Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Уроки / Ашық сабақтар |
Көрсетілім: 3780 |
|
|
|
Тіл дамыту
Сабақтың тақырыбы: Тіл дамыту
Сабақтың мақсаты Топтық жұмыс арқылы оқушылардың еліміздің суретшілері туралы білімдерін толықтыру.
Міндеттері Оқушылардың сын тұрғысынан ойлау қабілетін, сөздік қорларын дамыту, сөйлеу мәдениетін қалыптастыру, ауызекі сөйлеу тілдерін жетілдіру, өлең жазу қабілеттерін қалыптастыру, өнер адамдарын құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі Аралас сабақ
Әдіс-тәсілдері Сұрақ-жауап, талдау,мәтінмен жұмыс, ауызша-жазбаша, диалог, ой қозғау,синквейн.
Сабақтың көрнекілігі Оқулық, интерактивтік тақта, бейнесуреттер (презентация), плакат, бағалау парағы,т.б.
Пәнаралық байланыс Бейнелеу өнері
Ұйымдастыру кезеңі
Үй жұмысын тексеру
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
4-тапсырма «Ә.Қастеев атындағы мемлекеттік өнер мұражайы»тақырыбында әңгіме құру./слайдтарды көрсету/ Оқушылар жауап береді.
Жаңа сабақ
Мұғалімнің іс-әрекеті
1. Балаларды 3 топқа бөлу.
2. Бағалау парақтарын тарату (Оқушылар әр тапсырмадан кейін бір-бірін бағалап отырады).
3. Бейнесуреттерді көрсетеді. /Ә.Қастеев,Ж.Қайрамбаев суреттері көрсетіледі./ Оқушының іс-әрекеті
1. Стикерлердің түстері бойынша топқа бөлінеді.
2. Көреді, ойланады, жауап береді
3.Оқушы жеке өзі оқып алады.
Ой шақыру әдісі.«Олар кімдер?»
4. Мұғалім әр топқа суретшілер туралы мәтіндер таратады.
5.1-топ Ә.Қастеев
2-топ Ж.Қайрамбаев
3-топБ.Табылдиев
6 . Бақылайды. 2 Оқиды,ойлайды,өз ойларын қорытады
3 Топпен талқылайды.
4 Мәтінді оқиды.
5 Мәтін бойынша тірек сызба құрып,қорғауға дайындалу
Әр топқа жеке тапсырмалар беру. Топтық жұмыс. Сөйлемдерге синтаксистік талдау жасау. І топ.Ә.Қастеевтің шығармашылығы сан қырлы. ІІ топ.Балтабай Табылдиев 1940 жылдың 6 наурызында Қызылорда облысының Тереңөзек ауданында дүниеге келген. ІІІ топ.«Балдырған»балалар журналымен шығармашылық байланыс орнатады.
3-тапсырмадағы мәтіннен етістіктерді теріп жазып,қалау райға айналдыру.
Қорыту. Күтілетін нәтиже
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Синквейнді жазу ережесі:
1. (бірінші жол – БІР сөз, зат есіммен көрсетілген өлеңнің тақырыбы);
2. (екінші жол – ЕКІ сөз, тақырыпқа байланысты сын есімдер);
3. (үшінші жол – ҮШ сөз, тақырыпқа байланысты етістіктер);
4. (төртінші жол – тақырыпқа қатысты ТӨРТ сөзден тұратын сөйлем);
5. (бесінші жол – БІР сөз – бірінші сөздің синонимі). Оқушылар бірігіп бес жолды өлең шығарады
Бағалау
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Бақылайды, бағалайды. Бақылау парағына ұпайларын қояды.
Үйге тапсырма
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Тапсырмаларды беру. (тақтадан көрсету)5-тапсырма.4-тапсырмадағы мәтінді көшіріп жазып,сөйлемдердегі тұрлаулы мүшелерді табу.
Әр топ өз мәтіндерін мазмұндайды. Күнделікке жазады.
Түсінбесе сұрайды
болады.
«5»-30-24; «4»-23-17; «3»-17-10
Оқушының бағалау парағы
№ Оқушының аты-жөні Үй жұмысы Топтық жұмыс Суретпен жұмыс №1 тапсырма
№2 тапсырма Синквей н Ортақ баға
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |