|
|
Тақырыбы: Сиқырлы сандар
Мақсаты: 10-ға дейінгі сандардың сандық құрамын анықтау, көршілесін атау:сандарды
салыстыру ұғымдарын түсініктілік пен тұрақтылыққа жеткізу.
Міндеттері:
1.Балаларды заттың орнын санмен белгілеуге,ретімен санауға, 10-ға дейін санның сандық
құрамын анықтауға және салыстыруға үйрету.
2.Ақыл-ой қабілетін, өз бетінше ойлауын дамыту.
3.Жылдамдыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.
Құралдар: әткеншек, құлыншақ, піл, лақ, қоян, ұлу, сандар, үлестірмелі материалдар.
Сабақ барысы.
1.Ұйымдастыру кезеңі.
Құрал-жабдықтарын түгендеп, тыныш отырғызу.
Мақсаттық бағыттау.
Амансың ба, жер ана!
Амансың ба, алтын күн!
Амансың ба, достарым,
Мен де аман алдыңда.
2.Оқушылардың білім, білік дағдыларының өзектілігін анықтау.
Достардың балалардан көмек сұрай келгенін айту.Олар әткеншекке отыру үшін қолдарындағы билетте көрсетілген санға сәйкес келетін орынды таба алмай жүргенін және сол орынның ұсынған тапсырмасын орындай алмай өздерінен көмек сұрай келгенін айту.
3.Сиқырлы сандар
1.Құлыншаққа көмектесу үшін 10-ға дейін санау. Ретімен санды қою. Тура және кері санау.
Тапсырманы орындап болған соң құлыншақтың нешінші екенін анықтау.
2.2-ші билеттің иесін тауып, соған көмектесу.
Тапсырма:
1.Санды цифрмен сәйкестендіру. Ол үшін үлестірмелі карточкалардағы заттарды
Санап, қасына цифрмен жазып көрсету. Соңынан қоянды екінші орынға отырғызу.
2.Сергіту сәті: «Қояндар».
Ұзын құлақ сұр қоян Қарап еді артына
Естіп қалып сыбдырды Қиығын сап көзінің
Ойлы-қырлы жерлермен Келе жатқан томпаңдап
Ытқып-ытқып жүгірді. Көжегі екен өзінің.
3.Келесі 3 сан көрсетілген билеті бар пілге көмектесу. Ойын ойнау. «Қай сан жоқ?»
Берілген үлестірмелі карточкадан қай сан түсіп қалағанын және сол санның сандық
құрамын анықтауларың керек.Ойын соңында пілдің нешінші орынға отыратынын
айту қажет.
4.Ұлудың нешінші екенін анықтау үшін оған да көмектесу.
3.Тапсырма:
Алдарындағы қағазға айтылған геометриалық пішіндердің суретін салу яғни,қағаздың
ортасына дөңгелекті, дөнгелектің сол жағына шаршыны, оң жағына ұшбұрыштың
суреттерін салып көрсету және ретімен санап айтып беру.
5.Келесі лақтың нешінші екенін анықтау. Оған берілген тапсырмарындағы
карточкалардағы сандарды салыстырып, ауызша оқып берулерін сұрау.
4.Бекіту.
Әткеншекке отырып достарды қайталап ретімен санау. Неден кейін не отырғанын
айтқызу.
5.Қорытындылау.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
|
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |