|
|
Қазақстан-мал шаруашылықты аймақ
- Сабақтың тақырыбы: Қазақстан-мал шаруашылықты аймақ
- Сабақтың мақсаты: Қазақстандағы мал шаруашылығының басты
салалары мен оны дамыту жолдары туралы
түсіндіру.
Бүгінгі күнде мал шаруашылығын дамытудың
ерекшелігі мен тиімділігі туралы білімдерін
дамыту.
Экономикалық, экологиялық тәрбие беру.
- Көрнекті құралдар: Эл.оқулық, схемалар, тірек сызбалар, суреттер т.б
- Сабақтың типі: Аралас
- Сабақтың түрі: Топ аралық жарыс
- Сабақтағы қолданылған технология: Сын тұрғысынан ойлау
- Сабақтың барысы: Үй тапсырмасын тексеру
Қорытындылау
Жаңа сабақ
- Қызығушылықты ояту
Н. Тілендиевтің «Көш керуен» атты шығармасы орындалады.
Оқушыларға 1,2,3 сандары жазылған қағаздар таратылып,
1 топтағылар 1 бөлек, 2 лер 1 бөлек, 3 тер1 бөлек топтарға бөлініп отырады.
- Мағынаны тану кезеңі
Барлық 3топ мүшелеріне қойылатын сұраулар
1.Қазақстандағы мал шаруашылығының басты салалары қайсылар?
2. Жайылым жердің көлемі қанша? ( 2011ж-189 млн га)
3. Қой шаруашылығы қайсы аймақтарда жақсы дамыған, қанша қой
тұқымы бар?( 17)
4.Қаракөл елтірісі қай аймақта өсіріледі?
5. Мүйізді ірі қара мал шаруашылығы қайсы аймақтарда дамыған,неге? , 6. Мүйізді ірі қараның түрлері қандай?
7. Жылқы шаруашылығы мен оның түрлері? (1624, 3)
8. Түйе шаруашылығы қай аймақтарда дамыған? ( 175,9 мың)
9. Шошқа шаруашылығының дамуы ( 1591,4 мың)
10. Марал шаруашылығы.
11. Құс және омарта шаруашылығы ( 34, 9млн)
12. Жібек құрты шаруашылығының дамуы қандай?
Оқушылар осы берілген сұраулар бойынша өздігінен 10-15 минут дайындалып қорытынды жасалады.
Ой-толғаныс
Цифрлар сөйлейді
Сәйкестігін тап
Р. с |
Түрлері
|
Реті |
|
Нұсқалары |
1
|
Жайылым жердің көлемі |
|
1 |
175,9 мың |
2
|
Қазақстандағы қойдың түрі |
|
2 |
15991,4 мың |
3
|
Мүйізді ірі қара саны |
|
3 |
34,9 млн |
4
|
Жылқының саны |
|
4 |
7 мың |
5 |
Түйе саны
|
|
5 |
17 |
6
|
Шошқа саны |
|
6 |
189 млн |
7
|
Құстың саны |
|
7 |
1624,3 мың |
«Кубизм» стратегиясы
Р.с |
|
Қой,ешкі |
Ірі қара |
Жылқы |
Түйе |
1 |
Суреттеп беріңіз
|
|
|
|
|
2 |
Салыстырыңыз
|
|
|
|
|
3 |
Анықтаңыз
|
|
|
|
|
4
|
Талдаңыз |
|
|
|
|
5 |
Зерттеңіз
|
|
|
|
|
6
|
Топтастырыңыз |
|
|
|
|
«Ойлан-жұптас-талқыла»
1-топ Мал өсірсең- қой өсір, өнімі оның көл көсір.
2-топ Жылқы малдың төресі. 2014-жылқы жылы.
3 топ Сиыр сауған шөлдемес
Топ қорытынды жасағанан кейін 1 өкіл шығып жұмысын қорғайды.
Топтастыру.
1 топ – Құс шаруашылығы
2 топ – Марал шаруашылығы
3 топ—Омарта шаруашылығы
Сабақты бекіту,бағалау.
- Үйге & 30 оқу
Егер мен фермер болсам ауыл шаруашылығының мына саласын өркендетер едім. Себебі.........
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |