|
|
Функцияның кестемен берілуі
Пән: математика
Сынып: 6 «ә»
Сабақтың тақырыбы: Функцияның кестемен берілуі
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Аргументтің берілген мәніне сәйкес функцияның мәнін және функцияның берілген мәніне аргументтің сәйкес мәнін анықтауға есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: Өз бетінше еңбектену белсенділіктерін арттыру.
Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдістері практикалық
Сабақтың көрнекілігі: слайд, карточкалар
Сабақ барысы:
- 1.Ұйымдастыру кезеңі
- 2.Үй тапсырмасын тексеру
- 3. Жаңа білімді қабылдауға даярлық сұрақтар.
- 4. Жаңа сабақты баяндау
- 5.Есептер шығару
- 6.Тест тапсырмалары
Сабақтың тақырыбын оқушылар өздері ашу мақсатында «Сөзжұмбақ» беріледі екі топқа.
|
1.Ф |
У |
Н |
К |
Ц |
И |
Я |
|
|
|
2.Е |
С |
Е |
Л |
І |
К |
|||
|
3.Қ |
О |
С |
У |
|
||||
|
4.Н |
А |
Т |
У |
Р |
А |
Л |
|
|
5.Б |
Ө |
Л |
Ш |
Е |
К |
|
- Атқару, орындау деген сөз латын тілінде?
- Ең кіші ортақ ....
- .... мен азайту
- Күнделікті санауда қолданатын сандар
- Алым мен бөлімнен құралады?
|
3.Д |
|
||||||||
|
Ұ |
|
5.А |
|
||||||
1.Ф |
2.О |
Р |
4.М |
У |
Л |
А |
||||
У |
Н |
Ы |
Ы |
|
У |
|
||||
Н |
Д |
С |
Ң |
|
||||||
К |
Ы |
|
||||||||
Ц |
Қ |
|
||||||||
И |
|
|||||||||
Я |
|
- Атқару, орындау деген сөз латын тілінде?
- Бүтін және бөлшек бөліктен құралатын сан
- Алымы бөлімінен кіші бөлшек
- 500+500
- Қосу және ...
Қайталауға арналған сұрақтар:
1.Функция дегеніміз не?
2.Функция терминін математикаға кім енгізген?
3.Тәуелсіз айнымалы дегеніміз не?
4.Тәуелді айнымалы ше?
5.Функцияның анықталу аймағы дегеніміз не?
Олай болса қане, өтілген тақырыпқа байланысты пысықтауға есептер орындайық. Оқулықтағы №1270,1280
Жаңа сабақты түсіндіру барысында формула мен кестені пайдалану.
Тәулік бойындағы ауа райын бақылаудың нәтижесі:
уақыт |
2 |
4 |
6 |
8 |
10 |
12 |
14 |
16 |
18 |
20 |
22 |
24 |
Температура |
-3 |
-2 |
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
3 |
2 |
1 |
-1 |
-2 |
І топқа: Квадраттың берілген қабырғаларының ұзындықтарына сәйкес периметрін есептеңіз:
Квадраттың ұзындығы (a,см) |
2 |
4 |
5 |
7 |
8 |
9 |
Квадраттың периметрі (P,см) |
|
|
|
|
|
|
ІІ топқа: Квадраттың ауданын табу арқылы кестені толтыру.
Квадраттың ұзындығы (a,см) |
2 |
4 |
5 |
7 |
8 |
9 |
Квадраттың ауданы (S,см2) |
|
|
|
|
|
|
Оқулықпен жұмыс:
І топ- №1288
ІІ топ- №1289
6.Тест тапсырмалары (Өткен тақырыптарды қайталауға арналғанесептер).
1.Пропорцияның белгісіз мүшесін табыңыз:
А) 5 В) 16 С)3 Д)30 Е)15
2. Есепте:
А) В) С)0 Д) Е)
3. Теңдеуді шешіңіз:
А) 2,5 В)2 С) Д)-2 Е)-2,5
4.Теңсіздікті шешіңіз:
А) В) С)
Д) Е)
- өрнегінің мәнін тап:
А) 15 В)-24,1 С)24,1 Д)-15 Е)-9,1
6. Пропорцияның белгісіз мүшесін табыңыз:
А) 6 В)3 С)5 Д)2 Е)1
7.Теңдеуді шешіңіз:
А) 5 В)2,5 С)-2,5 Д)-3,5 Е)3,5
VІІ. Сабақты қорытындылау: «Бағдаршам» суретін пайдалану. Плакаттарға функцияның формуламен, кестемен берілуінің жалпы ортақ белгілері.
Оқушыларға бағалау парақшасына қарап, сабаққа қатысқанына сай баға қою.
VІІІ. Үй жұмысы: қайталау
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |