Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Уроки / Қазақ тілі |
Көрсетілім: 4956 |
|
|
|
Күшейткіш үстеу
Сабақтың тақырыбы: Күшейткіш үстеу
Сабақтың мақсаты : Күшейткіш үстеудің қимыл мен сынның белгісі мен сапасын күшейтіп не солғындатып көрсетуін меңгерту. өз пікірін ашық, еркін айтуға төселдіру, шығармашылық қабілеттерін артыру.
Нәтижесі: сыни тұрғыдан ойлай білуге қалыптасады, топта пікірлесіп, ортақ шешімге келуге дағдыланады, өзін-өзі бағалай алады, өз жұмысын кластастарының жазғанымен салыстырып, өзін-өзі реттей алады,
Түйінді идея: тіл мәдениеті, сөз байлығы, сөздік қоры, шығармашылық қабілеттері дамиды, сөйлеу мәдениеті қалыптасады.
Уақыты Ресурс Оқыту формасы Сабақтың мазмұны
Мұғалім әрекеті
Оқушының әрекеті
3 Маркер, А4
Форматты қағаз. Топтастыру
Блум жүйесі Психологиялық тренинг. « Біз бақыттымыз»
Бағдаршам арқылы тәттілердің түсімен үш топқа бөлінеді. Қызыл түсті топтар оң жаққа, жасыл түсті топтар сол жаққа, сары түсті топтар ортаға отырады.
10
Интербелсенді тақта
Білу Күшейткіш үстеулерді анықтау үшін әр түрлі бейнеде суреттер көрсетіледі. Оқушылар ереже шығарады, мысалдармен дәлелдейді..
Өте әдемі, тым биік, жөнсіз сөйлейді, әбден шаршаған.
Сұрақ. Күшейткіш үстеу қандай сөз табымен тіркесіп тұр?
Қимылдың сипатын бұл жерде қалай көрсетеді Оқулықпен жұмыс. 312 - жаттығу.
Тақтаға екі оқушы шығады да, күшейткіш үстеулерді табады.
«Қараталым- арайлым» Күшейтпелі үстеулерді қатыстыра отырып, шағын әңгіме жазады.
Өзге үстеулермен салыстырып, айырмашылығын айту
Семантикалық кесте.. Слайд -1
. Күшейткіш үстеулердің қандай сөзбен тіркесіп тұрғанын ажыратады. (қызыл түсті таңдаған топтар үшін)
Жасыл түсті таңдаған топтар постерге жазып, дәлелдеп қорғайды.
Сары түсті таңдаған топтар (мөлшер, мекен, сын-қимыл бейне үстеулерін және күшейткіш үстеулерді +, - , таңбасымен белгілейді)
2
Оқулық, қызықты грамматика-лық тапсырмалар.
Жинақтау
Шығармашылық тапсырмалар
Күшейткіш үстеулерді қатыстыра отырып, өлеңді әрі қарай жалғастыру қажет.
Ең ақылды баламын,
Т ым ерекше боламын,
Үздік білім аламын...
«Ең биік, ең алып және ең тамаша» тақырыбында өздері
білетін қызықты мәліметтер жазып шығады.
Әр топ «от шашу» әдісі арқылы қол шапалағымен бір-бірін ынталандырады.
2 Үйге тапсырма Көркем әдебиеттерден мысалдар теріп жазу.
Рефлексия
Не білдім?
Нені білгім келеді?
Оқушылар топтарының түстеріне қарай стикерлерге бүгінгі сабақтың маңыздылығы және алған әсерлерін жазып шығады.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |