Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып |
Көрсетілім: 3366 |
|
|
|
Балықтар
Балықтар
Сілтеме Дүниетану оқулығы 3-сынып, дүниетану әдістемесі, интернет материалдары,
Жалпы
мақсаттар Жануарлардың суда тіршілік ететін түрі- балықтар туралы білімдерін толықтыру
Міндеттері 1) Оқушыларға балықтар туралы, адам өмірі үшін маңызы туралы мағлұмат беру
2) Теңіз, көлдердегі, мұхиттардағы балықтардың дамуы туралы, көбеюі туралы, балықтардың сан алуан түрлері туралы білім – білік дағдыларын қалыптастыру;
3) Балықтарды қорғауға, табиғатты сүю сүйіспеншілігін ояту.
Оқыту
нәтижесі Жануарлардың суда тіршілік ететін түрі балықтар туралы ой-өрістерін кеңейте отырып, балықтың түрлері, олардың халық үшін пайдасын ұғынады. Топпен жұмыс жасап, ой-пікірін ортаға салып, ой қорытады.
Көрнекіліктер Маркер, А3 қағазы, кеспелер, бағалау парақшалары, балық суреттері, интербелсенді тақта, слайд көріністері
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті
Ұйымдастыру
Рефлексия 1. Шаттық шеңбері
2. Топқа бөлу: құстар
пайдалы жәндіктер
зиянды жәндіктер
1. «Ыстық орындық» тәсілімен түсінік сұрау
«Жәндіктер»,«Құстар» мәтіні
2. «Сен білесің бе?» қосымша тапсырма
3. «Көңіл-күй смайликтері»
1.Тренинг «Адасқан әріптер» (жануарлар аттары жазылған)
-Бұлар бір сөзбен қалай аталады?
2. Топтастыру «Жануарлар»
-Осылардың қайсыларын оқыдық?
3. Бейнекөрініс «Балықтар»
4.Топтық жұмыс:
Iтоп – консервіленген майшабақ
IIтоп- бекіре балығыныңсуреті
IIIтоп- балық құрылысы
5.Сергіту сәті
6.Мәтінмен жұмыс:
мәтінді оқыту
«Бір айналым сөйлесу
7.Суретпен жұмыс «Балық » суретін салу,
Критериалды бағалау
Топпен жұмыс :
Топ- Қандай балық аттарын білеміз?
Топ- «Балықтар» синквейн құру
Топ - «Алтын балыққа 3 тілек»
Үй тапсырмасы: мәтінді оқу,
Жайық өзенінің
балықтары жайлы
ізденіп келу
Кері байланыс парағын толтыру
Топ басшыларының бағалауы
Мұғалім бағалауы « Тәтті кәмпит» Шеңбер жасап, бір-біріне гүл ұсыну арқылы тілек айтады
Әрқайсысы таңдаған парақшалардағы жануарлар бойынша топқа бөлініп отырады
Сіріңкені суыры арқылы өтілген тақырып бойынша түсінік айтады,сұрақ қойылады,сұрақтарға жауап береді
Құстар туралы аңыз әңгімелер ізденіп келгенімен ой бөліседі
Бірін-бірі бағалайды
Слайдта жазылған сөздердегі әріптердің орнын табады, сөзді оқиды
Сұраққа жауап береді
Топта талқылап көрсетеді, бірін- бірі толықтырады
Бейнекөріністі тамашалайды
Топ басшылары «Хат қоржынынан» тапсырмалар алады.
Әр топ тапсырмалары бойынша ақылдасып, пікірлеседі, А3 қағазына ойларын жазады, постер қорғайды, бағалайды
Әуенмен сергіп билейді
Мәтінді оқиды, түсініктерін бір сөйлемнен айтады
Сурет салады, бағалау критериймен өзін-өзі бағалайды.
Әр топ берілген тапсырманы орындап, постер қорғайды.
Сабақ бойынша ой- пікірлерін айтып стикер толтырады, топ әрекетін бағалайды
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |