КІРІКТІРІЛГЕН САБАҚ
Ермаганбетова Гулсум Казымбеккызы
№9 орта мектеп
Тақырыбы : Бірдей сандарды азайту.
Мақсаты: Бірдей сандарды азайту туралы түсінік қалыптастыру.Өткен сабақтарда алған білімдерін пысықтап қайталау.
Міндеті:
Бірдей сандарды қосу және азайту,бір амалды, екі амалды есептерді шығара білу, өрнектер құру,салыстыруда алған білімдерін бекіту.
Оқушылардың ой-өрісін, ойлау қабілетін, тапқырлығын дамыту.
Математика пәніне деген қызығушылығын арттыру және ұқыптылыққа баулу.
Түрі: саяхат сабақ
Әдісі: СТО стратегиялары
Көрнекілігі : ойын элементтері, дидактикалық материалдар, интерактивті тақта
Сабақтың барысы:
I. Қызығушылықты ояту
1.Психологиялық дайындық
Математика сабағын ,
Жақсылап ұғып аламыз.
Сәулесі деп сананың
Мәнінен ой табамыз.
- Балалар, алда қандай мереке жақындап келе жатыр?
-8-наурыз Халықаалық әйелдер мерекесі
-Ия, дұрыс балалар! Бұл күн біз үшін ерекше.Мейрам күні әжемізді, анамызды, сіңілі-қарындастарымызды мерекемен құттықтап, сыйлақтар береміз.Мерекені тойлауға аз уақыт қалды.Сондықтан біз бүгін сендермен аналарымызға сыйлық жасауға кірісеміз.
Бірақ оны бүгін математика сабағында жасаймыз.Яғни, бізге керекті құралдарды біз сабақ барысында жинаймыз.Бұл бір ерекше гүл болмақ.Өйткені оны өздерің еңбектеніп жасайсыңдар!
Жауқазын гүлін құрастыруға кірісеміз
Үй тапсырмасы №5 слайд ----------------------------Орналасу(жасыл шөп)
*3 8* **
+27 *6 25
100 43 77
Ой шақыру №7, №8 слайд------------------------------------Гүлдің сабағы
II Мағынаны тану
14,15,16,18 санынан нәтижесінде нөл шығатындай етіп, бірдей сандарды азайт.
Үлгі : 15-5-5-5=0 15-3-3-3-3-3=0
14-7-7=0 14=2-2-2-2-2-2-2=0
Оқулықпен жұмыс:
КӨРКЕМ ЖАЗУ: 85 САНЫ
Ересек -13 ? Шешуі: (13+49)+13=75
Бала - ? одан 49-ы артық Жауабы:Барлығы 75 адам мерекеге келді.
Гүлдің күлтесі беріледі: (Мағынаны тану, Көркем жазу, Оқулықпен жұмыстан кейін)
Сергіту сәтін өткізу
Айдын көлді сағынып,
Қаздар қанат қақты бір
Ақ бантигін тағынып,
Алма ағаштар атты бүр
Көк майсасын жел тербеп,
Жаңа шығып жатты гүл
Жұмбақ есеп.
1.Кеше сабақ оқуға,
Келіп еді 5есек
1-еуі ұйықтап отырды,
Ынталысы неше есек.-?
2.Бақшаға 1 балық, 2есек, 3 үйрек, 4 түлкі, 2 бүркіт, 4 жарқанат әкелді.
Бақшаға ойыншық әкелді қаншама?
1. Теңдеулерді шеш:
Х+54=89 89-x=45 x-54=45
2.Мына суретте құстың ұясы салынған. Ол ұя қандай фигурадан тұрады?
-Шаршы 2см, тік төртбұрыш 4см, 3см, үшбұрыш3см,3см,3см..
Осы геометриялық фигуралардың периметрін тап.
Гүлдің жапырақшалары беріледі: (Жұмбақ есеп, Теңдеу шешу, Периметр табу)
«Кім жылдам?» Семантикалық карта
мысал 71 53 35 54 33 47
34+19
71-18
46+25
53-18
50-17
71-24
Логика әлемі
Жұмыртқаны домалақтай пісіру үшін 5 минут керек.
1 қапшық жұмыртқаны пісіру үшін неше минут керек?
Қытайда Үндіге қарағанда адам көп тұрады, ал Үндіде Ресейге қарағанда адам көп тұрады.Қай елде адам көп тұрады?
III Ой – қорыту «Кубизм» стратегиясы бойынша сұрақтарға жауап алу
1. Ондықтары әртүрлі,бірліктерінің цифры 2-ге тең барлық екі таңбалы санды ата.
2. Нәтижесінде нөл шығатындай етіп, қандай бірдей сандарды10 санынан біртіндеп азайтуға болады?
3. Ондықтарының цифры 1, бірліктерінің цифры әр түрлі барлық екі таңбалы санды ата.
4. Нәтижесі нөл шығатындай етіп, қандай бірдей сандарды 12 санынан біртіндеп азайтуға болады?
Тізбек түйіні (20 жыл, 70 жыл, 550 жыл)
Күннің көзі беріледі: (Семантикалық карта, Логика, Ой қорыту. Тізбек)
Бағалау: Оқушылардың білімдерін бағалау,мадақтау.
Үйге тапсырма: №6 172 бет
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып |
Көрсетілім: 6224 |
|
|
|
Бірдей сандарды азайту
Ермаганбетова Гулсум Казымбеккызы
№9 орта мектеп
Тақырыбы : Бірдей сандарды азайту.
Мақсаты: Бірдей сандарды азайту туралы түсінік қалыптастыру.Өткен сабақтарда алған білімдерін пысықтап қайталау.
Міндеті:
Бірдей сандарды қосу және азайту,бір амалды, екі амалды есептерді шығара білу, өрнектер құру,салыстыруда алған білімдерін бекіту.
Оқушылардың ой-өрісін, ойлау қабілетін, тапқырлығын дамыту.
Математика пәніне деген қызығушылығын арттыру және ұқыптылыққа баулу.
Түрі: саяхат сабақ
Әдісі: СТО стратегиялары
Көрнекілігі : ойын элементтері, дидактикалық материалдар, интерактивті тақта
Сабақтың барысы:
I. Қызығушылықты ояту
1.Психологиялық дайындық
Математика сабағын ,
Жақсылап ұғып аламыз.
Сәулесі деп сананың
Мәнінен ой табамыз.
- Балалар, алда қандай мереке жақындап келе жатыр?
-8-наурыз Халықаалық әйелдер мерекесі
-Ия, дұрыс балалар! Бұл күн біз үшін ерекше.Мейрам күні әжемізді, анамызды, сіңілі-қарындастарымызды мерекемен құттықтап, сыйлақтар береміз.Мерекені тойлауға аз уақыт қалды.Сондықтан біз бүгін сендермен аналарымызға сыйлық жасауға кірісеміз.
Бірақ оны бүгін математика сабағында жасаймыз.Яғни, бізге керекті құралдарды біз сабақ барысында жинаймыз.Бұл бір ерекше гүл болмақ.Өйткені оны өздерің еңбектеніп жасайсыңдар!
Жауқазын гүлін құрастыруға кірісеміз
Үй тапсырмасы №5 слайд ----------------------------Орналасу(жасыл шөп)
*3 8* **
+27 *6 25
100 43 77
Ой шақыру №7, №8 слайд------------------------------------Гүлдің сабағы
II Мағынаны тану
14,15,16,18 санынан нәтижесінде нөл шығатындай етіп, бірдей сандарды азайт.
Үлгі : 15-5-5-5=0 15-3-3-3-3-3=0
14-7-7=0 14=2-2-2-2-2-2-2=0
Оқулықпен жұмыс:
КӨРКЕМ ЖАЗУ: 85 САНЫ
Ересек -13 ? Шешуі: (13+49)+13=75
Бала - ? одан 49-ы артық Жауабы:Барлығы 75 адам мерекеге келді.
Гүлдің күлтесі беріледі: (Мағынаны тану, Көркем жазу, Оқулықпен жұмыстан кейін)
Сергіту сәтін өткізу
Айдын көлді сағынып,
Қаздар қанат қақты бір
Ақ бантигін тағынып,
Алма ағаштар атты бүр
Көк майсасын жел тербеп,
Жаңа шығып жатты гүл
Жұмбақ есеп.
1.Кеше сабақ оқуға,
Келіп еді 5есек
1-еуі ұйықтап отырды,
Ынталысы неше есек.-?
2.Бақшаға 1 балық, 2есек, 3 үйрек, 4 түлкі, 2 бүркіт, 4 жарқанат әкелді.
Бақшаға ойыншық әкелді қаншама?
1. Теңдеулерді шеш:
Х+54=89 89-x=45 x-54=45
2.Мына суретте құстың ұясы салынған. Ол ұя қандай фигурадан тұрады?
-Шаршы 2см, тік төртбұрыш 4см, 3см, үшбұрыш3см,3см,3см..
Осы геометриялық фигуралардың периметрін тап.
Гүлдің жапырақшалары беріледі: (Жұмбақ есеп, Теңдеу шешу, Периметр табу)
«Кім жылдам?» Семантикалық карта
мысал 71 53 35 54 33 47
34+19
71-18
46+25
53-18
50-17
71-24
Логика әлемі
Жұмыртқаны домалақтай пісіру үшін 5 минут керек.
1 қапшық жұмыртқаны пісіру үшін неше минут керек?
Қытайда Үндіге қарағанда адам көп тұрады, ал Үндіде Ресейге қарағанда адам көп тұрады.Қай елде адам көп тұрады?
III Ой – қорыту «Кубизм» стратегиясы бойынша сұрақтарға жауап алу
1. Ондықтары әртүрлі,бірліктерінің цифры 2-ге тең барлық екі таңбалы санды ата.
2. Нәтижесінде нөл шығатындай етіп, қандай бірдей сандарды10 санынан біртіндеп азайтуға болады?
3. Ондықтарының цифры 1, бірліктерінің цифры әр түрлі барлық екі таңбалы санды ата.
4. Нәтижесі нөл шығатындай етіп, қандай бірдей сандарды 12 санынан біртіндеп азайтуға болады?
Тізбек түйіні (20 жыл, 70 жыл, 550 жыл)
Күннің көзі беріледі: (Семантикалық карта, Логика, Ой қорыту. Тізбек)
Бағалау: Оқушылардың білімдерін бағалау,мадақтау.
Үйге тапсырма: №6 172 бет
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |