Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Өзіңді тексер!


Өзіңді тексер!

Өзіңді тексер!

Тақырыбы: «Өзіңді тексер!»

Мақсаты: Оқушыларға «Жаздыгүні шілде болғанда» атты тарауды қайталай отырып активпультпен тест, әр түрлі тапсырмаларды орындай отырып өз- өздерін бағалау; қорытынды жасай білуді үйрету; өз ойларын толық жеткізе білуге үйрету;

 

Нәтижесі:

  • Оқушылар активпультпен тест орындай алады;
  • Өз ойларын ашық айта біледі;
  • Тақырыпқа қорытынды жасай алады;
  • Тапсырмаларды орындай біледі;

Түрі: Қайталау сабақ

Әдісі: топтастыру, сұрақ- жауап, Блум таксономиясы,бағалау керитерийлер.

Көрнекілігі: интерактивті тақта, активпульттер, суреттер,карточкалар.

Тапсырмалар: Таблица толтыру, карточкалар,постермен жұмыс,қорытынды тест.

Барысы:

 

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

І. Ұйымдастыру бөлімі

* Сәлемдесу рәсімі.

* Оқушыларды түгенде.

-

Қызығушылығын ояту

  • Оқушыларды топқа бөлу (жеміс- жидектер арқылы) Әр жеміс жидектің артында оқушылар есімдері жазылды.

І топ- «Банандар»

ІІ топ- «Алмалар»

ІІІ топ «Апелсиндер»

  • топ басшыларын сайлап алу.

- Бұл жеміс жидектердің тұқымы қандай уақытта  пісе  бастайды?

 

 

 

 

 

 

 

 

- Жаз айында

 

Негізгі бөлім

  • Күннің жадын жаздыру;

-         Бүгінгі сабағымыз ерекше өтеді. Сабағымызда көптеген тапсырмаларды орындайсыңыз.

  • Сабақтың тақырыбын, мақсатын, нәтижесін айту;
  • Бағалау критерийлерімен таныстыру.

Әр тапсырмаларды қатесіз орындау;

Топта белсенді болу;

Өз ойын ашық айту;

Оқушының аты

1-тапсырма

 

2-тапсырма

Шығармашылық ж.

3-тапсырма

Сурет салу

4 – тапсырма

Тест орындау

Өздерінің бағасы

Мұғалімнің бағасы

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

Күннің жадын дәптерлерін ашып жазады.

 

 

 

Критерийлерді тыңдайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1- тапсырма.

Тарау бойынша тақырыбы мен мазмұны ұқсас тақырыпты және  авторын белгілеңіз.

 

Авторы

Тақырыбы

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау шкаласы:

 

«5»

«4»

«3»

Барлық жауабы дұрыс

1ғана қате кездеседі

2 ғана қате кездеседі

 

(Оқушылар өз-  өздерін бағалау)

2- тапсырма

Әр  топқа тақырыптар жазылған қиындылар беру, оқушылар 3 минут ішінде дайындалып өз ойларын толық айтады, сөйлемдері бір- бірімен байланысуы керек.

І топ «Жазғы табиғат»

ІІ топ «Жазғы еңбек»

ІІІ топ «Үй жануарларының жазғы  тіршілігі»

 

1 парақ қағазға тізіп жазып шығады, 1 оқушы оқып қорғап береді.

 

(Оқушылар өз-  өздерін бағалау)

3- тапсырма

Бұл тапсырмада тарау бойынша өткен тақырыптардың бірін таңдап соының киіпкерлерінің суретін саласыңдар. Сұрақтар бойынша жауап береді.

 

-         Салған суреттеріңізде нелер, кімдер бинеленген?

-         Суреттерді қандай тақырыпқа байланысты салдыңыздар?

-         Неге бұл тақырыпты алдыңыздар?

-         Осыдан қандай қорытынды жасайсыңыздар?

-         Бұл мәттінің, өлеңнің пайдасы бар ма, жоқ па? Неге?

(Оқушылар өз-  өздерін бағалау)

4- тапсырма

Активпультпен тест орындау.

-         Бұл тест «жаздыгүні шілде болғанда» атты тараудан 10 сұрақ дайындалды. Сіздерге 30 секунд уақыт беріледі.

 

1. «Жаз келер» өлеңінің авторы кім?

А) Ш.Құдайбердіұлы

В) А.Құнанбаев

С) М.Әуезов       

2. «Таза бұлақ» әңгімесі кімдер тралы?

А) үш зерттеуші

В) үш саудагер

С) үш жолаушы

3. М.Әуезовтың досы кім?

А) Ыбырай Алтынсарин

В) Абай Құнанбаев

С) Шәкәрім Құдайбердіұлы

4. «Көксерек» әңгімесінде басты киіпкерлерді көрсет.

А) Құрмаш пен әкесі

В) Көксерек пен иттер

С) Құрамаш пен Көксерек

5. «Шүрегей» сөзінің мағынасы қандай?

А) ең кішкентай жабайы үйрек.

В) ең үлкен жабайы үйрек

С) ең кішкентай үй құсы

6. «Көл басында» әңгімесіндегі баланың есімі кім?

А) Санат

В) Армат

С) Самат

7.  Тарс- тұрс сабаласа кетті

    Кеудеден итеріп кимелесті,

     Аяқтан шалысты, шүйделесті

Мына өлең жолдары қай өлеңнен алынған?

А) Қаңбақ пен Бидай

В) Қаңбақ пен Жантақ

С) Жантақ пен Бидай

8. Мысалды кім жазады?

А) мысалшы

В) жазушы

С) ақын

9. Ақан кер құнан атына арнап қай жерден құдық қазды?

А) Баудың қасынан

В) Қараталдың түбінен

С) Үйдің жанынан

10. Тамыз қай жыл мезгіліне жатады?

А) Жаз

В) Күз

С) Көктем

 

«5»

«4»

«3»

1ғана қате кездеседі

2  ғана қате кездеседі

3 немесе 5 қате кездеседі.

 (Оқушылар өз-  өздерін бағалау)

 

 

 

 

Авторы

Тақырыбы

Н.Жұмахан

Тамыз

Шәкәрім Құдайбердіұлы

Жаз келер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар жұмыстанады , толтырады, жауап береді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сұрақтарға жауап береді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. а

2. с

3. в

4. с

5. а

6.с

7.в

8.а

9.в

10.а

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды

 -Бүгінгі сабағымызды қорытындылай келе қандай тарауды аяқтап жатырмыз?

- бұл тарауды оқыған кезде өздеріңізге қандай жаналықтар алдыңдар?

- Әдебиеттік оқу пәні керек пе біздерге? Не үшін?

Оқушылар өз ойларын ашық, толық айтып береді.

Бағалау

 Әр топ басшылары топтағы оқушылардың алған бағаларынан 1 баға шығарады.

Неге сондай баға қойғаны туралы өз ойларын айтып шығады.

Үйге тапсырма

 «Жарқын жаз тақырыбына шығарма жазу

 

 


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Тарауды қайталауға арналған сұрақтар мен тапсырмалар
Өтебай Тұрманжанов «Қаңбақ пен жантақ»
М.Әуезов «Көксерек» әңгімесі
«Таза бұлақ» Ы.Алтынсарин
Әліппенің атасы.
Қатемен жұмыс. Бауыр. Шылау сөздер
I’ll be a doctor
Рационал сандарды бөлу
Қаңлылардың шаруашылығы мен тұрмысы
Кестелер. Кестелерді құру
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып | Көрсетілім: 6830 | Қосты: NA | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык