Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Кім шапшаң


Кім шапшаң

Кім шапшаң

Сабақтың мақсаты: Өтілген тағырыбы бойынша алған  білімдерін толықтыру,өз бетімен жұмыс жасауға машықтандыру, ауызша тез есептеуге дағдыландыру.
Сабақтың типі:  Практикалық сабақ.
Сабақтың түрі:  Жарыс сабақ. 
Сабақтың дамытушылығы: Оқушылардың  қызығушылығын  арттыра отырып,  оларды тез ойлана білуге, дұрыс шешім жасай білуге дағдыландыру.
Сабақтың тәрбиелігі: Таза жазуға, өз ойын анық жеткізе білуге тәрбиелеу.
Көрнектілігі: Интерактивті тақта, плакат, магнитті тақта.
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру бөлімі ( Оқушылардың сабаққа қатысуын, оқу-құралдарын тексеру.
2. Үй тапсырмасын тексеру.
№ 166  1)-15; -9,5;  2)   3) -13,5  4)-4,91
№ 167  №169  Плакатта ауызша тексеру.
Сұрақ: Сонымен оң сан, теріс сан деген ұғымды қандай сөз тіркестері арқылы айтамыз?
Оң сан – кіріс, биік,жоғары, жылы.
Теріс сан – шығыс , төмен , суық, терең. (Мысал келтіру)
 
Бүгінгі сабағымыз ерекшелеу, себебі сабағымыз жарыс түрінде өтеді.
Жарысқа қатармен: 1.Алғырлар
                                  2. Тапқырлар
                                   3. Жүйріктер
І кезең:'' Ой сергіту кезеңі ''  ( 5 минуттық өз бетімен жұмыс)
    А                                     Т                                 Ж
10+8=-2                          -9+9=0                        45-60=-15
-2.8+2.5=-0.3                 -3,7+2,3=-1,4              4.3-6.2=-1.9
42-45=-3                         69-76=-7                    -16+29=13
-15+18=3                        27+35=8                     89-96=-7
І-5,2І +І3,6І=8.8           І6,7І+І-3,2І-9,9            І-4,32І+І2,06І=6,38
Жаубын интерактивті тақтада көрсету, көршілес оқушылар бір-бірін  тексереді, бағалайды.
І кезең: ''Дұрыс шешімін тап''
1) -18,4+ 5,9=-12.5                 4) 
2) 86.4+(-43.2)=43.2               5)5.81+(-3.25)=2.56
3)               6)28.3+(-56.6)=-28.3
(Ережелер сұрау)     
ІІІ кнзең    ''Кім  шапшаң''   Кітаппен жұмыс.
№ 174. 1) -                      
            
            2)  
 
            3) - 
№175. 1) -8,7+5,4=-3,3
           2) -9,3+14,6=5,3
           3) -0,36+1,43=1,07
№176 .1)- 
           2)     
 
 
           3)                    
№181. 1) 2,3а+(-3,56а)+7,8а=2,3а-3,56а+7,8а=10,1-3,56=7,54а
        
             2)-6,97с+34,83с+(-26,18с)=-95,88с+34,83с= -61,05
 
             3)  
4 кезең.  '' Қай қатар алда''
(сұрақ белгісінің орнына жауаптарын жазып отыру)
-5,5+4=?    1.5     
?-3=?         4.5  
?+4.5=?      0 
?-6=?          -6
?+0.5= ?      -5.5
7 кезең. Сабақты бекіту.
1. Бөлімдері бірдей бөлшекткрді қосу және азайтудың ережесі.
2. Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайту.
3. Бөлшекткрді көбейту.
4. Бөлшектерді бөлу.
5. Бөлшектердің негізгі қасиеті.
 
Үйге тапсырма:  №455(1,2)
                             №456(1,2)
                             №457(2)
 
Бағалау

Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Жай бөлшектер мен аралас сандарға амалдар қолдануға есептер шығару
Көшбасшы-биолог
Теріс сандарды қосу
Рационал бөлшектерді қосу және азайту
Жай бөлшектерді қосу
Ойынмен өткізілген үлгі сабақ
Жай бөлшектерді қосу және азайту
Жай бөлшектерді бөлу
Жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру
Математика жарыс сабақ
Бөлім: Уроки / Математика | Көрсетілім: 3224 | Қосты: NA | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык