|
|
Шаршы мен тік төртбұрыш
№3 орта мектеп
Тақырыбы: Шаршы мен тік төртбұрыш
(математика)
Өткізген: Л.Жандосова
2 б сынып
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың шаршы мен тіктөртбұрыш туралы білімдерін тиянақтау.
Сабақ кезеңі:
- Ұйымдастыру жұмысы
Оқушылардың сабаққа зейінін аудару. Бұрыштар түрлері бойынша топқа бөлу. I-L (тік), II- (сүйір), III- (доға
- Үй жұмысы
№ 5 Мәндері бойынша әріптер шығады.
98-90=8 (г) 46-6=40 (м) 20+6 =26 (р)
86-80=6 (с) 58-50=8 (е) 40+7=47 (и)
55-50=5(о) 36-30=6 (т) 70+4=74 (я)
(геометрия)
Бұл біздің бүгінгі баратын аралымыздың аты.
- Актуалдау
Геометрия – математиканың бір бөлігі. Осы сөз туралы не білесіз? (Геометриялық фигуралар)
Геометрия өте ертеден-ақ дамыған.
Тақтада қандай фигуралар көріп отырсыздар? № 1
Қайсысы артық? Неге?
Ертегі бойынша түсінік беру.
Қалған фигуралар ұқсастығы мен артықшылықтарын табу.
Жаңа сабақ тақырыбын айту. Күнделікті өмірде көп кездеседі?(оқушылар ойы)
Практика бөлімі.
Жұптық жұмыс.
Біздің партамызда фигуралар жатыр.
- Көршіңдеегі фигуралармен өзіңдікін біріктір.
- Атын ата.
- Қол жұмысымен фигура жасау № 2 салыстыру.
- Тіктөрбұрыш деген не?
- Шаршы деген не?
- № 3
КЛМН – ұзындығы-4 см.
АВСД – ені-2 см
ВСДЕ – ұзындығы-4см
КЛМН – ені-2 см.
Графикалық диктант
Р=3 см+3 см+3 см+3 см=12 см
№ 4 Тіктөртбұрыш – 40
Шаршы – 8 Шешімі: 40+8=48
Жауабы: барлығы 48 фигура
Дамытушылығы: «Шырматылған жолдар»
Қорытындылау. Үйге тапсырма. № 6
Бағалау.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |