Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Уроки / Ашық сабақтар |
Көрсетілім: 14578 |
|
|
|
Адам және табиғат
Сабақтың тақырыбы: Адам және табиғат
Сабақтың мақсаты:а балалардың табиғат туралы түсінігін кеңейту,табиғаттың адам өмірі үшін қажеттің бәрін беретінін
сондықтан табиғатты сүю оны қорғау керектігін өздері бақылай отырып, қорытынды шығару.
ә адамның жақсы жаман қасиеттеріне өз пікірлерін айтып,шешім қабылдауға,салыстыруға
үйрету,табиғатты қорғауға сүюге тәрбиелеу.
б дүниетанымын,ой өрістерін дамыту.
Сабақтың түрі:тренинг
Сабақтың әдісі: топтық,жұптық,көрнекілк,пікір талас
Көрнекіліктер:табиғат суреті қиықшалар,венн диаграммасы,мақал-мәтелдер.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру
Психалогиялық сәт Күз бен қысы өткесін,
Жылдың көктем,жазы бар
Естен шығып кетпесін
Ай аттарын жаттап ал.
Оқушылар топқа бөлініп, парақ шалар таратылады.
Жаңа сабақ.
Тренинг мақсаты топтасып жұмыстануға, ойларыңды ашық айтуға дағыландыру.
Ережесімен танысайық Тыныштық сақтау
Бірін бірі тыңдау
Қол соғу
Ойын ашық айту
Көрнекілікпен жұмыс Жаз мезгілі
О, Табиғат та адам,жануар,құстар тіршілік етеді.
М,Адам дегеніміз кім
О,Ол тірі табиғат,қозғалады,сөйлейді,еңбек етеді.
М,Жануар, құстарда осындай әрекет етеді ғой,айырмашылығы неде
О,Адам оқып білім алады,миымен ойлайды.
М,Білімді қайдан алуға болады
Мектеп,колледж,институт,университет т.б
Жұптық жұмыс. Кім не істейді Екі бөлінген кеспе қағазды таратып,жұптарын тауып,берілген сөйлемідауыстап оқу
керек.Салыстыру жұмысы.Тақта ға жақсы және жаман баланы бейнелейтін сюжетті суреттер ілінеді.Әр сурет жайлы балалар өз пікірін ортаға салады.
М:-жаман адам қайдан пайда болады
Ж:-оқымаған тәртіпсіз ,ата-анасың мұғалімдерді тыңдамаған жалқау,еріншек балалардан шығады.
М:олар не бүлдіруі мүмкін
Ж:олар ұрлық жасайды,жазықсыз адамды ренжітеді.
М:ондай адам табиғатты жақсы жақсы көруі мүмкін бе
Ж:жоқ оларды ештеңе қызықтырмайды.
М:-олай болса ,осы сөзімізге дәлел мына бір табиғаттан келген хатты оқиық.
Құрметті сынып оқушылары
Белгісіз топ орман қарағайларын кесіп ұрлаған,қылмыс белгілері қалған орман тұрғындары қобалжуда сіздерді орманымызды қорғауға шақырамыз.
1.Шағымды талдау.
2.Жауап хат жазу.
-Оны қайдан байқадыңдар
-Ашық аспан мен жердегі шөптердің жасыл екендігінен
-Аспан мен жерді не деп атаймыз
-Табиғат
-Ендеше,балалар,менің жұмысыма ссендер көмектеседі деген үміттемін.
М:-жазда барып өзен жағасына бөгелдім.Кім айтады мен ол жерде не көрдім.
Ж:-Тау,өзен,ағаш,құс,гүл.
М:-жазда тауға өрмелеп
Шаршап талаи бөгелдім
Жан-жағыма мен кенет
Қарап едім не көрдім
Ж:күн,бұлт,жануарлар,тас
М:-Табиғаттың қай түрін көріп отырсыңдар
-Тірі табиғат,өлі табиғат
3.Доппен жұмыс допты әр балаға лақтырып тірі табиғат:Тірі табиғат пен өлі табиғатты салыстыра отырып
Венн диаграммасын толтырамыз
1 топ тірі табиғатқа тән қасиеттер
2 топ өлі табиғатқа тән қасиеттер
3 топ тірі мен өлі табиғаттың ұқсастығы
4.Тест жұмысы
Тапсырманың орындалу тәртібі
1.Қажет сөздерді сөздерді сызықпен белгілеуді ескерту
2.Топ ішінен біреуі жауап береді.
3.Топ жұмысына сәтті орындалғанын айтып қателескен жері болса басқа топпен ақылдасуын қалыптастыру3.Қортынды
-Балалар өлі табиғаттан адамға су баспана қажет.Баспанада өлі табиғат қой
-жоқ ол табиғат емес
М:-неге табиғат емес
О:-ол зат
М:-оның зат екенін қайдан білесіңдер
Оқушылар пікірін тыңдау. Ребус шешу
Бағалау
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |