Пәні: Ежелгі Қазақстан тарихы Сынып 6 Күні: 02.02.2015ж
Тақырыбы: § 24 Қаңлылардың шаруашылығы мен тұрмысы
Мақсат Қаңлылардың мал шаруашылығы, егіншілік пен отырықшылық, түрлі кәсіпшіліктің даму ерекшеліктерін ұғындыру.
Міндеттері Қаңлылардың шаруашылығы мен тұрмысымен таныстыру.
Түрлі кәсіпшіліктің болғанын археологиялық деректер арқылы дәлелдеу.
Шаруашылықты жүргізу ерекшеліктеріне, үйсіндермен салыстыра отырып баға беру.
Күтілетін нәтиже Қаңлылардың шаруашылығы мен тұрмысымен, мәдениетімен, діни-наным сенімдерімен танысады.
Шаруашылықты жүргізу ерекшеліктеріне баға береді.
Қаңлылардың шет елдермен сауда байланысын дәлелдейді.
Қаңлылар мен үйсіндердің шаруашылығымен,тұрмысымен салыстырады.
Пәнаралық байланыс география, бейнелеу.
Түйін сөздер: Қаңлылар , шаруашылық, егіншілік, мал шаруашылығы, мәдениет, сауда т.б
Модуль: оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер ББЖӘТ. СТО. ББүБжОБ. АКТ.Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай білім беру.ББ басқару және көшбасшылық
Сабақ кезеңдері 7 модуль;
Әдіс-тәсілдер Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Ұйымдас тыру.
2 мин
Үй тапсыпма
сын сұрау
8 мин
5 мин ББмБА жаңа тәсілдер модулі Тренинг.
Сабаққа дайындығын қадағалау Бұл тренингте оқушылар болашақ мамандықтары туралы ой бөліседі.
ББЖӘТ.
Сыни ойлауға үйрету модулі: Тест жұмысын үлестіреді.
Тест жауаптарын инт.тақтада көрсетеді.
Тест орындайды, бірін-бірі бағалайды. Жауабы:
1в,2с,3а,4с,5с,6а,7а,8в.9а,10а,11а,12а
Бағалау дескрипторы арқылы бірін-бірі бағалайды,
бағалау парағына балл қояды. Тест парақшалары, инт. тақта.
Сыни ойлауға үйрету модулі.
АКТ І-ші топтық жұмысты ұйымдастырады.
1 топ - Қаңлылардың орналасқан жерін картадан көрсету.
2 топ- Қаңлылардың қоғамдық құрылысын тірек-сызба арқылы көрсету.
3 топ- Қаңлылардың ескерткіштері сәйкестендіру.
4 топ- Дерекнамамен жұмыс. Оқушылар тапсырмалар бойынша жұмыстанады. Формативті бағалау.
/Бармақ/
Бағалау дескрипторы арқылы өзін-өзі бағалау. Интер. тақта, карта, тірек-сызба парағы.
Қызығу
шылықты ояту
Тұсаукесер
3 мин Сыни ойлауға үйрету модулі Суретпен, кестемен жұмысты түсіндіреді. «Визит карточкасы»
Өз ойым Болжам Қорытынды
Кестенің 1,2 бағанын толтырады, сыни тұрғыдан ойланып, болжам жасайды. Формативті бағалау. Интер. тақта,кесте парақшалары
Мағынаны тану
20 мин
Сыни ойлауға үйрету модулі.
ББЖӘТ.
Талантты және дарынды балаларды оқыту. ББ басқару және көшбасшылықКББүБжОБ Мәтінмен жұмыс.
ІІ топтық жұмысты ұйымдастырады.
1 топ – Қаңлылардың шаруашылығы.
2 топ- Металл өндірісі.
3 топ- Сауда қатынастар.
4 топ-Мәдениеті мен діні
Мәтінмен танысады. Ой бөліседі.Топта жұмыстанады. бағалау дескрипторлары арқылы топ басшысы бағалайды. Мәтін,флипчарт, суреттер, карта.
Ой толғаныс
3 мин Сыни ойлауға үйрету модулі:
Өз ойым Болжам Қорытынды
Кесте толтыру. Кестенің 3-ші бағанын толтырып ой қорытады. Формативті бағалау, өзін-өзі бағалау.
Үй тапсырмасы:
1 мин А деңгей- 2 жуан, 2 жіңішке сұрақ құрастыру.
В деңгей - «қаңлылар» сөзіне крассворд құрастыру.
С деңгей-Венн диаграммасы.
Қаңлылар/үйсіндер шаруашылығы мен тұрмысы. Үй тапсырмасын жазады. слайд
Бағалау
2 мин Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, үй тапсырмасы бойынша берілген тест тапсырмасында бірін-бірі бағалайды, бағалау дескрипторлары арқылы өзін-өзі бағалайды, топтық жұмыста топ басшысы бағалайды. Бағалау парақтары, критерийлер, дескрипторлар
Кері байланыс
1 мин ББмБА жаңа тәсілдер модулі:
-рефлексия әдісі Бағдаршам түстері арқылы қорытындылауды ұсынады.
Бағдаршам түстері арқылы бағалайды.
Қызыл- сұрағым көп...
Сары-сұрағым бар. Жасыл- бәрі түсінікті. Бағдаршам түстері.
Оқушының аты-жөні:
Жұмыс түрі Бағалау өлшеміі Дескрипторлары Балл
Тест тапсырмасы Үй тапсырмасына дайындығы Бірде-бір жауабы дұрыс емес немесе 1-2 жауабы ғана дұрыс
Жауаптарының 4-5 қате болды
Жауаптары жартылай дұрыс, бірақ 2-3 қате жіберген
Барлық жауабы дұрыс немесе 1 қате жіберді 2
3
4
5
«Сұрақтар шеңбері»
Шапшаңдығы, ой ұшқырлығы Жұмысқа қатысқан жоқ
Белсенділігі орташа, жауаптары қате болды.
Белсенді болды кейбір жауаптары қате болды
Белсенді болды, шапшаң әрі дұрыс жауап бере білді 2
3
4
5
Суретпен жұмыс. Болжам.
Ой қорытуы, қорытынды жасауы Жұмысты орындай алмады
Өзгенің ойын жалғастырды, ой қорыта білді, бірақ шапшаңдық жетіспеді
Тақырыпқа сай өз ойын жүйелі жеткізді.
Шапшаң өзгенің ойын жалғастырып, өз ойын қорыта білді 2
3
4
5
Топтық жұмыс Тақырып мазмұнын жеткізе білуі Топтық жұмысқа араласқан жоқ
Белсенділігі орташа, топта өз пікірін толық білдірген жоқ
Белсенділігі жақсы, топта өз пікірін білдірді, білімін толығымен пайдалана алмады
Белсенділігі жоғары болды, топта өз пікірін білдіріп, білімін пайдалана білді 2
3
4
5
Сабаққа қатысу белсенділігі. Сабаққа қатысу белсенділігі Мүлдем сабақта белсенділік танытқан жоқ
Белсенділігі төмен болды
Белсенді қатысып отырды
Өте белсенді, барлық тапсырмаларды орындауда белсенділік танытты 2
3
4
5
Қорытынды балл: 25-23 балл –«5»; 22-17 балл-«4»; 16- 10 балл-«3»; 9 төмен – «2».
Өз ойым Болжам Қорытынды
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Материалы / Тарихтан ашық сабақтар |
Көрсетілім: 2940 |
|
|
|
Қаңлылардың шаруашылығы мен тұрмысы
Тақырыбы: § 24 Қаңлылардың шаруашылығы мен тұрмысы
Мақсат Қаңлылардың мал шаруашылығы, егіншілік пен отырықшылық, түрлі кәсіпшіліктің даму ерекшеліктерін ұғындыру.
Міндеттері Қаңлылардың шаруашылығы мен тұрмысымен таныстыру.
Түрлі кәсіпшіліктің болғанын археологиялық деректер арқылы дәлелдеу.
Шаруашылықты жүргізу ерекшеліктеріне, үйсіндермен салыстыра отырып баға беру.
Күтілетін нәтиже Қаңлылардың шаруашылығы мен тұрмысымен, мәдениетімен, діни-наным сенімдерімен танысады.
Шаруашылықты жүргізу ерекшеліктеріне баға береді.
Қаңлылардың шет елдермен сауда байланысын дәлелдейді.
Қаңлылар мен үйсіндердің шаруашылығымен,тұрмысымен салыстырады.
Пәнаралық байланыс география, бейнелеу.
Түйін сөздер: Қаңлылар , шаруашылық, егіншілік, мал шаруашылығы, мәдениет, сауда т.б
Модуль: оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер ББЖӘТ. СТО. ББүБжОБ. АКТ.Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай білім беру.ББ басқару және көшбасшылық
Сабақ кезеңдері 7 модуль;
Әдіс-тәсілдер Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Ұйымдас тыру.
2 мин
Үй тапсыпма
сын сұрау
8 мин
5 мин ББмБА жаңа тәсілдер модулі Тренинг.
Сабаққа дайындығын қадағалау Бұл тренингте оқушылар болашақ мамандықтары туралы ой бөліседі.
ББЖӘТ.
Сыни ойлауға үйрету модулі: Тест жұмысын үлестіреді.
Тест жауаптарын инт.тақтада көрсетеді.
Тест орындайды, бірін-бірі бағалайды. Жауабы:
1в,2с,3а,4с,5с,6а,7а,8в.9а,10а,11а,12а
Бағалау дескрипторы арқылы бірін-бірі бағалайды,
бағалау парағына балл қояды. Тест парақшалары, инт. тақта.
Сыни ойлауға үйрету модулі.
АКТ І-ші топтық жұмысты ұйымдастырады.
1 топ - Қаңлылардың орналасқан жерін картадан көрсету.
2 топ- Қаңлылардың қоғамдық құрылысын тірек-сызба арқылы көрсету.
3 топ- Қаңлылардың ескерткіштері сәйкестендіру.
4 топ- Дерекнамамен жұмыс. Оқушылар тапсырмалар бойынша жұмыстанады. Формативті бағалау.
/Бармақ/
Бағалау дескрипторы арқылы өзін-өзі бағалау. Интер. тақта, карта, тірек-сызба парағы.
Қызығу
шылықты ояту
Тұсаукесер
3 мин Сыни ойлауға үйрету модулі Суретпен, кестемен жұмысты түсіндіреді. «Визит карточкасы»
Өз ойым Болжам Қорытынды
Кестенің 1,2 бағанын толтырады, сыни тұрғыдан ойланып, болжам жасайды. Формативті бағалау. Интер. тақта,кесте парақшалары
Мағынаны тану
20 мин
Сыни ойлауға үйрету модулі.
ББЖӘТ.
Талантты және дарынды балаларды оқыту. ББ басқару және көшбасшылықКББүБжОБ Мәтінмен жұмыс.
ІІ топтық жұмысты ұйымдастырады.
1 топ – Қаңлылардың шаруашылығы.
2 топ- Металл өндірісі.
3 топ- Сауда қатынастар.
4 топ-Мәдениеті мен діні
Мәтінмен танысады. Ой бөліседі.Топта жұмыстанады. бағалау дескрипторлары арқылы топ басшысы бағалайды. Мәтін,флипчарт, суреттер, карта.
Ой толғаныс
3 мин Сыни ойлауға үйрету модулі:
Өз ойым Болжам Қорытынды
Кесте толтыру. Кестенің 3-ші бағанын толтырып ой қорытады. Формативті бағалау, өзін-өзі бағалау.
Үй тапсырмасы:
1 мин А деңгей- 2 жуан, 2 жіңішке сұрақ құрастыру.
В деңгей - «қаңлылар» сөзіне крассворд құрастыру.
С деңгей-Венн диаграммасы.
Қаңлылар/үйсіндер шаруашылығы мен тұрмысы. Үй тапсырмасын жазады. слайд
Бағалау
2 мин Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, үй тапсырмасы бойынша берілген тест тапсырмасында бірін-бірі бағалайды, бағалау дескрипторлары арқылы өзін-өзі бағалайды, топтық жұмыста топ басшысы бағалайды. Бағалау парақтары, критерийлер, дескрипторлар
Кері байланыс
1 мин ББмБА жаңа тәсілдер модулі:
-рефлексия әдісі Бағдаршам түстері арқылы қорытындылауды ұсынады.
Бағдаршам түстері арқылы бағалайды.
Қызыл- сұрағым көп...
Сары-сұрағым бар. Жасыл- бәрі түсінікті. Бағдаршам түстері.
Оқушының аты-жөні:
Жұмыс түрі Бағалау өлшеміі Дескрипторлары Балл
Тест тапсырмасы Үй тапсырмасына дайындығы Бірде-бір жауабы дұрыс емес немесе 1-2 жауабы ғана дұрыс
Жауаптарының 4-5 қате болды
Жауаптары жартылай дұрыс, бірақ 2-3 қате жіберген
Барлық жауабы дұрыс немесе 1 қате жіберді 2
3
4
5
«Сұрақтар шеңбері»
Шапшаңдығы, ой ұшқырлығы Жұмысқа қатысқан жоқ
Белсенділігі орташа, жауаптары қате болды.
Белсенді болды кейбір жауаптары қате болды
Белсенді болды, шапшаң әрі дұрыс жауап бере білді 2
3
4
5
Суретпен жұмыс. Болжам.
Ой қорытуы, қорытынды жасауы Жұмысты орындай алмады
Өзгенің ойын жалғастырды, ой қорыта білді, бірақ шапшаңдық жетіспеді
Тақырыпқа сай өз ойын жүйелі жеткізді.
Шапшаң өзгенің ойын жалғастырып, өз ойын қорыта білді 2
3
4
5
Топтық жұмыс Тақырып мазмұнын жеткізе білуі Топтық жұмысқа араласқан жоқ
Белсенділігі орташа, топта өз пікірін толық білдірген жоқ
Белсенділігі жақсы, топта өз пікірін білдірді, білімін толығымен пайдалана алмады
Белсенділігі жоғары болды, топта өз пікірін білдіріп, білімін пайдалана білді 2
3
4
5
Сабаққа қатысу белсенділігі. Сабаққа қатысу белсенділігі Мүлдем сабақта белсенділік танытқан жоқ
Белсенділігі төмен болды
Белсенді қатысып отырды
Өте белсенді, барлық тапсырмаларды орындауда белсенділік танытты 2
3
4
5
Қорытынды балл: 25-23 балл –«5»; 22-17 балл-«4»; 16- 10 балл-«3»; 9 төмен – «2».
Өз ойым Болжам Қорытынды
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Автор Мендешева Жансая Маратовна
БҚО облысы, Орал қаласы №1 жалпы орта білім беретін мектеп
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
Авторлық бағдарлама |
Коучинг жоспарлары |
Мектеп әкімшілігі |
Мектептен тыс мекемелер |
Сыныптан тыс жұмыс |
Оқушымен жұмыс |
Тәрбие сағаты |
Ата-аналармен жұмыс |
Қосымша жинақтар |
Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар |
Қазақ тілінен ашық сабақтар |
Әдебиеттен ашық сабақтар |
Открытие уроки по русскому языку |
Уроки литературы |
Ағылшын тілінен ашық сабақтар |
Биологиядан ашық сабақтар |
Химиядан ашық сабақтар |
Физикадан ашық сабақтар |
Математикадан ашық сабақтар |
Информатикадан ашық сабақтар |
Тарихтан ашық сабақтар |
Географиядан ашық сабақтар |
Адам және қоғам пәнінен ашық сабақтар |
Психологиядан ашық сабақтар |
АӘД пәнінен ашық сабақтар |
Өзін-өзі тану пәнінен ашық сабақтар |
Құқықтан ашық сабақтар |
Экономикадан ашық сабақтар |
Музыкадан ашық сабақтар |
Технологиядан ашық сабақтар |
Дене шынықтыру пәнінен ашық сабақтар |
Сызу сурет пәндерінен ашық сабақтар |