Сыныбы 6
|
Бейнелеу 11. 10. 2014
|
Балов Н
|
Сабақтың тақырыбы
|
Пейзаж (табиғатты бейнелеу)
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушыларға кескіндеме туралы мағлұмат беру. Пейзаж жасаудың жолдарын үйрету, сурет түрлерімен танысу. Табиғат көрінісін қағаз бетіне түсіру.
|
Сабақтың оқу нәтижесі
|
Кескіндеме туралы мағлұмат алады.Пейзаж жасаудың жолдарын үйренеді, сурет түрлерімен танысады. Табиғаттың көріністерін қағаз бетіне түсіреді. Өз бетінше жұмыс жасай алады.
|
Түйінді идея
|
Адамзаттың табиғатсыз күні жоқ, оны айтуға табиғаттың тілі жоқ.
|
Жаттығулар
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру
|
А) оқушылармен сәлемдесемін М1
Ә) оқушыларды жылдың 4 мезгілі бойынша 4-топқа бөлемін.
|
Оқушылар үлестірген қағаздар арқылы топтарына жайғасады. Топ мүшелерін сайлайды.
|
Үй тапсырмасын сұрау
|
А) Бейнелеу өнері туралы сұрақтар
В)оқушыларға сұрақтар:
*Қазақстан бейнелеу өнерінің дамуына үлесін қосқан қандай суретшілерді білесіңдер? М2
*Қазақстанның тұңғыш суретшісі кім және олардың қандай шығармаларын білесіңдер?
|
Оқушылар сұрақтарға ойланып жауап береді.
|
Білу
|
Оқушыларға жаңа тақырыпқа сай бейнежазба көрсетемін. М2
- бұл бейнежазбадан не түсіндіңдер?
-табиғат аясы сендерді қызықтыра ма? Сабақтың мақсатымен таныстырамын.
|
Бейнежазба көру арқылы оқушылар өз ойларын айтады, тақырыпты ашады.
|
Түсіну
|
4 топқа жеке,топтық тапсырма беремін.
Дарынды оқушымен жұмыс: М5
-Абай шығармашылығымен байланыстырамын.
-Метакогнитивті хабардарлығы төмен оқушымен жұмыс:(кітаптан тапсырма беріледі)
-Табиғаттың біздің өмірімізде алатын орны.
|
1-топ Жаз
2-топ Көктем
3-топ Күз
4-топ Қыс. Өлеңді оқиды және талдайды, талқылайды.сурет салады.
|
Қолдану
|
Әр топқа бағалау парағын тарату. Спикерлерді постерін қорғау үшін ортаға шақырамын.Әр топ жеке-жеке қорғайды
|
Оқушылар мұқият тыңдайды, критерийлерді пайдалана отырып, топтар бір-бірін бағалайды..
|
Талдау
|
«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бойынша топтық бағалауды ұсынамын. М3
Өлеңнің тақырыбы мен идеясын сұраймын. Оқушылардың жауабын пысықтаймын.
|
А) «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бойынша әр топ пікір айтып, бағалайды.
Ә) Өлеңнің тақырыбы мен идеясын сурет арқылы ашады.
|
Жинақтау
|
А) Интерактивті тақтадан бейнеролик көрсетемін. М4
|
А)Оқушылар бейнероликтен не түсінгендерін айтады.
|
Бағалау
|
- Сыныпты бағалау.(өтілген тақырып бойынша тест сұрақтары)
- Топты бағалау(тест бланкасы беріледі)
- Жеке оқушыны бағалау.(белсенген,сұраққа жауап берген оқушыны бағалау)
|
Б) «Бас бармақ» әдісі бойынша сабақтан алған әсерлерін көрсетеді.
|
Кейінгі тапсырмалар
|
- Суретшілер шығармаларын талдау. Үй тапсырмасын жазып алады.
- Еркін тақырыпта табиғат көрінісін
бейнелейтін бір жұмыс орындау.
- Қамбаш көлі туралы мәлімет жинап
-
|
Мұғалімнің жазбалары
|
|