№ 91 жалпы орта мектебі
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР Ашық сабақтың тақырыбы:
«Қосу және азайту: 26 + 42; 60 – 42»
2 – «Б» сынып
30. 01. 2015 жыл
Мұғалім: М. Исаметова
Cілтемелер: математика оқулығы, математика оқыту әдістемесі
Сабақтың мақсаты: 26 + 42, 68 – 42 түріндегі қосу және азайту тәсілдерін қалыптастыру.
Міндеттері: * Бірліктерді қосу және азайтуға келтіру арқылы орындалатын есептеу тәсілдерін енгізу, сол тәсілдерді қолдану үлгісін көрсетіп, екі амалмен шығарылатын есепті шығаруды пысықтау. Геометриялық фигураларды ажырату және ұзындықты өлшеуді қайталау. Оқулықпен жұмыс істеу.
* Сын тұрғысынан ойлау технологиясы арқылы ойды дұрыс жеткізе білу дағдыларын, ой-өрісін, есте сақтау қабілетін, дамыту; есептеу машықтарын жетілдіру, өздігімен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру.
* Алған білімдерін күнделікті өмірде пайдалана білуге, өз пікірін еркін айтуға,өзгенің пікірін тыңдауға баулу; адамгершілігін арттыру, еңбекті сүйе білуге тәрбиелеу. (2 слайд)
Оқыту нәтижелері: ізденушілік қабілетін, жеке көзқарасын қалыптастыру, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Тапсырмалар: жаңа сабақты меңгерту.
Сабақтың барысы.
Уақыты Сабақтың бөлімдері Кезеңдер Мұғалімнің іс - әрекеті Оқушылардың іс - әрекеті Блум таксоно-миясы Қолданы – латын ресурстар
1 минут І.Кіріспе
1.Сәлемдесу Хуш келибсиз эй, азиз Ўқитувчи, меҳмонлар! Аввало ҳаммангизга Ассалому – алейкум! Бағалау крите –рийлерімен таныс -тыру Оқулық,
өзін-өзі бағалау стикер -лері
2 минут 2.Ұйымдас-тыру кезеңі
Оқушыларға бөліктер тарату, топтарға бөлу. Топ құру ережесін ескерту Берілген бөліктерді біріктіру және өз топтарын анықтау
1 – топ басшысын сайлау 2 – бір – бірін сыйлау 3 – бір – біріне көмектесу 4 – бір – біріні құрметтеу 5 – өздерін бағалау Үшбұрыш және шаршы
3-4 слайд
3 минут 3.Психоло-гиялық дайындық Доп лақтыру ойынын өткізу Доп лақтырып, бір – бірлеріне көңілдерін көтерушы сөздер айтады Доп Сыйлықтар
5 слайд
5 минут 4. Үй тапсыр-масын тексеру, пысықтау Үй тапсырмасын тексереді Үй тапсырмасын 3 – 4 оқушы оқып береді Білу № 4. 145 – бет
6 слайд
1 минут ІІ. Негізгі бөлім 5. Жаңа сабақты меңгерту Сергіту сәті
Партамызға отырып,
Біз сабақты бастаймыз.
Жаңа білім алуға
Алға қадам тастаймыз.
Сергіту 7 слайд
6 минут Мавзуни, мақсадини тушунтиради
Ойларын айтады, дәптерлеріне жазады
+ 26 - 68
42 26
68 42
Түсіну 8-9 слайдтар
7 минут Ротация тәсілі
№ 1. Математик диктант
Математик диктантни айтиб, ёзишларини назорат қилади Топтасып отырады
20 + 30 = 50 6 + 4 = 10
50 + 10 = 60 75 – 40 = 35
Қолдану 10 слайд
7 минут № 2. (оғзаки)
Деңгейлік тапсырмалар
№ 3 - 6 «Демалыс» ойыны 50 – 20 = 30 30 + 4 = 34
4 + 3 = 7 90 – 60 = 30
11-12 слайдтар
13-14-15-16-17 слайдтар
7 минут 2 минут Сабақты пысықтау Бекіту Рефлекция
№ 4. оғзаки
№ 6. “Ким эпчил?” ўйини.
«Яширинган сўзни топ !»
«Балапанға көмектес»
«Аялдаманы хабарла» ойынының шарттарын түсіндіреді
Оққушни отма, дўстингни сотма. (мисол ва тенгламалар ечиш)
( 8 * 5 ) * = 3
Әр бір топ мүшелері сұрақтарға жауап береді
Жинақтау
18-19 слайд
20 слайд
21 слайд
2 минут ІІІ. Қорытынды
Оқушы-ларды бағалау.
Сабақты қорытындылап, бағалау критерийлері бойынша бағалау Күнделікке бағаларын қойдырады Бағалау 22 слайд спикерлер стикерлер мен бағалағаныны қорытындылау (алма мен)
2 минут Үй тапсырмасы Үйге берілген тапсырманы түсіндіреді Тапсырманы күнделіктеріне жазады 23 -24 слайд
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып |
Көрсетілім: 2267 |
|
|
|
қосу және азайту
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР Ашық сабақтың тақырыбы:
«Қосу және азайту: 26 + 42; 60 – 42»
2 – «Б» сынып
30. 01. 2015 жыл
Мұғалім: М. Исаметова
Cілтемелер: математика оқулығы, математика оқыту әдістемесі
Сабақтың мақсаты: 26 + 42, 68 – 42 түріндегі қосу және азайту тәсілдерін қалыптастыру.
Міндеттері: * Бірліктерді қосу және азайтуға келтіру арқылы орындалатын есептеу тәсілдерін енгізу, сол тәсілдерді қолдану үлгісін көрсетіп, екі амалмен шығарылатын есепті шығаруды пысықтау. Геометриялық фигураларды ажырату және ұзындықты өлшеуді қайталау. Оқулықпен жұмыс істеу.
* Сын тұрғысынан ойлау технологиясы арқылы ойды дұрыс жеткізе білу дағдыларын, ой-өрісін, есте сақтау қабілетін, дамыту; есептеу машықтарын жетілдіру, өздігімен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру.
* Алған білімдерін күнделікті өмірде пайдалана білуге, өз пікірін еркін айтуға,өзгенің пікірін тыңдауға баулу; адамгершілігін арттыру, еңбекті сүйе білуге тәрбиелеу. (2 слайд)
Оқыту нәтижелері: ізденушілік қабілетін, жеке көзқарасын қалыптастыру, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Тапсырмалар: жаңа сабақты меңгерту.
Сабақтың барысы.
Уақыты Сабақтың бөлімдері Кезеңдер Мұғалімнің іс - әрекеті Оқушылардың іс - әрекеті Блум таксоно-миясы Қолданы – латын ресурстар
1 минут І.Кіріспе
1.Сәлемдесу Хуш келибсиз эй, азиз Ўқитувчи, меҳмонлар! Аввало ҳаммангизга Ассалому – алейкум! Бағалау крите –рийлерімен таныс -тыру Оқулық,
өзін-өзі бағалау стикер -лері
2 минут 2.Ұйымдас-тыру кезеңі
Оқушыларға бөліктер тарату, топтарға бөлу. Топ құру ережесін ескерту Берілген бөліктерді біріктіру және өз топтарын анықтау
1 – топ басшысын сайлау 2 – бір – бірін сыйлау 3 – бір – біріне көмектесу 4 – бір – біріні құрметтеу 5 – өздерін бағалау Үшбұрыш және шаршы
3-4 слайд
3 минут 3.Психоло-гиялық дайындық Доп лақтыру ойынын өткізу Доп лақтырып, бір – бірлеріне көңілдерін көтерушы сөздер айтады Доп Сыйлықтар
5 слайд
5 минут 4. Үй тапсыр-масын тексеру, пысықтау Үй тапсырмасын тексереді Үй тапсырмасын 3 – 4 оқушы оқып береді Білу № 4. 145 – бет
6 слайд
1 минут ІІ. Негізгі бөлім 5. Жаңа сабақты меңгерту Сергіту сәті
Партамызға отырып,
Біз сабақты бастаймыз.
Жаңа білім алуға
Алға қадам тастаймыз.
Сергіту 7 слайд
6 минут Мавзуни, мақсадини тушунтиради
Ойларын айтады, дәптерлеріне жазады
+ 26 - 68
42 26
68 42
Түсіну 8-9 слайдтар
7 минут Ротация тәсілі
№ 1. Математик диктант
Математик диктантни айтиб, ёзишларини назорат қилади Топтасып отырады
20 + 30 = 50 6 + 4 = 10
50 + 10 = 60 75 – 40 = 35
Қолдану 10 слайд
7 минут № 2. (оғзаки)
Деңгейлік тапсырмалар
№ 3 - 6 «Демалыс» ойыны 50 – 20 = 30 30 + 4 = 34
4 + 3 = 7 90 – 60 = 30
11-12 слайдтар
13-14-15-16-17 слайдтар
7 минут 2 минут Сабақты пысықтау Бекіту Рефлекция
№ 4. оғзаки
№ 6. “Ким эпчил?” ўйини.
«Яширинган сўзни топ !»
«Балапанға көмектес»
«Аялдаманы хабарла» ойынының шарттарын түсіндіреді
Оққушни отма, дўстингни сотма. (мисол ва тенгламалар ечиш)
( 8 * 5 ) * = 3
Әр бір топ мүшелері сұрақтарға жауап береді
Жинақтау
18-19 слайд
20 слайд
21 слайд
2 минут ІІІ. Қорытынды
Оқушы-ларды бағалау.
Сабақты қорытындылап, бағалау критерийлері бойынша бағалау Күнделікке бағаларын қойдырады Бағалау 22 слайд спикерлер стикерлер мен бағалағаныны қорытындылау (алма мен)
2 минут Үй тапсырмасы Үйге берілген тапсырманы түсіндіреді Тапсырманы күнделіктеріне жазады 23 -24 слайд
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |