Торайғыров «Шығамын тірі болсам адам болып» мәнерлеп оқу және эссе.
Ендеше әр топтан екі оқушыдан шығып жұптасып оқып өз эсселерін оқи қойсын.
Үй тапсырмасын қалай түсінгенімізді бағдаршам әдісі арқылы бағалй қояық.
Әдебиет,Қазақ тілі ,Дүниетану,Математика
үйге берілген тапсырманы кім айтып жібереді екен ?
Әр топтан екі оқушыдан шығып үйге берілген өлеңді жұптасып оқиды
Әр оқушы өз эссесін оқиды.
Тұсау
кесер
Құпия көрініс әдісі арқылы жаңа сабаққа көпір жасау.
1-топ.Қазақ тілі, осы подкастқа байланысты мақал -мәтелдер айтамыз.
2-топ.Математика,сіздер де, мақал -мәтел бірақ оның ішінде сандар болу керек.
3-топ.Әдебиет подкаст бойынша өз ойларыңызды айтыңыз.
4-топ.Дүниетану пәнінен өтіп жатырған тақырыптармен байланыстыру
Мысалы:
Бидай ,арпа,сұлы
- Бидайды кім егеді?
-Диқан
- Дұрыс.Ендеше бүгінгі тақырыбымыз Диқан баба деген әңгіме.Мифтік аңыз әңгімелер жинағынан.Ал аңыз дегеніміз не балалар?
Дәптермен жұмыс.
Бүгінгі күннің жадын, жазып жаңа тақырыптың атын жазамыз . Берілген бейне жазба бойынша әр топ өздеріне берілген тапсырмаларын орындайды. . Бұл не? деген сұрақ қоюға болмайды
Біз планеталар тақырыбын өтіп жатырмыз ,жер адамдар тұратын планета, онда әртүрлі адамдар мекен етеді, олар тазалықты әрдайым сақтай бермейді, бірақ бізге тамақ беретін жер ана деп айтса.Жерге әртүрлі дәнді дақылдар егіледі.
Аңыз дегеніміз-адамдардың ерлігі,жақсы қасиеттері елден- елге,ауыздан ауызга тарауын айтады
Негізгі бөлім
Кітаппен жұмыс
Мәтінді жеке оқиды,әр топтан бір оқушыдан жалғастыра оқимыз, топтық әңгіме жүреді. Тізбектеліп оқиды.
Әңгімені түсінсек балалар
Әр топқа тапсырма беріледі.
1-топ Әдебиет Диқан баба қандай адам?Өз ойыңды стикерге жазып постерге жапсыр.
2-топ.Дүниетану Аңыз кейіпкерлерінің мінезін сипатта /молшылық кезіндегі,ашаршылық кезіндегі/
3-топ Математика Бидайға байланысты сандарды байланыстыра айту.
4-топ Қазақ тілі Бидай сөзін септеу.
Ақыл ой картасын жасайды және қорғайды.
Екі жұлдыз бір ұсыныс әдісі Өкіл әдісі арқылы бір оқушы барып, келесі топта талқылайды, ойларын біріктіреді.
Постерді жасақтайды.
Оқушылар өздерін бағалайды.
Екі жұлдыз бір ұсыныс әдісі арқылы өзара бағалайды
Қосымша мәліметтер актив студиода жазылып тұрады.
Қорытынды бөлім Сұрақты ұстап ал әдісі арқылы сабақты бекіту
-Молшылық кездегі адамдар қандай боды?
-Диқан баба адамдарға не үйретті?
-Аңызды оқи отырып қандай ой түйдің?
«3:2:1» әдісі бойынша қортындылау
Біздің әр сабағымыз сәтті де, байланысты өтсін және өмірде де байланыс та болайық.
Допты лақтыру арқылы оқушыларға сұрақтар қою
Үш ұнаған фактор екі қиындық, бір ұсыныс.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Материалы / Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар |
Көрсетілім: 2313 |
|
|
|
Диқан баба
Әдебиеттік оқу 4 «а» сынып. Қысқа мерзімді жоспар.
Сыныбы: 4 Күні: 11.02.15
Сабақтың тақырыбы
Диқан баба
Мақсаты
Балаларға диқаншының еңбегі туралы мағлұмат бере отырып өзінің және өзгенің еңбегін құрметтеуді қалыптастыру.
Күтілетін нәтижелер
A/ Аңыздың негізі ойын түсінеді,өз ойларын айтады
B)Молшылық туралымағлұматтарын,ой ұшқырлығын айқындайды
C) Өз өмірімен ,өлкесімен байланыстырады,бидай өнімі туралы талдап қорғайды
Керекті жабдықтар
Әдебиеттік оқыту.Жалпы білім беретін мектептің 4-сыныбына арналған оқулық/ З. Муфтибеков,П.Қ.Жаманқұл – Алматыкітап баспасы 2011 , Әдістемелік нұсқау, Б.Л Хаджиева.
Маркер,карандаш,флипчарт.
Мектептегі тәжірибе кезіндегі тапсырма: 1,2,3,4,7
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңдері Уақыт Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Кіріспе
Психологиялық дайындық
Тренинг:
Пәндер техникасы арқылы 4топқа бөлу
Үйге берілген тапсырманы кім айтып жібереді екен ?
С.М.Торайғыров «Шығамын тірі болсам адам болып» мәнерлеп оқу және эссе.
Ендеше әр топтан екі оқушыдан шығып жұптасып оқып өз эсселерін оқи қойсын.
Үй тапсырмасын қалай түсінгенімізді бағдаршам әдісі арқылы бағалй қояық.
Әдебиет,Қазақ тілі ,Дүниетану,Математика
үйге берілген тапсырманы кім айтып жібереді екен ?
Әр топтан екі оқушыдан шығып үйге берілген өлеңді жұптасып оқиды
Әр оқушы өз эссесін оқиды.
Тұсау
кесер
Құпия көрініс әдісі арқылы жаңа сабаққа көпір жасау.
1-топ.Қазақ тілі, осы подкастқа байланысты мақал -мәтелдер айтамыз.
2-топ.Математика,сіздер де, мақал -мәтел бірақ оның ішінде сандар болу керек.
3-топ.Әдебиет подкаст бойынша өз ойларыңызды айтыңыз.
4-топ.Дүниетану пәнінен өтіп жатырған тақырыптармен байланыстыру
Мысалы:
Бидай ,арпа,сұлы
- Бидайды кім егеді?
-Диқан
- Дұрыс.Ендеше бүгінгі тақырыбымыз Диқан баба деген әңгіме.Мифтік аңыз әңгімелер жинағынан.Ал аңыз дегеніміз не балалар?
Дәптермен жұмыс.
Бүгінгі күннің жадын, жазып жаңа тақырыптың атын жазамыз . Берілген бейне жазба бойынша әр топ өздеріне берілген тапсырмаларын орындайды. . Бұл не? деген сұрақ қоюға болмайды
Біз планеталар тақырыбын өтіп жатырмыз ,жер адамдар тұратын планета, онда әртүрлі адамдар мекен етеді, олар тазалықты әрдайым сақтай бермейді, бірақ бізге тамақ беретін жер ана деп айтса.Жерге әртүрлі дәнді дақылдар егіледі.
Аңыз дегеніміз-адамдардың ерлігі,жақсы қасиеттері елден- елге,ауыздан ауызга тарауын айтады
Негізгі бөлім
Кітаппен жұмыс
Мәтінді жеке оқиды,әр топтан бір оқушыдан жалғастыра оқимыз, топтық әңгіме жүреді. Тізбектеліп оқиды.
Әңгімені түсінсек балалар
Әр топқа тапсырма беріледі.
1-топ Әдебиет Диқан баба қандай адам?Өз ойыңды стикерге жазып постерге жапсыр.
2-топ.Дүниетану Аңыз кейіпкерлерінің мінезін сипатта /молшылық кезіндегі,ашаршылық кезіндегі/
3-топ Математика Бидайға байланысты сандарды байланыстыра айту.
4-топ Қазақ тілі Бидай сөзін септеу.
Ақыл ой картасын жасайды және қорғайды.
Екі жұлдыз бір ұсыныс әдісі Өкіл әдісі арқылы бір оқушы барып, келесі топта талқылайды, ойларын біріктіреді.
Постерді жасақтайды.
Оқушылар өздерін бағалайды.
Екі жұлдыз бір ұсыныс әдісі арқылы өзара бағалайды
Қосымша мәліметтер актив студиода жазылып тұрады.
Қорытынды бөлім Сұрақты ұстап ал әдісі арқылы сабақты бекіту
-Молшылық кездегі адамдар қандай боды?
-Диқан баба адамдарға не үйретті?
-Аңызды оқи отырып қандай ой түйдің?
«3:2:1» әдісі бойынша қортындылау
Біздің әр сабағымыз сәтті де, байланысты өтсін және өмірде де байланыс та болайық.
Допты лақтыру арқылы оқушыларға сұрақтар қою
Үш ұнаған фактор екі қиындық, бір ұсыныс.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Автор Базарбаева Ботакуз Казиевна
М.Б.Ықсанов атындағы №36 ОЖББМ
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
Авторлық бағдарлама |
Коучинг жоспарлары |
Мектеп әкімшілігі |
Мектептен тыс мекемелер |
Сыныптан тыс жұмыс |
Оқушымен жұмыс |
Тәрбие сағаты |
Ата-аналармен жұмыс |
Қосымша жинақтар |
Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар |
Қазақ тілінен ашық сабақтар |
Әдебиеттен ашық сабақтар |
Открытие уроки по русскому языку |
Уроки литературы |
Ағылшын тілінен ашық сабақтар |
Биологиядан ашық сабақтар |
Химиядан ашық сабақтар |
Физикадан ашық сабақтар |
Математикадан ашық сабақтар |
Информатикадан ашық сабақтар |
Тарихтан ашық сабақтар |
Географиядан ашық сабақтар |
Адам және қоғам пәнінен ашық сабақтар |
Психологиядан ашық сабақтар |
АӘД пәнінен ашық сабақтар |
Өзін-өзі тану пәнінен ашық сабақтар |
Құқықтан ашық сабақтар |
Экономикадан ашық сабақтар |
Музыкадан ашық сабақтар |
Технологиядан ашық сабақтар |
Дене шынықтыру пәнінен ашық сабақтар |
Сызу сурет пәндерінен ашық сабақтар |