|
|
Қыпшақ хандығы
Орта ғасырлардағы Қазақстан тарихынан
7-сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы |
Қыпшақ хандығы |
||
Сабақтың мақсаты |
Қыпшақ мемлекетінің құрылу және ХІІ ғасырдың екінші жартысындағы биліктің әлсіреу себептерін біледі. Қыпшақ хандығы жайлы оқушылар тақырыпты топпен талқылай отырып, түсінеді. Бірін-бірі үйренуге жетелейді. Өз бетімен жұмыс жасауды, өзінің пікірін дәлелдеуді, бірін-бірі бағалауды үйренеді. |
||
Нәтижесі |
«Қыпшақ хандығы» жайлы оқушылар тақырыпты топпен талқылай отырып, түсінеді. Айтылған пікірлерді тыңдай білуге, бағалауға үйренеді. |
||
Сабақтың әдіс-тәсілі |
Модульдер негізінде: жұптық, топтық әдістер, Блум таксономиясы, АКТ, СТО стратегиялары: «Қызығушылықты ояту», «Сиқырлы сандық», ЖИГСО |
||
Сілтеме |
Орта ғасырлардағы Қазақстан тарихы 7-сынып
|
||
Сабақтың көрнекілігі |
Интербелсенді тақта, маркер, плакат, суреттер, смайликтер, үлестірмелі парақшалар |
||
Кезең |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыты |
Блум таксономиясы |
Ұйымдастыру. «Дешті қыпшақ», «Половшылар», «Командар» топтарына бөлу. |
Оқушылар топтарға бөлінеді. |
3 минут |
Білу |
«Қызығушылықты ояту». Үй тапсырмасы ретінде «Наймандар мен Керейіттер» тақырыбына жазған эсселерін оқып, сұрақтар қойылып, жаңа сабақтың тақырыбы айқындалады. |
Үйге берілген тапсырма бойынша ашық сұрақтарға жауап береді. |
6 минут |
Түсіну |
Қыпшақтардың этникалық құрылымын, қоныстанған жерлерін, қоғамдық құрылымын, саяси жағдайы, шаруашылығы жайлы топтық талқылау жүргізеді. ЖИГСО әдісі. |
«Қыпшақ хандығы» тақырыбын кітаптан оқып түсінеді, топпен талқылайды. Әр оқушы өздеріне берілген сұрақтарды тауып, топ мүшелеріне түсіндіреді. |
10 минут |
Қолдану |
Топтық жұмыстар. Интербелсенді тақта арқылы үш топқа да орта ғасырлардағы мемлекеттерді салыстыру тапсырмасы берілді. Постер қорғау. |
Оқушылар берілген тапсырманы орындайды, айырмашылықтарын көрсетіп, талдау жасалады. |
7 минут |
Сергіту сәті |
«Егер де мен» |
Оқушылар жалғастырады |
1 минут |
Талдау |
Оқушылар жұптарымен отырып, бүгінгі сабаққа байланысты бір-біріне сұрақ-жауап береді. |
Оқушылар жұбымен отырып, парақшадағы берілген сұрақтарға жауап жазып, өз-өздерін тексереді. |
6 минут |
Жинақтау |
«Сиқырлы сандықша» Оқушылардың алған білімдерін жинақтау мақсатында сұрақ-жауап ұйымдастырылады.
|
Тақырып бойынша оқушылар сұрақ жазып,оны сандықшаға салады. Қайтадан әр оқушы сандықшадан сұрақ алып, жауап береді. Білімдеріне қарай бағаланады. |
7 минут
|
Бағалау |
Топтық және өзін-өзі бағалау. Топ жетекшілеріне алдын-ала бағалау парақшалары тапсырылады.
|
Білімдерін қорыту. Бағалау критерийлері бойынша сабақтағы өзінің, топтың, басқа топтардың жұмысына баға береді. |
5 минут |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
|
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |