|
|
Диалогты оқытудың тиімділігі
Сабақтың тақырыбы |
Диалогты оқытудың тиімділігі |
Сілтеме |
АҚТ-ны қолдану,электрондық оқулық. бейнесюжеттер |
Сабақтың мақсаты: |
Диалогты оқытудың әдіс-тәсілдерін үйренуге жетелейді.өзіне деген сенімділікті оятады, бір-бірімен ой бөлісуді үйренеді. |
Күтілетін нәтиже |
Диалогтық оқытудың маңыздылығын үйренеді,бір-бірінің ойын, пірін құрметтеуді біледі, тіл табысу қарым-қатынас жасау жолдарын үйренеді. |
Пайдаланатын материалдар |
Бейнефильмдер,қалам, маркер,интерактивті тақта. |
Түйінді идеялар |
Диалогтық оқыту арқылы әр адамның ойлау қабілетін дамытып,бір-біріне деген құрметі артады. |
|
Коучтің әрекеті |
Мұғалімнің әрекеті |
Бағалау |
Кіріспе: таныстыру, топқа бөлу. (психологиялық ахуалды орнату, коучингтің мақсатымен таныстыру. 5 минут) |
Түрлі - түсті қағаздар арқылы топқа бөлу,бір-біріне сәттілік тілейді,сабақтың мақсатын хабарлайды. |
Әр мұғалім өзіне ұнаған түстерді алады, содан кейін бір түсті алған мұғалімдер бір-бір топ болып бөлінеді.Сабақтың мақсатымен таныса отырып, өздеріне мақсат қ ояды. |
Мұғалімдердің іс-әрекеттерін сырттай бағалау. |
№1 тапсырма Миға шабуыл (10 минут) |
Сұрақ-жауап Диалог туралы не білесіңдер? Диалогтық оқыту дегенді қалай түсінесіңдер? Қандай диалог түрлерін білесіңдер? |
!р топ мүшелері өз ойларын жеткізеді. |
Ауызша, эмоциямен,ым арқылы бағалау. |
№ 2тапсырма Ой қозғау Презентация «Диалогтық оқыту» (15 минут) |
Интерактивті тақтаны пайдаланып,Диалогтық оқыту туралы мәліметпен таныстыру. |
Берілген мәліметтер арқылы диалогтық оқытудың ара жігін ажыратады. |
Марапаттау. |
№3 тапсырма Бейне фильмдерді көрсету арқылы диалогтық оқытудың мазмұнын ашу.( 20 минут) Сергіту жаттығуы. |
Бейнефильмге назар аударады. Топтық жұмыс жасайды. Лостер немесе рөлдік ойын арқылы өз ойларын қорғайды. |
Әр топ экраннан көрген көріністің мағынасын ашу үшін постер және рөлдік ойындар құрастыру арқылы қорғайды. |
Кері байланыс «Екі жұлдыз бір тілек» Өзара бағалау,топтық бағалау. |
Рефлекция (5 минут) |
Мұғалімдерге арналған сауалнама |
Өздерінің бүгінгі сабақтан алған әсерлері. |
Жалпы бағалау. |
|
|
|
|
Алматы облысы Жамбыл ауданы ДБАГ Қарғалы №2 арнаулы мектебінің қазақ тілі және әдебиет пәнінің мұғалімі Есенбекова алия Абдуллаевна
Коучинг тақырыбы |
Оқу үшін бағалаудың тиімділігі |
Сілтеме |
АҚТ-ны қолдану,нұсқаулықты қолдану. |
Мақсаты: |
Оқу үшін бағалаудың маңызын түсінеді.Оны қолданудың тиімділігін үйренеді.Осы әдіс-тәсілдерді өз тәжірибесінде қолданады. |
Түйінді идеялар |
Тек қана білім үшін бағалау емес, өзін-өзі тексеру, өзіне деген сенімділік,өз деңгейін білу. |
Нәтиже |
Өзін-өзі бақылайды, оқу үшін бағалаудың тиімді екеніне көз жеткізеді. |
Оқыту әдістері |
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Жұппен, топпен жұмыс. |
|
Коучтің іс-әрекеті |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Бағалау |
Кіріспе.Тақырыппен таныстыру, топқа бөлу. ( мақсатымен таныстыру 5 минут) |
Абай Құнанбаевтың «Қыс» өлеңін құрастыру арқылы топқа бөліну.Тақырыптың мақсатын хабарлау. |
Өлеңнің әр тармағын құрастыру барысында бір топ болып бөлінеді. Сабақтың мақсатымен таныса отырып, өзіне мақсат қояды. |
Қадағалау. |
Миға шабуыл №1- тапсырма
|
Сұрақ-жауап 1.Қызығушылығын арттыру үшін қалай бағалау керек деп ойлайсыздар? Бағалаудың қандай түрлерін білесіздер? Бағалаудың маңыздылығы неде деп ойлайсыздар? |
Сұрақтарға жауап беру арқылы бағалаудың түрлерімен танысады. |
Ауызша,жазбаша бағаланады. |
Ой қозғау 2- тапсырма «Қоян» суретін салу арқылы бағалау. |
Интерактивті тақта арқылы «Оқу үшін бағалау» туралы мәлімет беру.Қоянның суретін әрқайсысы жеке салады. |
Оқу үшін бағалаудың түрлерін анықтайды. Салған суреттерін бір-біріне беріп талқылайды. |
Өзін-өзі бағалау,өзара бағалау. |
Кері байланыс 3-тапсырма Оқу үшін бағалаудың тиімділігі
|
Оқу үшін бағалаудың тиімділігін анықтау үшін постер құрастырып, оны қорғайды. |
Постер арқылы әр топ оқу үшін бағалаудың тиімді жолдарын анықтап береді. |
Ауызша,эмоциямен,мадақтау арқылы бағалау. |
Рефлекция |
Мұғалімдерден сауалнама алу |
Мұғалімнің осы сабақтан алған әсері |
Марапаттау. |
|
|
|
|
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |