|
|
Жүсіпбек Аймауытов - Туған жер.
Пәні: |
Ана тілі |
||
Сыныбы: |
2 «С» |
||
Сабақтың тақырыбы: |
Жүсіпбек Аймауытов Туған жер |
||
Сабақтың мақсаты: |
Жүсіпбек Аймауытов туралы мағұлмат беру. Әңгіменің негізгі идеясы туған жерді сүю, екендігін ұғындыра отырып,оқушылардың өз отанына деген мақтаныш сезімдерін туғызу. Өз ойларын айта білу дағдыларын дамыту. |
||
Әдіс-тәсілдері: |
«Ой шақыру», «Ойлан,бірік,бөліс», «Серпілген сауал», «Көңіл күй»тренингі, «Топтастыру» |
||
Оқыту нәтижелері:
|
Тақырыптың негізгі идеясын түсінеді. Оқушылардың ой-өрісі,қиялы дамиды.Өз бетінше шығармашылықпен жұмыс істейді. |
||
Керекті жабдықтар |
Интерактивті тақта, бейнеролик,плакат,стикер, постер, маркер,смайлик, тапсырмалар жазылған түсті үлестірме қағаздар. |
||
Сабақтың барысы
|
|||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Ұйымдастыру |
Психологиялық дайындық Балалар, мен сіздермен қайта жүздескеніме өте қуанышты- мын. Жабырқауды білмейміз, Жалқаулықты сүймейміз. Біз талантты жас ұлан, Үлгі аламыз жақсыдан.
«Көңіл күй» тренингі
|
Мұғаліммен амандасып,өлең жолдарын көңілді ырғақты дауыспен қайталап айтады. |
|
Үй тапсырмасы |
«Серпілген сауал» сұрақ қою -Қандай өлеңмен таныстық? -Өлең не туралы? -Өлеңді кім жазды? -Өлеңнің бір шумағын айтып бер? -Қастерлеу деген қандай мағына береді? т.б |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
|
Топқа бөлу |
Түс таңда. |
Топқа бөлініп отыру |
|
|
Сабақты бағалау критерилерімен таныстыру |
|
|
Ой шақыру |
Туған жер туралы суреттер көрсету (бейнеролик)
Оқушылардан не көргенін,не байқағанын сұрау. Сол арқылы сабақтың тақырыбын анықтау Атамекен. Туған жер. Туған өлке. Аққыстау туралы (бейнеролик ) |
Оқушылар өз ойларын айтады.
|
|
Жаңа сабақ |
Жүсіпбек Аймауытов Павлодар облысында туған,атақты жазушы, «Қартқожа», «Ақбілек» атты романдары бар. Туған жер мәтінімен танысамыз. Электронды оқулық |
Жүсіпбек Аймауытов туралы түсінік беру |
|
Мағынаны тану |
Оқулықтағы мәтінмен жұмыс 1.Ресурстармен жұмыс 2.Сөздік жұмысы Роман –көлемді,күрделі шығарма Көрісу –құшақтап жылау Тұңғышбай –Қартқожа жоқта қайтыс болған ағасы Мауқы басылмады-сағынышы,жылағаны басылмады. Топай- үлкен малдың асығы |
Оқушылар сөздік жұмысын дәптеріне жазу |
|
Топтық жұмыс |
1топ-Әңгімедегі бала қайдан келе жатыр деп ойлайсың? 2топ –Қартқожаның әжесінің қуаныш сезімін сипатта 3топ- Қартқожа кімді нені сағынды? |
Әр топ сұрақтарын қорғау |
|
Сергіту сәті |
«Көңілді күн» әуенімен бірлесіп жаттығу жасау |
Бірге жаттығу жасау |
|
Шығармашылық тапсырма |
1 топ -Туған жер туралы өлең құрастыру
2топ-Туған жер туралы эссе жазу
3 топ -Берілген мақалдың жалғасын табу. |
Шығармашылықпен жұмыс жасайды |
|
Қорытынды |
«Ойлан,бірік,бөліс»
1топ-Туған жеріңе деген сағынышыңды бір сөйлеммен аяқта. 2топ- Мәтіндегі қандай сөздер ерекше әсерлі болып көрінеді?Көз алдыңа не елестетеді? 3 топ- «Туған жер» топтастыру |
Әрбір топ сұрақтарға жауап береді.
|
|
Бағалау |
Формативті Топты бағалау Сыйлықтар тарату |
Әр топ лидерлері өздерінің топ мүшелерін бағалайды. Әр топ бір-бірін бағалау. |
|
Кері байланыс |
Рефлексия
|
Оқушылар туған жерге деген тілектерін жапырақтарға жазып, мәуе ағашына жапсырады. |
|
Үйге тапсырма |
Мәтінді түсініп оқу |
«Туған жер»тақырыбына шығарма жазу |
|
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |