Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Өткенді пысықтау


Өткенді пысықтау

Сабақтақырыбы: Өткенді пысықтау

Сабақ мақсаты:    1.  Есепті әртүрлі тәсілмен, екі амалмен шығарылатын 
                                      есептерді пысықтау, қайталау.
                                 2.  Өрнектермен, бұрыштармен, минутпен есептеулермен
                                      байланыстыру.
                                  3.  Ой өрісін дамыту.
 
Сабақ көрнекілігі:1. Түлкі, қоян, себет суреті.
                                 2.   Үш бағанда жазылған тапсырма.
                                3.Сағат суреті,тік,сүйір,доғал бұрышы суреті. Карточкалар
 
Сабақ барысы:1 Ұйымдастыру
а)  Үйге берілген 4-тапсырманы тексеру, қайталату.
ә)   Карточкалар үйлестіру
2. Жаңа сабақ : Өткенді пысықтау.
а) Оқушыларға сурет бойынша екі амалмен орындалатын есеп құрастыру есеп құралын шығару.
Түлкінің себетінде 16 алма
Қоянның себетінде ? 6 алма кем.
Барлығы ? алма.
Ш:(16-6)+16=10+16=26
Ж: Барлығы 26 алма.
1 Оқулықпен жұмыс:
1-т Есепті әр түрлі тәсілімен шығару.
(6+4)-3=10-3=7
(6-3)+4=3+4=7
(4-3)+6=1+6=7.
Есепті әр түрлі тәсілімен шығару
2-тҚызыл шам -40 
       Жасыл шам -30
       Күйіп кеткен шам-10
       Қалғаны -?
1-тШ: (40-30)-10=70-10=60
        Ж: 60 шам
2-тәсіл(40-10)+30=30+30=60.
3-тәсіл (30-10)+40=20+40=60.
3 Сергіту жаттығуын жасату
«Кім жылдам» ? ойынын ұйымдастыру өрнектің мәнін табу.
9+10+1   5+2+5+1
             5+6+4+2      5+2+5+1
             4+3+1  7+4+3+1
             8+2+20+30  10+6+4+20  
 
5-т.Сағат қай уақытты корсетіп тұрғанын айттыру. Сағат ж\е минут тілі қандай бұрышты көрсетіп тұрғанын айтқызу.
    Сағат суреті мен бұрыш суреттерін көрсету..
а). 7-ге 15 минут қалды. Сүйір бұрыш
ә). 6- ға 10 минут қалды. Доғал бұрыш
б). 3-тен  10 минут кетті. Сүйір бұрыш.
в). 3 болды тік бұрыш.
6-т. «Жасырылған санды табу» ойынды ұйымдастыру.
 Тақтаға үш баған тапсырма жазып, жауап қою.
 Үш топ: Үш қатар тапсырманы ашып орындайды. 2 минутта орындау. Қай қатар тез, әрі дұрыс орындаса, сол қатар жеңімпаз атанады.
 
13        14      6
7+?                                    8+ ?                                      14 - ?
? + 8? + 7                                        ?  - 6
6 + ?                      ? + 6                                      13 – ? 
? + 5                                    9 + ?                                       ?   - 8
12 + ?                                10 + ?                                       10 - ?  
 
  7-т. Өрнектеп жазу.
а).  (а + 5) + а ;
ә).  (15 -в) +15;
б).  (а + в) - 8 ;
 
4   Сабақты бекіту: Карточкаларға жауап алу.
     Сұрақ – жауап
5  Үйге: 3- тапсырма
6. Мадақтау бағалау.

Соңғы жарияланған материалдар тізімі
қосу және азайту
«Бұрыш, тікбұрыш, тіктөртбұрыш».
Жазбаша бөлу алгоритмі. Өткенді пысықтау.
Көбейтудің жазбаша тәсілдері. Пысықтау
Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу. Өткенді пысықтау.
Тапқыр достар
Үшбұрыштар тарауын қайталау
Бұрыш. Бұрыштың градустық өлшемі, түрлері
Үшбұрыштың бұрышын табу
тригонометриялық функциялар
Бөлім: Уроки / Ашық сабақтар | Көрсетілім: 2812 | Қосты: NA | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык