|
|
Наурыз көже
Пәні: Әдебиеттік оқу
Сыныбы: 2
Пән мұғалімі: Берженбаева Әсемкүл
Сабақтың тақырыбы: Наурыз көже
Сабақтың мақсаты:Оқушыларға наурыз көже туралы түсінік беру.мәтінді оқи отырып зерттеушілік әңгімеге тарту, оқушылардың зейінін, есте сақтауын, белсенділігін арттыра отырып өзін-өзі бағалауға, топтық жұмыс жасауға, сандық технолгияны қолдану арқылы өз бетінше жұмыс жасауға үйрету.
Күтілетін нәтиже:.Оқушылар наурыз көженің маңызы және оның құрамымен танысады, өз ойы мен алған әсерлерін жеткізеді, топтық жұмыс жасауға, бірін-бірі бағалауға, сандық технологияны қолдана отырып өз бетінше жұмыс жасауға үйренеді.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: диалог, топтастыру, жеке, топтық жұмыс.Ойлан, Бірік, Бөліс.постер қорғау, АКТ: компьютер, Power Point презентациясы, бағалау, Рефлексия
Қолданылатын құрал-жабдықтар:
- Оқушының құрал-жабдықтары
- Фишкалар, топтың аты, тегеш
- Бейдж :
- Постер, қалам, стикер, желім,шар
- Дербес компьютер, принтер, скайнер, видео камера, электронды оқулық
- Пайдаланатын әдебиеттер: әдебиеттік оқулық, оқыту әдістемесі, мұғалімге арналған нұсқаулық, бастауыш сыныпта оқыту әдістемесі
Сабақ барысы
Кезең
Іс әрекет |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Кіріспе
5 минут |
Психологиялық ақуал Топқа бөлу Дәнді дақылдар арқылы бөлу ( тары, күріш, бидай,жүгері) Сұрақ- жауап әдісі (түрткі,сынама, қайта бағыттау сұрағы) |
дәндердің суреті бойынша төрт топқа бөлінеді.
Сұрақтарға жауап бере отырып,наурыз көже сөзін шығарады. |
Тұсау кесер 12 минут |
1.Наурыз көже туралы білетіндеріңді постерге жазып шығыңдар. Бағалау : Екі жұлдыз, бір ұсыныс Н.Қазыбековтың «Наурыз көже» мәтінімен танысамыз,біздің айтқанымыз қаншалықты сәйкес келеді екен байқайық |
топпен жұмыс жасайды, ой толғайды, топтан бір оқушы постер қорғайды. Әр топ бір-бірін бағалайды. Сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады. |
Негізгі бөлім
20 минут |
Топтық тапсырма. Мәтінді түсініп оқыңдар Сұрақ.1-топ: Наурыз қандай мейрам? Наурыз мейрамы туралы мәтін құраңдар. 2-топ: Наурыз күні қалай аталады? Бата түрлерін жазыңдар. 3-топ;Наурыз көже туралы не білеміз? Көженің түрлері.Көже мен наурыз көженің айырмашылығын түсіндіріндер. 4-топ: Наурыз тойының мақсаты не? Мерекелік дастарқанды безендіріндер. Бағалау: критерий арқылы |
Мәтінді оқиды, түсінгендерін топта талқылайды. Әр топ сұраққа жауап береді. Тапсырманы топта талқылайды, шешімін табады. Сызба түрінде түсіріп топ басшысы түсіндіреді.
Бақылаушы топ мүшелерін бағалайды.
|
Қорытынды 7 минут |
Рефлекция Не білдім? Не ұнады? Не қиын болды? Ұстазға сұрақ. |
оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерін жазып тегешке салады, наурыз көже жасайды. |
Кейінгі тапсырма: 1.Наурыз мейрамын басқа қай елдер тойлайды?
2.Наурызға байланысты әдет-ғұрыптар туралы білу,жинақтау
(ғаламтор, басылым беттерінен)
Кейінгі оқу: Наурыздағы тілек
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |