Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Саңырауқұлақтардың көптүрлілігі


Саңырауқұлақтардың көптүрлілігі

Сабақтың тақырыбы: Саңырауқұлақтардың көптүрлілігі

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың саңырауқұлақтар тарауы бойынша алған білімдерін саралай отырып, бір жүйеге келтіру.

Дамытушылық: Теориялық білімдерін тәжірибе жүзінде ұштастыра білуге дағдыландыру. Өз беттерінше ізденуге қалыптастыру.

Тәрбиелік: Өз ойларын ортада еркін жеткізе білуге, ұжымдық қарым-қатынас жасауға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс: Әдебиет

Сабақ түрі: Қорытындылау сабағы

Сабақ әдісі: сұрақ – жауап

Сабақта қолданатын технология: СТО элементтері

Көрнекілігі: Интербелсенді тақта, кестелер, муляждар, слайд

 

                                            Сабақ барысы

Психологиялық дайындық: Оқушылар мұғаліммен амандасып болған соң, орындарынан тұрып,  бүгінгі күнге бір – біріне сәттілік тілейді.

І. Қызығушылықты ояту

«Күннің шуағы»

Бұлтарда сұрақ берілген, оқушылар сол сұрақтарға жауап беру керек.

Күннің бетін бұлт басқан, күннің шуағын сезіну үшін, бұлттардағы сұрақтарға жауап беру арқылы оқушылар күннің көзін ашады.

 

ІІ. Мағынаны тану

  1. Сөздік жұмыс

Оқушылар берірген термин сөздердің мағынасын ашу керек.

Микология;

  •  
  •  

Микориза;

  •  

Симбиоз

 

  1. Ақылдың 6 қалпағы

6 қалпақта тапсырмалар берілген, оқушылар орындайды.

Ақ телпек – статистикалық мәлімет,

сары телпек – саңырауқұлақтардың пайдасы,

қара телпек – саңырауқұлақтардың зияны,

көк телпек – саңырауқұлақтардың түрлері,

жасыл телпек – саңырауқұлақтардың маңызы,

қызыл телпек – ұнаған тұстары туралы өз ойларын айтады.

 

Зертханалық жұмыс № 34

Оқушылар зертханалық жұмысты класта орындайды.

Тақырыбы:  Ағаш қабығының саңырауқұлағы жемісті денесінің
                      сыртқы құрылысын зерттеп білу.

Құрал – жабдықтар: саңырауқұлақ муляждары, оқулық, дәптерлері

Орындалатын тапсырмалар

  1. Муляждан қалпақшалы саңырауқұлақтың жемісті денесінің

     бөлімдерін қарап, оқулықтағы суретпен салыстыру.

   2. Саңырауқұлақтың  қалпағының астына көңіл аударып, оның
     түсін, түтікшелерін қарау, қандай маңызы бар екенін анықтау.

   3. Түбіртегінің топыраққа бөлініп тұратын жерін қарау,

     қандай бөлігі, топырақта қалатынын анықтау.

   4. Жеуге жарайтын және улы саңырауқұлақтарды суретіне қарап

      ажырату, дәптерге суретін салу.

 

ІІІ. Ой толғаныс

  1. Синкуейн әдісі
  2. Эссе жазу

«Саңырауқұлақтардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы»

 

 

Бағалау: оқушылар стикер көтеру арқылы өз – өздерін бағалайды.

Үйге тапсырма: §10


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Саңырауқұлақтар дүниесі тарауы
Саңырауқұлақтардың көптүрлілігі
Саңырауқұлақтар дүниесі тарауын қорытындылау
Қына-ерекше тірі ағза
Саңырауқұлақтардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы
Саңырауқұлақтар әңгімесі
Ахмет Байтұрсынұлы «Егіннің бастары»
Ахмет Байтұрсынұлы «Егіннің бастары»
Ахмет Байтұрсынұлы «Егіннің бастары»
Әртүрлі дөңгелектер
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып | Көрсетілім: 2973 | Қосты: NA | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык