|
|
Мүшел жас
№ |
1.Оқып-үйренудің негізгі мақсаттары
|
2. Оқытуда қолданыла- тын әдіс-тәсілдер |
3. Сабақта- ғы кедергі- лер |
4. Оқып-үйренудің нәтижесі |
5. Үйрену мақса-тында бағаны қоса, бағалау |
6.Талантты, дарынды балалармен жұмыс |
7. Негізгі дерек көздер |
3 |
Сабақтың тақырыбы: Мүшел жас Сабақтың мақсаты: Оқушыларға халқымыз- дың қаһарман ұлы – Бауыржан Момышұлы туралы шағын мағлұмат бере отырып, оларды ерлікке, елжандылыққа, Отанын сүюге тәрбиелеу. Оқушылардың әдеби сауа- тын ашу негізінде рухани байыту, оларды көркем шығарманың мазмұнын түсінуге жетелей отырып, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Мүшел жас кезең- дерін түсіндіре отырып, оқушының дүниетанымын арттыру және айнала қор- шаған дүние туралы дұрыс көзқарасын қалыптастыру, оның тұлға ретінде өсіп – дамуына ықпал ету. |
Тренинг: «Күн шуағы» Топқа бөлу: «Жемістер йогурты». Үй тапсырма- сын тексеру. Ой қозғау: «Қосындыны тап». Мағынаны тану: Таныстырылым Біліммен алмасу. Сергіту сәті. Топтық жұмыс. Үйге тапсырма беру. Ой қорыту. Рефлексия. |
Мәтінді талдау кезіндегі сөз- дік қордың аздығы. Ол үшін: Сөйлем құрау барысында мәндес сөздерді қолдана отырып, өз ойын көркем етіп жеткізе білуге баулу. . |
Сөйлеуде жазушы тілін қолдануға әрекеттенеді, шығармадан алған әсерін ауызша, жазбаша жеткізе алады, мәтіндегі оқиғаға өз көзқарасын білдіре біледі. Мәдениет пен өнер туралы, отбасы мүшелері- нің қарым –қаты- насы, тәлімдік үлгі өнегесі, тәрбиедегі әсері жайында түсінеді. мәтінге жоспар құру, кейіпкерлер ді сипаттау дағдылары қалыптасады.
|
Форматив- тік баға- лау. Бағалау парағы (түстер ар- қылы). Кері байланыс.
|
“Туған күнді тойлау” атты шығарма жазу. Қосымша тапсырма бойынша презентация жасау,қорғау
|
Оқулық, слайдтар, интерактивті тақта,камера, флипчарт, смайликтер, стикерлер.
|
Әдебиеттік оқу 2ә сыныбы
Тақырыбы: Мүшел жас
Сілтеме: жоспар
Мақсаты: Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға халқымыздың қаһарман ұлы – Бауыржан Момышұлы туралы шағын мағлұмат бере отырып, оларды ерлікке, елжандылыққа, Отанын сүюге тәрбиелеу. Оқушылардың әдеби сауатын ашу негізінде рухани байыту, оларды көркем шығарманың мазмұнын түсінуге жетелей отырып, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Мүшел жас кезеңдерін түсіндіре отырып, оқушының дүниетанымын арттыру және айнала қоршаған дүние туралы дұрыс көзқарасын қалыптастыру, оның тұлға ретінде өсіп - дамуына ықпал ету.
Нені білу керек: Сөйлеуде жазушы тілін қолдануға әрекеттенеді, шығармадан алған әсерін ауызша, жазбаша жеткізе алады, мәтіндегі оқиғаға өз көзқарасын білдіре біледі. |
Нені түсіну: Мәдениет пен өнер туралы, отбасы мүшелерінің қарым -қатынасы, тәлімдік үлгі өнегесі, тәрбиедегі әсері жайында түсінеді.
Қолдануын білу: Оқушылырдың өз ойын жинақтай алуы, еркін жеткізуі, сабақта алған білімдерін, тиімді қолдана білуі.Баланың сөйлеу тілі қалыптасады.
Сабақ барысы:
Тапсырмалар |
уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру 5 мин
Кіріспе бөлім 5 мин
Негізгі бөлім 25 мин
Қорытынды бөлім 10 мин
|
1 мин
1мин
1 мин
2мин
10мин
2мин
13мин
2мин
1мин
2 мин
7 мин
|
Психологиялық дайындық Оқушылармен сенімді қарым қатынас орнату . "Күн шуағы".
Топқа бөлу ( "Жемістер йогурты" )
Бағалау: бағалау парағы, түстер.
Үй тапсырмасын тексеру. Венн жүйесі, салыстыру арқылы.
Ой қозғау “Қосындыны тап” 4 + 3 10+3 20+5 40+9 Мағынаны тану «Мүшел жас» таныстырылым
Сергіту сәті: «Кел, билейік»
Топтық жұмыс
Сергіту сәті: «Көңілді шырша»
Үйге тапсырма беру.
Бағалау. бағалау парағы бойынша ( түстер арқылы )
Ой қорыту. Рефлексия.
|
Оқушылар назарын сабаққа аударады.
«Бесік жыры » мен«Тұсау кесу жырын» салыстырып талдайды.Өтілген тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.
Қосындылардың мәндерін табады, шыққан қосындылардың мүшел жас кезеңдер екендігін анықтайды.
Қарайды,тыңдайды, есте сақтайды.
Оқушылар қимыл-қозғалыс жасайды.
1-топ: Мәтінді топта оқу,талқылау. Өкілдер түсіндіру. Топпен мәтін мазмұнын айту. 2-топ: “ Жоғалған туған күн”. Қуанышты хат жазу. 3-топ:. Қосымша тапсырма бойынша презентация жасау. Қорғау.
Оқушылар қимыл-қозғалыс жасайды.
Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады: “Туған күнді тойлау” атты шығарма жазу
Оқушылар 5 мин эссе жазып қалдырады немесе ауызша жеткізеді. - түсіндім,ұнады; - шамалы түсіндім, ұнады; - түсінбедім, ұнаған жоқ. |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |