|
|
Заңға-құрмет, Әлеуметке-әділет
Тақырыбы: Заңға-құрмет, Әлеуметке-әділет
Мақсаты: А)Оқушыларға Конституция және оның баптарымен таныстыру,
Б) Отанды сүюге, заңды үйрете отырып, құқықтық тәрбие беру;
В) тапсырмалар арқылы алған білімдерін дамыту;
Түрі: қорытынды сабақ
Әдісі: блум таксономиясы
Көрнекілігі: ҚР Конституциясы, проектор, маркер, плакат, нақыл сөздер
Сабақтың кілт сөзі:
«Ата Заң әркімнің бойтұмары болып оның әрбір қағидасы мүлтіксіз орындалғанда ғана ортақ мақсатқа қол жеткіземіз»
Н.Ә.Назарбаев
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі.
-оқушылармен амандасу
- оқушыларды түгендеу
-топқа бөлу
-мұғаліммен оқушы арасында атмосфералық ынтымақтастықты қалыптастыру.
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|||
|
«Кәдімгі керемет ойыны» әдісі Шарты: Кезекші оқушы әр топқа хаттар таратады. Әр хатта арнайы тапсырмалар берілген.
1 хат тапсырмасы
2 хат тапсырмасы:
3 хат тапсырмасы:
|
Оқушылар берілген тапсырма сұрақтарына жауап береді. |
Конверт |
|||
|
«Бірлесіп үйрену »әдісі Шарты: Берілген тапсырмалардың мағынасын ашу І топ. Жалпы ережелер Адам және Азамат, Президент ІІ топ. Парламент, Үкімет Конституциялық Кеңес ІІІ топ. Соттар және сот төрелігі, Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару, Қорытынды және өтпелі кезеңдер
|
Оқушылар топта сыни тұрғыдан ойлай отырып талдайды, толықтырады, бір біріне үйретеді. |
ҚР Конституциясы ақ қағаз маркер, карандаштар |
|||
|
«Мен заңгер» ойыны Шарты: Сөйлемді аяқта...» 1 Мемлекеттік биліктің бірден-бір бастауы- 2 ҚР азаматтығы заңға сәйкес алынады және ... 3 ҚР Президенті-мемлекеттің басшысы, мемлекеттің ішкі және.. 4 Парламент депутаты бір мезгілде... 5 Үкімет мүшелері Қазақстан халқы мен Президентіне.... 6 ҚР Конституциялық Кеңесі жеті мүшеден тұрады, олардың өкілеттілігі.... 7 Судья сот төрелігін іске асыру кезінде... 8 Қазақстанда жергілікті өзін-өзі басқаруды ұйымдастыру мен олардың қызметі... 9 Республикалық референдумда Конституция қабылданған күн мемлекеттік мереке...
|
Конституцияны пайдалана отырып, тапсырмаларды ақтайды. |
ҚР Конституциясы |
|||
|
«Керсінше ойлау» стартегиясы Егер мемлекетте Конституция болмаса қандай жағдай болар еді? |
Оқушылар берілген тапсырма бойынша өз ойларымен бөліседі. |
|
|||
|
Атауларды заңдық күшіне байланысты жоғарыдан төменге қарай орналастыр. Үкімет қаулылары 1-4 Жергілікті өкілдік органдардың шешімдері 2-3 ҚР Президентінің жарлығы 3-1 ҚР Конституциясы 4-5 Жоғары лауазымды органдардың нормативтік актілері 5-2
|
Конституцияны басшылыққа ала отырып, ретімен орналастырады. |
ҚР Конституциясы |
|||
|
Әр топ мүшелері өз топтарын бағалайды |
|
|
|||
Үйге тапсырма |
ҚР Конституциясын оқу және «Мен заңгер болсам...» эссе жазу |
|
|
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |