|
|
About animals
Қысқа мерзімді жоспар
1 – сабақ
Тақырыбы |
About animals (Жануарлар туралы) |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Сыныбы |
7 |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Күні |
11 қазан 2013 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Мақсаты |
Ағылшын тілінде жануарлар жайлы жаңа сөздерді қолдану, мәтіннен етістіктің осы шағын ажыратып, білімін толықтыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау түрлері |
Смайлик арқылы бағалау, критерий бойынша бағалау парағы, суммативті бағалау, кері байланыс-стикер жапсыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Қойылатын критерийлер: |
Ұпай саны: |
Жинаған ұпай саны |
Алатын бағасы |
||||||||||||||||||||||||||||
1 ұпай 2 ұпай 3 ұпай 4 ұпай |
8-10 4-7 1-3
|
«5» «4» «3»
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Пайдаланған әдіс- тәсілдер |
«Жүректен жүрекке» ойсергегі, «Миға шабуыл», «Жигсо» (құрастыру), «Венн диаграммасы» тәсілдері |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Пайдаланған модульдер |
СТО, АКТ, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Оқушылардың жас ерекшелігіне байланысты оқыту, Оқытуды басқару және көшбасшылық, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Ресурстар, дереккөздер |
Аяпова Т.М. т.б. Ағылшын тілі, 7 сынып, Алматы, «Атамұра»баспасы 2012 жыл, ғаламтордан алынған мәліметтер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Көрнекі құралдар |
Интербелсенді тақта, постер, стикерлер, магнитті тақта, маркерлер, түрлі-түсті фламастерлер, қаламдар, ноутбук, компьютер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері |
Мақсаты |
Мұғалімнің іс-әрекеті: |
Оқушының іс-әрекеті:
|
Бағалау түрі |
||||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Сәлемдеседі. |
Сәлемдеседі. |
|
||||||||||||||||||||||||||||
«Жүректен жүрекке» ойсергегі арқылы психологиялық ахуал қалыптастыру мақсатында оқушыларға шеңбер құрғызып, тілек айта отырып, қолындағы жүрек жастықшаны қасындағы оқушыға береді. |
Ортаға шығып шеңбер болып тұрып, жүрек жастықшаны бір-біріне беріп, тілек айтады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Жануарлардың суреттерін тарату арқылы 4 топқа бөледі. І топ – «Қасқыр» ІІ топ – «Қоян» ІІІ топ – «Түлкі» ІҮ топ – «Тиін» |
Төрт топқа бөлінеді, әр топ мүшесі өз орнына отырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау парақтарын таратады:
|
Өз арасынан топ басшысын сайлайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Білу |
Берілген сұрақтардың жауабын табу, жаңа сөздерді қайталау және атау. |
«Миға шабуыл» тәсілі арқылы сұрақтар қою, топтарға әр сұрақты таратып береді.
|
Оқушылар топпен ақылдасып, пікірлесіп, әр топтан бір оқушы жауап береді.
|
Смайлик арқылы бағалау
|
||||||||||||||||||||||||||||
«Топтастыру» тәсілі: әр топтың өз атауына байланысты кестені таратады.
|
Оқушылар топ болып пікірлесіп кестені толтырады, бір топ мүшесі жауап береді. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа сөздермен таныстырады.
|
Мәтінмен жұмыс жасаудың алдында жаңа сөздермен танысады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Түсіну |
Берілген мәтінді топ ішінде талқылау, әңгімелеу. |
«Жигсо» тәсілі арқылы мәтінмен жұмыс жасатады. Топтарға берілген мәтінді мағыналық төрт бөлікке бөліп береді. «About animals» мәтіні Our planet is home to a vast collection of animals. They live everywhere. Animals are all around us, so it is easy to think that we know exactly what animals are. But some animals have fur or feathers; others have shells or scales, while many have no hard body parts at all. Animals often have eyes, ears and legs. Firstly, animals’ bodies are made of lots of cells. These cells work together, like a team. Secondly, unlike plants, animals need to eat. Such animals as the tiger, black rhino and giant panda are now so rare that they are endangered. Animals are in danger for many reasons, and most of these are to do with humans. People collect animals as pets, and hunt them for food and for ‘fun’. They destroy their habitats. We must look after the animals we have left, before it is too late. |
Жаңа мәтінмен танысып, өз ойларын постерге түсіреді. Тапсырма соңында топ баяндаушысы түсіндіріп, қосымша сұрақтарға жауап береді. |
Смайлик арқылы бағалау. |
||||||||||||||||||||||||||||
Қолдану |
Жаңа сөздерді қолдана отырып жаттығуды орындау.
|
Оқулықтағы жаттығуды жеке жұмыс ретінде жасатады. Exercise 1. Match pictures to the words:
|
Әр оқушы жеке тапсырма орындайды, топ басшысы бағалайды.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
Талдау |
Етістіктің осы шағын мәтіннен тауып, ажырату. |
Етістік туралы слайд көрсетілімдері етістіктің осы шағын оқушылардың есіне түсіреді, мысал келтіртеді. |
Оқушылар етістік туралы еске түсіреді. |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Жұптасып жұмыс жасату мақсатында оқулықтан жаттығу жасатады. Exercise 2. Find Present Simple in the text |
Оқушылар жұптасып жұмыс атқарады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Венн диаграммасын пайдалану арқылы сабақты қорытындылау мақсатында оқушыларға таратып береді. І топ –тиін/түлкі ІІ топ –түлкі/қасқыр ІІІ топ – қоян/тиін ІҮ топ-қасқыр/қоян
|
Топтың барлық мүшесі қатысып, етістіктің осы шағын мәтіннен табады, топтың бір мүшесі жауап береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Жинақтау |
Дұрыс жауабын тұжырымдай отырып, тест жұмысын жасау |
Тест тапсырмаларын береді:
с)Етістік өзгеріссіз қалады. |
Әр оқушы интерактивті тақтадан көрген тест тапсырмаларының жауаптарын дәптерлеріне түсіреді, екі оқушы бір-бірінің дәптерін тексереді. |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау |
Бағалау парағын ескере отырып баға қою |
Бағалау парағына қарап, суммативті бағаны шығарады, оқушыларғы хабарлайды. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша тапсырма |
|
Оқушыларға үйге қосымша тапсырма береді: Exercise 4 Мәтінді оқып ішішен жануарларға қатысты сөздерді табу. Жануарлар (қасқыр, қоян, түлкі, тиін) туралы қызықты мәлімет тауыып келу. |
Қосымша тапсырмаларды күнделіктеріне жазады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия |
|
Кері байланыс жасату мақсатында оқушыларға стикер таратады. |
Әр топ мүшесі стикерге өз ойын жазып, кері байланыс парағына іледі. |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |