|
|
Энергия. Денелердің потенциалдық және кинетикалық энергиялары.
Сабақтың тақырыбы: Энергия. Денелерің потенциалдық және кинетикалық энергиялары
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: энергия ұғымының жұмысқа тәуелділігін көрсету арқылы шамалар арасындағы байланыстың мағынасын ашу;
Тәрбиелік: шамалар арасындағы байланысты көрсету арқылы оқушыларды байқампаздыққа және логикалық ойлауға тәрбиелеу:
Дамытушылық: оқушылардың танымдық қабілеттерін дамыту
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың көрнекілігі: бағалау парағы,интерактивті тақта, кесте – плакаттар, электронды оқулықтан сызба, суреттер, демонстрациялар
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сәйкестендіру тесті, есептер шығару, формулалар кестесі
Сабақ кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
І.Ұйымдастыру кезеңі |
2 мин
|
Сәлемдесу
Психологиялық дайындық. Қане, қане тұрайық, Үлкен шеңбер құрайық Тұрсақ үлкен шеңберге Алақанға ұрайық
Психологиялық ахуалды орнату «Еркелету» жылуылық шеңбері (ата-аналарыңның өздері еркелеткен сөздерін айту) |
Сәлемдеседі
Оқушылар үлкен шеңберге тұрады.
Шаттық шеңберіне тұрып, бір-біріне ата-аналарыңның еркелететін сөздерін айтады. |
2мин ОЖТ |
Топтастыру Оқушыларды І топ «Кинетикалық энергия» ІІ топ «Потенциалдық энергия» Әрбір оқушыға бағалау парағын беру |
Оқушылар І топ «Кинетикалық энергия» ІІ топ «Потенциалдық энергия» 2 топқа бөлінеді |
|
ІІ. Өткен тарауды тексеру
|
7 мин Білу АКТ
СТО
|
1. «Шамалардың анықтамаларын білеміз бе ? » |
«Шамалардың анықтамаларын білеміз бе?» «Формуланы білеміз бе?», «Есептер шығару», «Сәйкестендір» арқылы өткен тарау материалдарын қайталау сұрақтары беріледі.
|
ІІІ. Негізгі бөлім. Жаңа тақырыпты игеру |
10 мин
Түсіну ОБжК ДО Жұппен, Топпен жұмыс ОЖЕСОжО ТжДБО СТО |
Бүгінгі біздің тақырыбымыз «Энергия. Кинетикалық және потенциалдық энергиялар».Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі -түсті фломастер таратылады. |
Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды
Оқушылар дыбыссыз қадам жасап, 2 топқа бөлінеді.
|
10 мин Қолдану ОЖТ ДО ОБжК |
«Энергия. Кинетикалық және потенциалдық энергиялар» ақырыпты топта талқылап, флипчартқа түсіреді. Әр топ жасаған флипчарттарын қорғау |
Тақырыпты оқып, топта талқылып, флипчартқа түсіреді топ Флипчартты қорғайды.
|
|
9 мин Талдау
АКТ, Топпен жұмыс ДО ТжДБО СТО |
-158 сурет бойынша сығылған серіппенің жұмыс істеуге қабілетті екенін көреміз.Қозғалыстағы денелер ғана жұмыс істеуге қабілетті. 1. Энергия дегеніміз қандай шама ? |
Оқушылар 158,159,160 суреттерді топта талқылайды және осы суреттер бойынша қорытынды жасайды
|
|
IV.Рефлексия. Сабақты қорытындылау |
6 мин Синтездеу СТО ДО Бағалау ОүБжОБ |
Бүгінгі сабақта нені меңгергенімізді «Кім алғыр?» ойыны арқылы тексереміз. - Не білдік ? Бәріміз жақсы жұмыс жасадық |
Әр топтан оқушылар сөйлемді жалғастырады.
Оқушылар бағалау парағын толтырадыжәне де бағалайды |
Бағалау парағы
№ |
Оқушының аты – жөні |
Үй тапсырмасын тексеру |
Шығармашылық жұмыс |
Қорытынды баға |
|||
Шамалардың анықтамаларын білесің бе? |
Формуланы білеміз бе? |
Есептер шығару |
Сәйкес формуланы табу
|
|
|
||
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |