|
|
Алгоритм типтері
Сабақ № |
Күні: 1.11.2014 |
Пәні: Информатика Сыныбы: 8«в» |
Мұғалімі: Бүркітова А.Е |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Алгоритм типтері (Сызықтық, тармақталу, циклдік) |
|||||
Мақсаты : |
Алгоритмнің типтерін есептер шығару барысында қолдана алуға үйрену |
|||||
Күтілетін нәтижелер: |
Алгоритм типтерін ажырата алады Алгоритм типтеріне алгоритм құрастырады және сипаттай алады Алгоритм типтерін өмірмен байланыстырып қолдана алады |
|||||
Керекті жабдықтар: |
Интерактивті тақта, үлестірмелі қағаздар, постер, маркер, ресурс, электронды оқулық |
|||||
Сабақ барысы: |
||||||
Сабақ кезеңдері: |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||||
Кіріспе
|
Сынып оқушаларымен амандасу Сергіту сәті Топқа бөлу: Сөздер арқылы |
Амандасады Сыныпта жоқ оқушыларды айтады Сергіту сәтін орындайды Топқа бөлінеді |
||||
Тұсаукесер: |
Конверт-сұрақ Әрқайсысына екі минут береміз: оқушы стикерде атын және жауабын жазады; екі минут өткен соң конверт келесі оқушыға береді, осылай бұл 2-3 сұраққа барлығы жауап бергенше жүре береді. Стикерлерді жинап, бірнеше жауапты дауыстап оқыңыз (аттарын атамастан); сынып белгілі бір сұрақтың қаншалықты дұрыс болғанын талқылайды.) 1 топ
2 Топ
3 топ
|
Конверт сұрақтарына жауап береді
Оқушылардың мүмкін жауаптары
1 Алгоритм атқарушылары? (машина, құрылғы, робот немесе адам бола алады) 2 Алгоритмнің жазу жолдарын ата (табиғи тіл, түйінді сөздер, графикалық, программалау тілі) 3 Блок сызбада пайдаланатын фигураларды қалай атаймыз? (Блоктар) |
||||
Негізгі бөлім :
|
Топтық жұмыс (Топтарға ресурс беріледі) 1 топқа Сызықтық алгоритм 2 топқа Тармақталу алгоритмі 3 топқа Циклдік алгоритм Практикалық жұмыс Деңгейлік тапсырмалар Тапсырма №1 А деңгей Үй тапсырмасын орындау алгоритмін және блок сызбасын құру Тапсырма №2 В деңгей Берілген алгоритмді рет-ретімен орналастыр Шай қайнату алгоритмі
|
Берілген ресурспен топпен талқылап, постерге түсіріп, қорғайды)
Оқушылар деңгейлік тапсырмаларды орындайды
Тапсырма №3 С деңгей Айгүл картопты қаймақпен жегенді жақсы көреді. Айгүлдің анасының іс-әрекетін ретімен орналастыр
Жауабы: 5; 4; 3; 9; 2; 6; 1; 8; 7. |
||||
Қорытынды
|
Электронды оқулықпен жұмыс 3, 6, 7, 8 тапсырмаларды орындау |
Электронды оқулықта берілген тапсырманы орындайды
|
||||
Бағалау |
Бағалау парағы арқылы бағалайды |
|
Өзін-өзі бағалау парағы Оқушының аты-жөні
Конверт сұрақ (1-2балл) |
топтық жұмыс (1-3 балл) |
Деңгейлік тапсырмалар |
Электронды оқулықпен жұмыс (1-4 балл) |
Тест тапсырмасы (1-4 балл) |
||||||||||||
А (1-3 балл) |
В (1-3 балл) |
С (1-3 балл) |
||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
Ұпайды бағаға айналдыру шкаласы: Барлығы:22ұпай
7-13 - "3"
14-19- "4"
20-22- "5"
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |