|
|
Ғ. Мүсірепов «Жаңа достар»
Астана қаласы
№20 орта мектептің
қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі
Аширалиева Пернегүл Қаржаубайқызы
Сабақтың тақырыбы |
Ғ. Мүсірепов «Жаңа достар» |
||||||
Мақсаты |
Оқушыларға Ғ. Мүсіреповтың қазақ әдебиетіндегі орнын айту, «Жаңа достар» шығармасының мазмұнын толықтай меңгерту, мәтінге талдау жасай, білімдерін кеңейту. |
||||||
Оқыту нәтижесі |
Әдеби-теориялық ұғымдарды тереңдете меңгерту, өз пікірін сенімді әрі дәлелді айтуға, қорытынды ой түюге үйрету. Ізденістерге негізделген жұмыс түрлерін өз бетімен, жаңа технологиялық үрдістерге сай орындауға дағдыландыру. |
||||||
Түйінді идеясы |
Шын дос – таусылмас қазына |
||||||
Әдіс-тәсілдер |
Диалог, топтық жұмыс, АКТ, СТО технологиясы, электронды оқулық, сұрақ-жауап. |
||||||
Уақыты |
Ресурсы |
Сабақтың мазмұны: |
|||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||||
І кезең Қызығушылықты ояту |
|||||||
3 мин
|
Тоқыма жіп |
Амандасу «Достардың торы» тренингін өткізу |
Амандасу «Достардың торы» арқылы бір –біріне сәттілік тілеу |
||||
2 мин |
Қағаз қиындылары |
«Дос туралы жыр» әнінің жолдарынан құралған шумақ арқылы топқа бөлу |
Ән жолдары жазылған қағаз қиындылары арқылы 3 топқа бөлінеді |
||||
5 мин |
Интерактивті тақта, слайд |
Ассоциация әдісі
|
Ассоциация құру |
||||
ІІ кезең Мағынаны ашу |
|||||||
8 мин |
Мәтінмен жұмыс, презентация қорғау |
«ЖИГСО» әдісі арқылы мәтіннің мазмұнын меңгерту үшін әр топқа оқуға бөліп беремін. |
Әр топ мәтінді оқып, мазмұндау арқылы өз жұмыстарын қорғап келесі топтарға түсіндіреді. |
||||
3 мин |
|
Сергіту сәті |
Шаттық шеңбері атты сергіту сәтін бір-бірімен қол алысу арқылы қимылмен көрсетеді |
||||
5 мин |
Интерактивті тақта, слайд |
«Семантикалық карта » әдісі арқылы шығармадан үзінді келтіріп, қай кейіпкердің сөзі екенін табу. |
Оқушылар «Семантикалық картаны» толтыра отырып кейіпкерлер сөзін табады. |
||||
5 мин |
Электронды оқулық |
Электронды оқулық арқылы оқушылардың есіне түсіру. Мәтіннен әдеби-теориялық ұғымдарды табу І топ – кейіптеу ІІ топ – портрет ІІІ топ – теңеу |
Мәтіннен оқушылар кейіптеу, портрет, теңеуді табады. |
||||
ІІІ кезең Ой толғаныс |
|||||||
5 мин |
|
Шығармашылық жұмыс 1 топ – Қайрошқа мінездеме 2 топ – Салыстыру (Қайроштың ауылдағы өмірі мен қаладағы өмірін салыстыру) 3 топ - Еркін жазу (Эссе, рафт, хат) |
Оқушылар өз ойларын ашық жазады. |
||||
4 мин |
Ақ парақтар, маркерлер |
Қорытынды «Синкуейн» әдісі арқылы бес жол өлең жаздыртамын. |
1 топ – Қайрошқа, ІІ топ –Шегенге, ІІІ топ – Борашқа бес жолдық өлең шығарады. |
||||
Қосымша тапсырма |
Оқушылар, Қайырғали қалаға барғанда балалар үйінде тәрбиеленді. Сол кездегі балалар үйі мен қазіргі кездегі балалар үйінің айырмашылығы неде? Салыстырмалы талдау жасау . |
||||||
3 мин |
Бағалау |
Шығармадағы кейіпкерлер арқылы бағалау |
Әр оқушы өзі таңдаған кейіпкерлерді алып, өзін түрліше бағалайды. |
||||
2 мин |
|
Сабақ аяқталды, сабақтағы көңіл күйлерін қандай? |
Смайликтермен көңіл күйлерін экранға жабыстырады. |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |