Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Хайуанттар бағы.


Хайуанттар бағы.

Хайуанттар бағы.

Сабақтың тақырыбы: Хайуанттар бағы.

Сабақтың мақсаттары:1)Жануарлар әлемі туралы қазақ тілінде сөйлеуге жетелеу.

2)Оқушылардың ойлау,сөйлеу қабілеттерін дамыту.Пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

3)табиғатты қорғауға тәрбиелеу.Тіршілік атаулыға қамқорлықпен қарауға баулу.

Сбақтың түрі: жаңа сабақ.

Әдісі:ой қозғау,сұрақ-жауап,түртіп алу стратегиясы,талдау,аққала ойыны,жұппен жұмыс.

Көрнекілігі:суреттер,жұмсақ ойыншықтар,бағалау парағу,тест,қима қағаздар,бағалау критерилері.

Сабақтың барысы:І.Ұйымдастыру кезеңі.

1.Амандасу,түгендеу.

2.Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

3.Психологиялық дайындық.

-Екі көзің не үшін керек?

-Екі құлақ не үшін керек?

-Тілдерің не үшін керек ?

Ендеше бүгінгі сабағымызды мұқият тыңдап,сабаққа белсене қатысайық.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.Тест арқылы тексеріледі.Жауабы тақтаға ілінеді.Бағалау критерилері бойынша өздері бағалайды.

ІІІ.Негізгі кезең.

1.Құпия сөзді шешу арқылы тақырыпты ашу.

2.Сабақ мақсатын айту,оқушылардың өз мақсаттарын сұрау.

IV. Өткен сабақпен байланыстыру.

1.Хайуанаттар бағында нелер мекендейді ?

2.Жабайы аңдарға нелер жатады ?

3.Оларды неліктен хайуанаттар бағында ұстайды?

V.Жұппен жұмыс.Оқулықтағы диалогты оқу.

VI.Сөздікпен жұмыс.Жаңа сөздерді жазып алып,оқушыларға оқыту.

VII.Аққала ойыны.Дұрыс құрастырылмаған аққаланың бейнесі көрсетіледі.

-суреттен не байқадыңдар?

-Қане,кім дұрыстап береді?

Оқушыларға картотека таратылады.

-Не байқадыңдар?

Онда біз де бұл сөйлемдерді аққаланы дұрыс құрастырғандай етіпорын-орнына қояйық.Құраған мәтіндегі етістіктерден болымсыз етістік жасаңдар.

VIII.Сергіту сәті.

ІХ.Оқулықпен жұмыс. 3-жаттығу жазбаша орындалады.Оқушылар тақтада орындайды.

ХТалдау тапсырмалары.Етістіктерге морфологиялық талдау жасау.

ХІ.Полиглот ойыны.жасырылған жұмбақтарды шешіп,шешуін үш тілге аудару.

ХІІ.Қорытындылау.Оқушылар шеңбер құрып,ортадағы жануарларды қорғау мақсатында болымсыз етістіктермен бір-біріне сөздер айтады.

ХІІІ.Рефлексия.Қолдарындағы таратылып берілген суреттердің біреуін таңдап,өз ойларын айтады.

ХІV .Үй тапсырмасы:1) 4-жаттығу.

2)Өзіңнің «Қызыл кітабыңды» құрастыр.

ХV Бағалау.Бағалау парақтарындағы + таңбасын санап, бағалау критериі бойынша өздерін бағалайды.

          Бағалау парағы

Тапсырма №

+   -

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

баға

 

 

 

Менің көңіл-күйім өте жақсы.

 

 

 

!

Өмірде өзімнің керектігімді сезінемін.

!  !

Көп нәрсе білдім, өмірде қолдануға тырысамын.

? ?

Менде көп сұрақтар бар.

 

 

Мен шаршадым

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Фигуралардың периметрін табу
Ойлан,тап
Хайуанаттар бағында
Табиғат тамашасы.
Жануарлар әлемінде
Аңдар Етістіктер
Аяз ата, қарша қыз, аққала
Зат есім
Болымды және болымсыз етістік
Химиялық байланыстардың түрлері
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып | Көрсетілім: 2009 | Қосты: Сарсенова Асель Алпысовна | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык