|
|
Тақырыбы: Глобус – Жердің моделі
Мақсаты:
Білімділік: Оқушыларды глобустың түрлерімен таныстыру, олардың негізгі ерекшелігін көрсете отырып, қалай пайдалану керектігін түсіндіру.
Дамытушылық: «Экватор», «параллель», «меридиан», «градус торы» ұғымдарын қалыптастыру. Ғаламшардың жартышарлары мен полюстері туралы аяқталған түсінік қалыптастыру.
Тәрбиелік: оқушыларды жауапкершілікке, достық қарым-қатынасқа, білімпаздыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақты жүргізу әдіс-тәсілдері: көрнекіліктер арқылы түсіндіру, ассоциация, сұрақ-жауап, тірек сызба, Жигсо стратегиясы
Көрнекіліктері: оқулық глобус, жер шарының жарты шарлар картасы, атлас, кескін карта,насихаттық материалдар.
Сабақтың барысы
Кезең Мұғалім әрекеті Оқушылар әрекеті
1. Ұйым-дастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу. Түгелдеу. Сабаққа дайындығын тексеру.
Амандасады Кітап, дәптерін шығарып сабаққа дайын отырады.
2. Үй тапсырмасын сұрау. 1) Үй тапсырмасын тексеру . «Өрмекші торы» тренинг Өткен тақырыпты қайталау
2) Географиялық фигуралар бойынша топқа бөлу. Топ ережесін құрастыру
Топ ережесі:
Тәртіп
Ұйымшылдық
Әділ бағалау
Тыңдау
Көмек көрсету3. Оқушылар үй тапсырмасын айтып, қосымша сұрақтарға жауап береді.
3. Жаңа материалға көшу кезеңі
Тірек білімді актуалдау.
1)Глобусты көрсетіп не білетіндерін сұрап, «Глобус» ассоциация жаздырту
Географиялық бойлық
мұхиттар
Шар тәрізді
Материктер Бехайм жасаған
Дәптерлеріне тақырыпты
жазады.
4. Жаңа мате-риалды меңгерту кезеңі.
4. Жаңа мате-риалды меңгерту кезеңі.
Мәтінмен жұмыс. Жигсо стратегиясы. Топқа тапсырма беру
1 топ Глобус
2 топ Географиялық ендік Географиялық бойлық
3 топ Градус торы
4 топ Географиялық ендік мен бойлықты анықтау
1. 1,2,3,4 нөмірге бөліну
2. Қонаққа бару.
3. Қонақтан оралу.
4. Топпен талқылау.
5. Мазмұндау
Сергіту сәті Крокодил ойынын ойнату.
5. Жаңа тақы-рыпты бекіту кезеңі
«Дұрыс-бұрыс?» ойыны (егер дұрыс болса шапалақ ұрамыз)
1.Жер шарында 2 полюс бар. (дұрыс)
2.Жер өз білігін айналғанда оның полюстері айналмайды. (дұрыс)
3.Экватор сөзі «түскілік» мағынаны білдіреді. (бұрыс)
4.Жерді тең екі жарты шарға меридиан бөледі. (бұрыс)
5.Жер экваторының ұзындығы 40000 километр. (дұрыс)
6.Қорытынды Бүгінгі сабақта, Глобус - Жер шарының бірнеше кішірейтіліп берілетін нақты бейнесі екенін білдік
6. Бағалау кезеңі
Топтар бір бірін бағалайды.
7.Үйге тапсырма
11, 12 параграфтарды оқу, эссе жазу
Мұғалімнің тапсырмасын күнделіктеріне жазады.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |