|
|
Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі
Күні |
Қысқа мерзімді сабақ жоспар |
||||
Сыныбы |
8 |
||||
Пәні |
Әдебиет |
||||
Тақырыбы |
Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі |
||||
Сілтеме |
Электрондық оқулық. Интернеттен қосымша мәлімет. Оқулық. |
||||
Мақсаты |
Т.Әбдіковтің өмірі жайлы және «қонақтар» атты әңгімесінің тақырыбын біледі.Жазушының стильдік шеберлігін таниды. |
||||
Оқыту нәтижесі |
Әңгіменің негізгі идеясын түсінеді.Бөлімдерге тақырып қоюды үйренеді.Әңгіменің шарықтау шегін тауып, қорытынды шығара алады. |
||||
Түйінді идеялар |
«Ата-ананың қадірін балалы болғанда білерсің» атты мақалды қолдана отырып ой түю. |
||||
Блум таксономиясы |
7 модуль |
ресурстар |
Сабақтың мазмұны |
||
|
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
|
Жас ерекшеліктеріне қарай білім беру |
Топтастыру |
Ұйымдастыру.Абай Құнанбаевтың «Қыс» өлеңінің бір шумағы арқылы топқа бөлінеді. |
Әр тармағын қиып алып оқушыларға таратып, сол тармақтарды құрастыру арқылы 4 топқа бөлінеді. |
Қадағалау. |
Білу |
Диалогтық оқыту. Сұрақ -жауап |
Жұптық жұмыс |
«Қонақ» дегенді қалай түсінесің ? Төлен Әбдіков туралы не білесің? |
Осы тақырыпқа байланысты әрқайсысы жеке-жеке сұрақ дайындайды, сол сұрақтарды бір-біріне беріп, оған жауап алады. |
Марапаттау. |
Түсіну. |
Сыни тұрғыдан ойлау. |
Ауызша мазмұндау Табыс критерилерін құрастыру. |
Әңгімені 4 бөлімге бөліп, төрт топқа бөліп беру. |
Әр топ өздеріне берген бөлімдерді оқып, оған тақырып қойып, мазмұндау. |
Жұлдызша арқылы бағалау. |
Қолдану |
АҚТ-ны қолдану. Қабілетті және дарынды балалармен жұмыс.
|
Жазушының өміріне шолу. |
Жазушының өмірі жайлы және қызмет атқарған, білім алған жерлері тулы мәліметті деңгейіне қарай іздету. |
А, С деңгейлеріне ұялы телефонын пайдалану арқылы қосымша мәлімет іздеу.Ал туған жері, орындарының орналасқан жерлерін Б деңгей оқушы интернеттен іздейді.атқарған қызмет |
Марапаттау. |
Талдау |
Сын тұрғысынан ойлау |
|
Эссе жазу «Ата-ана алдындағы борышым», Әке үміті» |
Табыс критерийлеріне сүйене отырып, өздерінің ұнаған тақырыптарына оқиға желісін еске түсіре отырып, ой толғау. |
Табыс критериясы А)Ата-ана туралы ғана ой жазу. (1) Ә)Әңгіме мазмұнын негізге ала отырып жазу. (2) Б)Өмірдегі нақты оқиғаларға тоқталу. (3) Өзара бағалау, өзін өзі бағалау. |
Жинақтау |
Сыни ойлау. |
Электрондық оқулықты қолдану арқылы кері байланыс. Сұрақ- жауап |
Баласының іс-әрекеті дұрыс па? Неге? Ерғабылдың арманы қандай еді? Ата-анаң саған қандай үміт артады? |
Осы сұрақтар арқылы кейіпкерлерге мінездеме береді.Жағымды, жағымсз кейіпкерлерді ажыратады. Олар туралы өз ойларын жеткізеді. |
Мадақтау |
Бағалау |
|
Жеке, топпен бағалау. |
Жұлдызша, смайлинг және түсті қағаздар арқылы бағалау. |
Сабақ барысында жинақтаған бағаларын жинап, өздері қорытынды бағаларын шығарады. |
Жиынтық бағалау. |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |