Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Білімді тиянақтау


Білімді тиянақтау

Білімді тиянақтау

Сабақтың тақырыбы: Білімді тиянақтау

Сабақтың мақсаты:

  • Білімділік: Өткен сабақтарда алған білімдерін пысықтауға қайталау есептерін шығарып, оқушылардың білім деңгейін тексеру, алған білімдерін тиянақтау.
  • Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін дамыту. Тапқырлыққа, ізденпаздыққа, алғырлыққа, ұқыптылыққа баулу. Пәнге деген қызығушылығын арттыру.
  • Тәрбиелік: Достыққа, үлкенді сыйлауға, кішіге құрмет көрсетуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Бекіту, пысықтау.

Сабақтың жұмыс түрлері: топпен, жұппен, жеке дара, өздігінен.

Сабақтың көрнекіліктері: топ аттары, геометриялық фигура, тапсырмалар, алгоритм, бағалау парағы, ұрандар.

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

- Сабаққа дайындығын тексеру.

«Менің тілегім» ойын түрінде (әр топтағы оқушылар қолдарын қосып ұстап, бір – бірінежақсылық тілейді)

 

ІІ Үй тапсырмасын тексеру:

(Әр топтағы спикерлері тексеріп, бағалау парағына белгілейді)

№6 109 бет және Ойлан, тап. /Дұрыс жауап беріледі/

 

ІІІ Білімді тиянақтау сабағы:

Дәптерімізді ашып, бүгінгі күнді жазамыз. Ақпанның бірі. Мінездеме берейікші? Айдың ерекшеліктерін атайықшы? Кім айтады?

Ақпан – ай аты, қыс мезгілінің соңғы айы, ең қысқа ай 28-29 күн.

Бір – сан

  • Сабағымызды әдеттегідей топпен жұмыс істейміз. Әр топта спикер бар. Ол сарапшы, бағалаушы.

Сонымен, сабағымызды бастайық.

1 кезең: ТАЛАП ұраны: «Талаптыға нұр жауар»

Бұл кезеңде әр топ атын шығару үшін, мына тапсырманы орындайды.

1 топ – үшбұрыш

2 топ – шаршы

3 топ – тік төртбұрыш

4 топ – шеңдер

Бұл тапсырманы орындауға қандай білім қажет болды?

2 кезең: ЕҢБЕК ұраны: «Еңбек - бәрін жеңбек»

Бұл кезеңде математикалық диктант өткізіледі. Мұқият тыңдаймыз.

Мынадай өрнекті жаз:

3 онд 5 бірл пен 4 онд қосындысы болатын;

8 онд 2 бірл пен 5 онд айырмасына болатын;

2 онд 5 бірл пен 4 білр қосындысы болатын;

5 онд 3 бірл пен 8 бірл айырмасы болатын; өрнектер жазып шық.

 

Бұл тапсырманы орындауға қандай білім қажет болды?

 

3кезең: ТЕРЕҢ – ОЙ

ұраны: «Терең – ой адамның ең жоғарғы шығармашылық қасиеті»

Яғни, бұл кезеңде оқулық, дәптермен жұмыс орындалады.

№3 111 бет

Шарты:

Қиып алды – 8м, 9м.

                                              28 м

Қалды - ?

Шешуі: 1тәсіл    28-(8+9)=11 м

             2 тәсіл     8+9=17 м        28-17=11м

Жауабы: 11 метр сым қалды.

Бұл тапсырманы орындауға қандай білім қажет болды?

Келесі тапсырма: карточка таратылады.

1 топ: үшбұрыш а-7 см, в-4 см, с-7 см.                      Р-?  18см

2 топ: тік төртбұрыш а-3см,в-6см.                             Р-?  18 см

3 топ: шаршы а-3 см                                                    Р-?  16см.

4 топ:   Фигура   а-2см, в-3см, с-5см, д-6 см             Р-?   16 см

 

Бұл тапсырманы орындауға қандай білім қажет болды?

 

Әр  топтың спикерлері бағалау парағына бағалап, ұпай санын жазады, мұқият болыңдар.

 

4 кезең: Қанағат Рефлексия

Әр топқа тапсырма беріледі. Бұл тапсырманы орындарында шығарып, кім тез шығарады.

№4     112 бет

1сағ.45мин.* 2сағ.45мин                              2тәул.7сағ.* 2тәул.6сағ.

1сағ.45мин.* 1сағ.40мин.                              2тәул.7сағ.* 3тәул.7сағ.

 

Бұл тапсырманы орындауға қандай білім қажет болды?

 

 

Мынадай кеңес бергім келеді:

«ТАЛАП, ЕҢБЕК, ТЕРЕҢ – ОЙ, ҚАНАҒАТ...» - ұлы ақын Абай Құнанбаевтың осы асыл сөздерін кілт ретінде пайдаланып, келесі тапсрыманы орындау:

1сөз / ТАЛАП/            2сөз  /ЕҢБЕК/

42+3        Л-65              93-5     К-88

38+8        А-46              65-6    Е-39

60+5        П-90              41-2    Б-59

10+70      А-80             56+2    Ң-58

94-4         Т-45              63-1    Е-62

   Өрнектің мәнің тауып-өсу ретімен қойып шық.

 

3 сөз /ТЕРЕҢ-ОЙ/                         4 сөз /ҚАНАҒАТ/

О-61                                               Н-42  

Р-31                                                А-51

Е-21                                                Ғ-67

Т-11                                                А-33

Й-71                                                Қ-29  

Е-41                                                Т-88

Ң-51                                                А-73

Сандарды өсу ретімен қойып шық.

 

Ал, енді кім Абай Құнанбаевтың бұл өлеңін айтып береді?

«Ғылым таппай мақтанба»

Қорытындылау.

Бағалау.Үйге тапсырма.


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Үш таңбалы сандарды оқу, жазу, және салыстыру.
Үш таңбалы сандарды оқу, жазу, және салыстыру.
Шаршы.
Амалдарды орындаудың рет-тәртібі. Жақшалар
Білімді тиянақтау
Фигураларды бөліктерге бөлу және құрастыру
Фонетикадан өткенді қайталау
Бөлшек – рационал өрнектерді тепе-тең түрлендіру
Құс шаруашылығы ашық сабақ
4 саны мен цифры. Төртбұрыш. Шаршы.
Бөлім: Уроки / Математика | Көрсетілім: 1785 | Қосты: Хакимова Алия Джумагалиевна | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык