|
|
Жалқы және жалпы есім
Қысқа мерзімді жоспар |
11.02.2014 ж. |
Таңқаев Аманбай Әбітұлы |
Қазақ тілі |
2- сынып |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
«Жалқы және жалпы есім» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Білімдік: жалқы және жалпы есімдер туралы түсінік ала отырып, жаттығулар орындай отырып, білімдерін жетілдіреді Дамытушылық:білімге деген қызығушылықтары оянады Тәрбиелік: топтық жұмыс жасап, достық қарым-қатынаста бір-біріне көмектеседі, сыйластық қалыптасады
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже
|
Оқушылар жалпы есім мен жалқы есімді бір-бірінен ажыратады. Жалқы есімнің бас әріппен жазылуын есте сақтайды. Постер қорғауға жаттығады. Кері байланысқа үйренеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сілтеме |
Қазақ тілі -2 сынып, «Атамұра» баспасы, электронды оқулық- қазақ тілі пәні үшін |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта қолданылытын материалдар: |
Оқулық, стикрлер, А-4, кесте, жетондар, электронды оқулық, тірек сызбалары, плкаттар,монитор. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта қолданылатын әдістер: |
Топтық жұмыс, түсіндіру, АКТ, талдау және СТО технологиялары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
І.Ұйымдастыру бөлімі (3 минут)
|
Оқушыларды түгендеу. Оқушылар шөже, ал мұғалім қораз бейнесіне еніп «Шөжелер» би қимылы арқылы топқа бөлінеді (І топ жан-жануарлар мен аңдар, ІІ топ ыдыстар, ІІІ топ жеміс-жидектер) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасын тексеру (7 минут)
|
332- жаттығу, зат есім ережесі (үш топқа мысалдар келтірту) Үй жұмысын және өтілген материалдарды пысықтау барсында тірек сызбасы арқылы жұмыстар жүргізу. Топтық жұмыс: Монитор арқылы бірнеше сурет көрсету ( музыкалық сүймелдеумен) Сол суреттердің атын есте қалу бойынша жаздырту. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа сабақ (6 минут) |
Жалқы және жалпы есім. Оқушыларға 333-жаттығуды ауызша орындату арқылы жаңа сабақтың мазмұнын ашу және мысалдар келтіру. Ереже шығарту. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бекіту (8 минут) |
Көркем жазуға «шөжелер» сөзін жаздыртамын. 334- жаттығуды біреше рет оқытып алған соң жатқа айтқызу. 335-жаттығудағы сөздерді пайдаланып сөйлем құрату |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сергіту сәті (2 минут) |
АКТ қолдану «Ква-ква» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқулық пен тақтамен жұмыс (5 минут) |
Тақтаға 336 жаттығуды орындатамын , талдау жасатамын |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тұжырым жасау (5 минут) |
Электрондық оқулық арқылы мәтін ішіндегі жалқы есімдерді тапқызу(Оқушылар тыңдайды, есте қалған сөздерді табады) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Шығармашылық жұмыс (4 минут) |
Үш топ берілген тапсырма бойынша постер қорғайды(жер-су аттары, адамға байланысты және жалпы есім) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сематикалық карта бойынша жұмыс (3 минут) |
Оқушының аты-жөні____________________________________
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытындылау Бағалау Үйге тапсырма Кері байланыс (2 минут) |
Сабақты сұрақ- жауап әдісі бойынша қорытындылау, оқушыларды бағалау,үйге ереже жаттап келу және жалқы есімге үш сөйлем жазып келу. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін ортаға салады. |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
|
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |