|
|
Апта 5 |
Күні |
Сабақ |
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам-мәдениетті жасаушы. |
||
Ресурстар |
9сынып оқулығы,компьютерлік тұсаукесер, интерактивті тақта, фломастер, стикерлер. |
||
Міндеті |
Білімділік: Адам - мәдениеттің жасаушысы екендігін түсіндіру. |
||
|
Дамытушылық:Оқушылардың білімділік дағдысының дамуы мен ойлау қызметінің тәсілдерін дамытуды жалғастыру: салыстыру, талдау, жинақтау, шығармашылық ойлауын дамыту. Тәрбиелік:бір-біріне деген сыйластық қарым-қатынасын қалыптастыруға жұмыстану. |
||
Мақсаты |
Тақырыптың негізгі ойын түсіндіру. |
||
Тапсырмалар |
1-тапсырма. Топтық жұмыс. Мәдениет сөзіне ассоциация арқылы сөздер жазу.
2-модуль. Сын турғысынан ойлау
|
2-тапсырма.Топтық жұмыс. Адам.Өмір Мәдениет сөздерін байланыстыра отырып шағын әңгіме құрастыру. Диалог 2-модуль. Сын тұрғысынан ойлау 5-модуль. Талантты және дарынды балаларды оқыту. |
|
3-тапсырма. Адам және мәдениет туралы деректерді топтастыру. 4-модуль. Оқу мен оқытуда АКТ пайдалану.
|
4-тапсырма. Мәдениет тақырыбына берілген тапсырманы сәйкестендіру. Диалог,топтық әңгіме 1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер 2-модуль. Сын тұрғысынан ойлау. |
||
|
Сергіту сәті. 4- модуль АКТ |
||
Оқу нәтижесі: |
Адам іс-әрекетінің мәні және айналаға әсері туралы түсінді |
||
Кейінгі тапсырма |
Мәдениет тақырыбына постер салу. |
||
Бағалау |
Өзін-өзі бағалау, топтық бағалау, мұғалімнің бағалауы. |
||
Кері байланыс |
Смайликтер арқылы бағалау |
||
Топтар бірін-бірі бағалау |
|||
Сабақтың этаптары |
Мұғаліммен оқушының іс-әрекеттері |
Модульдер мен уақыт |
Ұйымдастыру Сыныппен байланыс орнату
Өткен сабақты еске түсіру.
Топқа бөлу
Сыныптың білім деңгейін анықтау
Жаңа сабақ тақырыбына байланысты сұрақтар
Сабаққа кіріспе Сабақ әрекетін қызықтыру
Логикалық ойлауға жетелеу. |
1.Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Мұғалім:-жақсы демалдыңыздарма? Оқушы: жақсы демалдық.
Үй тапсырмасын сұрау: Өткен сабақта не өттік?: Адамның қызметі неге тәуелді? Оқушы: Адамның күнделікті іс-әрекетіне,айнала қоршаған ортамен байланысына.
Оқушыларды түстер арқылы топқа бөлу.
Сынып ережесін шығару.Оқушылар сынып ережесін құрды.
Мұғалім.Адам туралы не білесің? Оқушы. Жер бетіндегі саналы тіршілік иесі.
Мұғалім: -Адам қызметінің мәнділігі айнала қоршаған орта үшін қаншалқты маңызды. -Адам қызметінің нәтижесі неде? Оқушылар -Адам қызметі қоршаған орта үшін маңызы зор. -Адам қызметінің нәтижесі мәдениетте.
Тұсаукесер. Миға шабуыл Мәдениет дегеніміз не?
Мәдениетті кім жасайды?сұрағына ойлану Мәдениет туралы әр топтан бір сөйлем айту. |
1-минут. 1-модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
4-минут. 2-модуль. Сын тұрғысынан ойлау.
1-минут. 1- модуль. Сын тұрғысынан ойлау.
2-минут. 2-модуль.сын тұрғысынан ойлау.
2-минут. 2-модуль.Сын тұрғысынан ойлау.
2-минут. 2-модуль.Сын тұрғысынан ойлау.
1-минут. 2-модуль.Сын тұрғысынан ойлау.
|
Сабақ мақсатын анықтау
Сабақ мақсатының жүзеге асуы.
Түсіну кезеңі.
Сергіту сәті.
Жинақтау
Формативті бағалау. |
Үйрену мақсаты мен табыс критерийін анықтау
1-тапсырма. -Мәдениет сөзіне ассоциация құрастыру. 2-тапсырма. Мәдениет туралы шағын әңгіме құрастыру. 3-тапсырма. Деректерді топтастыру.
4-тапсырма. Мұғалім. Берілген сөздерді сәкестендіру. Адам - орта Мәдениет -жасаушы Мәдени -рухани және матер
Видеоролик арқылы сергіту жаттығуларын жасау.
Оқушылар өзін-өзі бағалайды, топты бағалайды.
Мұғалім оқушыны бағалайды |
3-минут. 2-модуль.сын тұрғысынан ойлау.
2-минут 2-модуль.сын тұрғысынан ойлау.
2-минут 2-модуль.сын тұрғысынан ойлау.
2- минут 4-модуль .АКТ
1- минут
1-минут |
Апта |
Күні: 14.10. |
Сабақ |
|
Сабақтың тақырыбы |
Адамдардың өзара қатынас әлемі. |
|
|
Ресурстар: |
Құқық пәні оқулығы, интерақта.стикерлер, фломастер. |
||
Міндеті |
1.Адамдардың өзара қарым қатынасы туралы түсіну. 2.Дамытушылық:Оқушылардың ойлау дағдысының дамуымен ойлау қызыметінің тәсілдерін дамыту салыстыру, талдау, жинақтау, шығармашылық ойлауын дамыту. Өзара сыйластық қарым қатынасын қалыптастыру. |
||
Мақсаты |
Өзара қарым қатынаспен танысу |
||
Тапсырмалар |
1-тапсырма. Қарым қатынас сөзіне балама табу.Диалог 2-модуль Сыни тұрғыдан ойлау |
2.Мәтінмен жұмыс. 1-модуль Оқытумен оқудағы жаңа тәсілдер.
|
|
3-тапсырма.Ойын" 10 сұрақ. 5-модуль.Дарынды және талантты балаларды анықтау.
|
4-тапсырма. Тақырыпқа сай суреттермен жұмыс. Шағын әңгіме құрастыру. 6-модуль.Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. |
||
|
Сергіту сәті 4-модуль АКТ |
||
Оқу нәтижесі |
Өзара қарым қатынас әрекеттерімен танысты |
||
Кейінгі тапсырма |
Эссе. менің қарым қатынас әлемім. |
||
Бағалау |
Формативтік бағалау: өзін-өзі бағалау, топтық бағалау, мұғалімнің бағалауы. |
||
Апта |
Күні: 21.10 |
Сабақ 3 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұжымдағы адам |
||
Ресурстар: |
9 сынып оқулығы,компьютер, видео, интертақта, фломастер, стикерлер. |
||
Міндеті: |
Білімділік: Ұжым, ұжымдағы адамтуралы түсінік беру. Дамытушылық. оқушылардың ойлау дағдыларын дамыту: жалғастыру,дамыту, салыстыру, талдату.жинақтау. шығармашылық ойлауын дамыту. |
||
Мақсаты: |
Ұжым, ұжымдағы адам туралы білу. |
||
Тапсырмалар |
1-тапсырма. "Ғажайып алаң" Ұжым туралы сұрақтарға жауап беру. 2-модуль. Сын тұрғысынан ойлау
|
2-тапсырма. Ұжымдағы қарым қатынас үрдісіне интернеттен материалдар табу -Диалог. 2-модуль. сын тұрғысынан ойлау. 4-модуль Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану. |
|
3-тапсырма. Ұжымдық қарым-қатынағы туралы мақал -мәтел табу. /Сыпайылық, әдептілік/ Топтық әңгіме. 5-модуль. Талантты және дарынды балаларды оқыту. |
4- тапсырма. Ұжымдағы ресми қарым қатынас туралы рольге бөліп көрсету. 2-модуль Сын тұрғысынан ойлау. 1-модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. |
||
|
Сергіту сәті. |
||
Оқу нәтижесі: |
Ұжым, ұжымдық қарым қатынаспен танысады. |
||
Кейінгі тапсырма |
Сөйлеу мәдениеті туралы шығарма жазу. |
||
Бағалау. |
Формативті бағалау, өзін-өзі бағалау, топтық бағалау, |
||
Кері байланыс |
Смайликтер арқылы бағалау. |
||
Сабақтың жүрісі |
|
|
Сабақтың этаптары |
Мұғалім мен оқушының іс-әректі |
Модульдер менуақыты |
Ұйымдастыру
Сыныппен байланыс орнату.
Өткен сабақты еске түсіру
Топқа бөлу
Сыныптың білм деңгейін анықтау
Жаңа сабақ тақырыбына байланысты сұрақтар.
Сабаққа кіріспе
Сабақ әрекеттін қызықтыру
Тұсаукесер
Логикалық ойлауға жетелеу
Сабақ мақсатын анықтау
Сабақ мақсатының жүзеге асуы. Түсіну кезеңі.
Сергіту сәті.
Жинақтау.
Формативті бағалау.
|
1.Ұйымдастыру бөлімі.
Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу.
Үй тапсырмасын сұрау Мұғалім-Өткен сабақта не өттік? Сыпайылық, әдептілік мәдениеттілік ұғымдарына не айтасындар?
Оқушы: ұжым, жеке адамдар арасындағы қарым қатынас күнделікті іс-әрекет аясында атқарылып жатады?
Оқушылар геометриялық фигуралар арқылы бөлінді
Сынып ережелерін басшылыққа алу.
Мұғалім:Абай,Шәкәрім;Ыбырай өлеңдеріндегі моральдық құндылықтарды атап бере аласындарма? Оқушылар: адамгершілік, адалдық, шыншылдық, білімділік, ар-ұят.
Мұғалім. -Қарым -қатынас мәдениетін қалай түсінесін? -Қарым қатынастың формаларын ата? Оқушы: Қарым қатынас-адамдардың өзара әрекеттесу формасы,өзара ақпарат алмасу және эмоциялық қатынас актісі.
Ұжымдағы адамдар, ұжымдық қатынастар туралы слайдттар көрсету.
Ұжым, ұжымдық қарым қатынас туралы әр топтан сөздер айту.
Үйрену мақсаты мен табыс крийтериін анықтау.
Мұғалім оқушыларға сұрақ қоя отырып. өтілетін сабақтың мақсатын, критерийін анықтап алады.
1-тапсырма .Ұжым сөзіне "Ғажайып алаң" ойыны арқылы
2-тапсырма. Ұжым туралы интернеттн материалдар іздеп тапты. өзара ой бөлісті.
3-тапсырма. Ұжым қарым қатынас туралы шағын әңгіме құрастырды
Оқушылар "Жемістер ойыны арқылы сергіту жаттығуларын жасады.
4-тапсырма Әртүрлі еңбек ұжымдарындағы ресми қарым қатынасты рольге бөліп көрсетті.
|
1-минут. 2-модуль Сын тұрғысынан ойлау
4-минут. 2модуль. Сын тұрғысынан ойлау. Диалог
1-минут.1-модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. топқа бөлу.
2-минут. Сын тұрғысынан ойлау.
2-минут. Сын тұрғысынан ойлау.
3-минут.АКТ модульі Интерактивті тақта
2-модуль. 2-Сын тұрғысынан ойлау. Диалог. топтық әңгіме
2-минут. 1 модуль
5минут.5-модуль
5-минут. 6-модуль.
5минут. 4-модуль.
2 минут
|
Рефлексия.
Келесі тапсырма
|
Оқушылар өзін-өзі бағалау, топты бағалауы. Мұғалім оқушыларды бағалайды.
"Алма ағашы" оқушыларәртүрлі алмалармен бағалады.
Ұжым тақырыбына кластер жасау. |
3-минут 2-модульжәне 4 1-модуль
1-минут.4-модуль.
1-минут2-модуль. |
Апта |
Күні: 26.10 |
Сабақ 4 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қоғам ұғымы |
||
Ресурстар: |
9сынып оқулығы ,компьютер, видеоролик, стикер, фломастерлер. |
||
Міндеті |
Білімділік: Қоғам ұғымының мәнін ашу. Дамытушылық. Алған білімдерін өткенмен байланыстыра отырып ойлау қабілеттерін дамыту.жинақтау, талдау, салыстыру, топтау. |
||
Мақсаты: |
Қоғам ұғымының мәнін тереңірек ашу. |
||
Тапсырмалар |
1-тапсырма. Қоғам тақырыбына постер қорғау. 2-модуль Сын тұрғысынан ойлау. 1-модуль Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. |
2-тапсырма. "Радиоға қоңырау." "Заң және адам" Бағдарламасын көрініспен көрсету. 2-модуль Сын тұрғысынан ойлау. 4-модуль Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер |
|
3-тапсырма. Қоғам туралы оқулықтан инсерт тәсілімен топтық жұмыс істеу.
2-модуль Сын тұрғысынан ойлау. 4-модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Топтық жұмыс.Диалог. 1-модуль. |
4-тапсырма. "Ортадағы қаламсап" ойыны арқылы қоғам ұғымының мәнін ашу.
2-модуль. Сын тұрғысынан ойлану.
1-модуль оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. |
||
|
Сергіту сәті: 4-модуль АКТ |
||
Оқу нәтижесі: |
Қоғам ұғымының мәнін терең ашып, қоғам ұғымымен танысты |
||
Кейінгі тапсырма |
Қоғам тақырыбына постер жасату. |
||
Бағалау |
Формативті,өзін-өзі бағалау, топтық бағалау, Мұгалімнің оқушларды бағалауы. |
||
Кері байланыс. |
Смайликтер арқылы бағалау. |
||
Сабақтың этаптары. |
Мұғалім мен оқушының іс-әрекеттері |
Модульдермен уақыты |
Ұйымдастыру
Сыныппен байланыс орнату
Өткен сабақты еске түсіру.
Топқа бөлу
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Жаңа сабақ тақырыбына байланысты сұрақтар
Сабаққа кіріспе Сабақ әрекетін қызықтыру.
Логикалық ойлауға жетелеу
Сабақ мақсатын анықтау.
Сабақ мақсатының жүзеге асуы.
Түсіну кезеңі
Талдау
Сергіту сәті.
Жинақтау. Формативті бағала Рефлексия Келесі тапсырма |
Ұйымдастыру.
Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Үй тапсырмасын сұрау. Мұғалім:Өткен сабақта не өттік? -Ұжымдағы ынтымақтастық мәселесіне қандай пікір айтар едіңдер? -Ұжымдағы қатынас не арқылы шешіледі? Оқушы: -Ұжымдағы ынтымақтастық ұжым мақсатының бірлігінде. -Адамдар арасындағы тілдік қатынастар арқылы. Оқушыларды суреттер арқылы топқа бөлінді. Сынып ережелеріне бағыну ұсынылды. Мұғалім: -Робинзон Крузо аралда жалғыз өзі бақытты өмір сүрді ме? Оқушы. -Жоқ, себебі ол жалғыздық күй кешті. -Адамдар қазіргі уақытта жалғыз өзі ештеңемен байланыссыз өмір сүре алама? - Жоқ. олай болуы мүмкін емес. Тұсаукесер Қоғам туралы слайдттар көрсету Қоғам туралы мағұлматтарды интернеттен іздену.
Үйрену мақсаты мен табыс критерийн анықтау.
1Тақырып мәнін кеңінен ашу. 2.Сөйлеу мәдениетіне мән беру. 3.Өзіндік ой пікірін түйіндеу, және жазу. 1-тапсырма. Қоғам тақырыбына постер жасау және қорғау. 2-тапсырма. "Заң және заман" бағдарламасына көрініс немесе рольге бөліну.
3-тапсырма Топтық жұмыс. Инсерт тәсілі бойынша тақырыпты талдау. Оқушылар "Қаражорға" биімен сергіп алды. 4-тапсырма Мұғалім "Ортадағы қаламсап" ойыны арқылы қоғам туралы ой бөлісейік. Оқушылар өзін-өзі бағалайды, мұғалім оқушыларды бағалайды. "Алма ағашы" оқушылар әртүрлі түстегі алмалармен бағалады. Қоғам тақырыбына постер салу. -Оқушы: -Жоқ олай болуы мүмкін емес. Мұғалім: -Адамзат қоғамы туралы не білеміз? - Адамдар қоғамда қалай өмір сүреді? |
1-минут. 2-модуль Сын тұрғысынан ойлау.
4-минут.2-модуль сын тұрғысынан ойлау. Диалог
1-минут 1-модуль Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
2-минут.2-модуль. Сын тұрғысынан ойлау.
2-минут.2-модуль. Топқа бөлу.
3-минут. АКТ модуль. Интерактивті тақта.
2-минут. 2модуль Сын тұрғысынан ойлау. Диалог.
2-минут 2 модуль 5-минут 2-модуль. 10 минут. 2-модуль.
Сын тұрғысынан ойлау.
5-минут.5-модуль.
2-минут. 4-модуль.
4минут. 2-модуль сын тұрғысынан ойлау.
1-минут 3-модуль
1минут 1-модуль |
|
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |