Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Мұхтар Әуезов. Әбілмансұр.


Мұхтар Әуезов. Әбілмансұр.

Тақырыбы Мұхтар Әуезов. Әбілмансұр.

Мақсаты
Оқушыларды талдауға, талқылауға, салыстыруға, қортынды жасауға үйрете отырып тақырыптың мазмұнын өздері ашуға дағдыландыру.Ойлау қабілеттерін, тілдік, сөздік қорларын дамытып, адамгершілікке, қасиетті мұраларын құрметтей білуге  тәрбиелеу 
Күтілетін  нәтиже Мәтіннің  негізгі мазмұның өз  беттерімен ұғынады,топ мүшелерінің пікірімен ортақ тұжырым жасауға, бағалауға, ойды жүйелі жинақтауға үйренеді 
Түйінді идеялар Ер басына күн туса
Ереуіл атқа ер салар. (мақал)
 
Сабақ кезеңдері Сабақтың мазмұны
Мұғалімнің іс-әрекеті            Оқушының іс-әрекеті                                                
                                                                           Бағалау рессурс. Шаттық шеңбері: Мұғалім оқушылармен бірге шеңберге тұрып,
- Шаттық болып тұрайық жылы жүзбен 
 - Бізге келсін қуаныш, нұр іздеген  
- Шуақ толған жанымыз, жүрегіміз  
- Үлгі алсын көрген жан мына бізден 
2. Топқа бөлу. «Ротациялық үштік» Мұғалім бір,екі, үш рет шапалақтағанда бір,екі немесе үш адамнан бірігеді. Бірнеше рет қайталанады. Солай екі топқа бөлінеді. Бағалау жүйесімен таныстыру
3. «Жинақтау – интервью» - ұққаныңыз,түйгеніңіз, білгеңіңіз, үйренгеңіңіз.1- ші топтан – бір оқушы, 2-ші топқа сұрақ қояды,әрі қарай жалғасады
 
4. «Жұбынды тап» топтарға сұрақтар мен жауаптар таратылады 
 
1. Сөзжұмбақ шешу. Абылай деген сөз шығады. 
-  Ол туралы не білесің?
2. «Сызбаны сөйлет»
3. Бейнетаспа «Дегдар Абылай»
4. « Оқы,айт,сахнала» стратегиясы бойынша топтарға мәтінді бөліп беру
1топ- бірінші үш абзац,
2 топ- 4,5,6 абзацтар
5.Релаксация
 
6. Сөздік жұмыс  - Сөздерді сөйлет
Әбілмансұр, Сабалақ, Абылай
 
- Балалар шеңбер болып тұрады
- Өздерін көрсетеді
- Жүрек тұсын көрсетеді
- Бір-бірлерін көрсетеді
 
 Ретсіз жүріп ойнайды
 
 
 Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар
 
Өз жұптарын іздеп табады.
 
 
Өз ойларын ортаға салады 
 
Мұхтар Әуезов туралы айтады
Оушылар қарайды
Мұқият оқиды, бір-біріне айтады, сахналау үшін ролдерді бөліп дайындалады. 
 
Ойнап, билейді
Өз білгендерін ортаға салады
 
Үш шапалақ
 
 
 
Үш шапалақ
Смайлик
 
Смайлик
Смайлик  арқылы бір-бірін  бағалайды
Смайлик
 
Үш апалақ
 
Смайлик Слайд 1-3 
В
кеспе қағаздар
Қортынды
5мин 1 топ – топтастыру
 
2топ – проблемалық  полемика
Кім шапшаң – Инсерт Ауезов кім? деген сұраққа жауап береді
«Әбілмансұр» әңгімесі бойынша сұрақтарға жауап береді
кесте толтырады Стикерлер арқылы бағалайды Слайд 11-12
 
Слайд 13
 
Қосымша оқу  3мин
Үйге тапсырма 1. Мәтінді оқу, түсінгенің суретке салу
2. 186 бет кесте толтыру
 
Слайд 14
Рефлексия
5 мин 1. «Ашық микрафон» Соңғы сөзді мен айтамын Микрофонға келіп тақырып бойынша түсінгендерін айтады Бағалау парағы Слайд 15
Видео
Не  сәтті өтті? 
Нені  дамыта аласыз? Оқушылардың белсенділігі, уақытты тиімді падаланды,  проблеманы шешу жолдарын  іздеуді үйренді, сабаққа деген қызығушылықтары артты, топта жұмыс жасауды меңгерді
 

Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Б.Майлин Күлпаш
«Жас Мұхтар» Ахмет Әуезов
Мұғалім ол біздің. Сөйлем түрлерін қайталау
Абылайдың хандығы
Нәтиже сабақ
Атан түйе шөккен жер
Ғафу Қайырбеков. Алғашқы қоңырау.
Орта мерзімді жоспар
Екі өрнектің квадраттарының айырымының формуласын қолдану
Графикалық және мәтіндік ақпараттарды өңдеу
Бөлім: Уроки / Тарих | Көрсетілім: 2609 | Қосты: NA | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык